Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sosem lesz már olyan köztünk...

Sosem lesz már olyan köztünk a kapcsolat, mint azelőtt?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm az egyetemi évek alatt, akivel szinte testvéries volt a kapcsolatunk. Sok időt töltöttünk együtt. Lakótársak voltunk az egyetem alatt, sokszor a hétvégéket is együtt töltöttük, nem csak a hétköznapokat. Rengeteg hülyeséget megcsináltunk együtt, előtte teljesen önmagam mertem lenni, minden titkomat ismerte. Zenében is ugyanazokat szerettük, bulikba is együtt jártunk. Aztán egyszer csak elkövettem egy hibát, amit azóta is bánok. Nem pasival kapcsolatos, nem is pletykáltam ki soha, hanem a közös albérletünkkel kapcsolatos anyagi dolgok miatt... Sértődés lett a dolog vége, és teljesen megszakadt a kapcsolat közöttünk. Immár 8 éve. Az évek alatt ráébredtem, hogy én voltam a hibás, de nem mertem neki írni, féltem a visszautasítástól. Sokszor álmodtam vele, hogy kibékülünk, és hogy újra barátok vagyunk, de a valóságban nem mertem megtenni, hogy bocsánatot kérjek... mind ez idáig! Hetekkel ezelőtt jött egy olyan érzés, miután a régi közös képeink előkerültek, hogy meg kell próbálni, hátha még nincs veszve a dolog. Bejelöltem facebookon, ő rögtön vissza is jelölt, és írtam egy bocsánatkérő üzenetet. Amire azt válaszolta, hogy semmi baj, sosem késő, mi van velem, írjam meg, meg hogy örül, hogy írtam. Erre majd kicsattantam az örömtől, azt hittem, minden olyan lesz mint régen. De sajnos korai volt az öröm! :( Megírtam neki egy hosszú üzenetben, hogy a 8 év alatt mennyi minden történt, én is megkérdeztem, hogy vele mi van, meséljen! Azóta sem válaszolt! Hetek teltek el azóta. Pedig láttam, hogy elolvasta, és hogy sokszor fent van facebookon, de semmi! Nem ír! :( :( :( Nem értem! Nem tudom, mit csináljak! Hagyjam az egészet? Vagy teperjek még? Esetleg küldjek közös képet rólunk, hátha előjönnek az emlékek?

Nem tudom, mi lenne a helyes? Azt sem akarom, hogy zaklatásnak vegye. Vagy egyszerűen fogjam fel, hogy ennyi volt, ő már talán nem kíváncsi rám, nem akar semmit? Nem tudom. Ti mit tanácsoltok? Mit csinálnátok a helyemben?

Vannak barátaim, de úgy érzem, hogy azóta sem sikerült senkivel sem olyan közeli kapcsolatba kerülni, mint 'akkoriban' vele. Annyit tudok róla a facebook profilja alapján, hogy külföldön él és hogy van élettársa...



2017. ápr. 26. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok emberi kapcsolatban nem ugyanazt érzik egymás iránt a felek. Valószínűleg ő nem annyira érzékenyen élte meg a ti barátságotokat, nem jelentett számára olyan sokat, mint neked. Lehet, hogy ő nem írna olyanokat, hogy "azóta sem került hozzám senki olyan közel stb.".


Ez miatt van az, hogy te rágörcsöltél most erre a kapcsolat felvételre, mert neked még mindig eleven az a mély barátság, ami volt. Ugyanúgy érzel iránta, mint 8 éve. Neki viszont lehet, hogy csak egy régi emlék vagy, ami 8 éve történt, és lezárta, és egyáltalán nem érzi át, hogy milyen jó volt barátnak lenni veled. Különben ő is keresne, vagy válaszolt volna.


Tudom, hogy ez milyen rosszul esik, és milyen nehéz elviselni, de én is voltam már ilyenben. Amikor úgy keresel meg valakit, hogy számodra olyan, mint régen, de számára te egy lezárt dolog vagy, és felszínesen beszél veled, mint egy idegen. Ez nagyon rossz.


De az is lehet, hogy nincs igazam, csak egyszerűen nem volt ideje írni, és az is lehet, hogy rosszul vetted fel a kapcsolatot vele, nem kellett volna egyből rá zúdítani az egész életedet, ami azóta történt.


Mindenesetre szerintem hagyd, ne teperj. Engem legalábbis a büszkeségem leállítana, nem szeretem magam mások kénye-kedvének alárendelni. Ha nem ír, nem ír, ez van.

2017. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy ideig nem irnék a helyedben,ha ő önmagától nem válaszol.DE mondjuk valamilyen alkalomkor.pl.születésnap,névnap, karácsony vagy csak úgy spontán is ráirnék bizonyos idő elteltével és megkérdezném hogy van.Ha utána sem alakulna ki kommunikáció közöttünk,akkor hagynám az egészet.A lényeg,hogy ne legyenek túl nagy elvárásaid,hogy ne kelljen csalódnod.
2017. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!