Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság és pénz? Kényes...

Barátság és pénz? Kényes kérdés a legjobb barátnőmmel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Ovis korunk óta vagyunk a legjobb barátnők. Mindig számíthattam rá. Most az a helyzet hogy A kislányom születésnapjára akarok venni egy kutyát. A barátnőmnek most ellett a kutyája és pont ilyet szeretne a kislányom. Egy kutya ára 55 000 Ft azt mondta nekem 50 000-ért (!!)odaadja mert a fiai gyűjtik a pénzt. Nagyon jó körülmények között élnek ők is mi is, nem szorulnak rá annyira a pénzre, de én sem az alkudozásra. Viszont én évekig segítettem neki abban hogy kölcsönadtam a nyaralónkat neki egy-egy légyottra, (plusz falaztam a pasija előtt) és a nagyfiainak kedvezményes áron adtam az italt a szórakozóhelyen ahol dolgoztam(évekig). Ennek ellenére 5000 Ft-tal adja csak olcsóbban a kutyát. Nem a pénz a lényeg hanem hogy mindezek után azt vártam volna hogy legalább fele árat kéri csak el amiért ennyiszer adtam nekik féláron az italt meg kölcsönbe a nyaralót. A srácok persze mindig elfogadták h olcsóbban ihatnak, de most elfelejtik? A barátnőm mindig mehetett a nyaralóba, de most ő is elfelejti? Annyit mondott h egyszer majd valahogy meghálálja mindkét dolgot.... Most itt az alkalom, nem? Megmondjam neki így vagy ne törjek meg a pénz miatt egy ilyen régi barátságot? Ti mit tennétek?
2017. ápr. 28. 07:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Ne vegyél szaporított kutyát! Keveréket a menhelyr is lehet hozni gyakorlatilag ingyen
2017. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudom köszi, de amikor a lányom évek óta hajtogatja hogy mopszot szeretne egyszer akkor vigyek neki egy keverék kutyát? Akkor inkább semmilyet, pedig sajnálom szegény kutyusokat :(
2017. ápr. 28. 08:02
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Naná, hogy elmondanám neki, ez a minimum! Ugyan miért tartanám magamban?? Én segítek nekik ebben-abban most meg ők vacak ötezerrel viszik csak lejjebb?? Ez egy vicc? A szomszédomnak adnék kb. ennyi kedvezményt :)

Fekáliarágó, de a gazdagoktól ezt már megszokhattuk.


Ahhoz se lett volna képem, hogy ingyen a nyaralóba menjek, mikor meg tudom fizetni, és simán megtehetem, hogy béreljek!

2017. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyanez jár az én fejemben is, majdnem szó szerint ezeket gondoltam. De annyira régóta vagyunk barátnők és nem szeretnék összeveszni vele
2017. ápr. 28. 08:13
 5/16 A kérdező kommentje:
A legkisebb lányomnak ő a keresztanyja
2017. ápr. 28. 08:14
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Még egyszer leírom: Na és!


Nem nyelnék most már többet tőle sorozatosan! De, ha te ilyen vagy, akkor nyeljél. Én nem nyelnék.


És, ha meg ti sem álltok rosszul, vennék egy kutyát a lányomnak, amilyet akart.

2017. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

55 ezerért nincs mopsz, az is egy szaporított korcs

Ha van pénzetek vegyél a gyereknek mopszot törzskönyvvel tenyésztőnél, ha meg nincs pénzetek rá, ott a menhely

2017. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mond meg neki! Mert ha nem teszed hozzászokik a jószívűségedhez és mindig elvárja majd hogy segíts neki meg adj ezt-azt kölcsön. Most az egyszer neki is jót kell tenni veled, mert Te jó barátja vagy. (És ha értelmes akkor meg is fogja érteni)

Ha még nem is ingyen, de vagy 10-20ért adja neked a kutyát és akkor mindenki boldog lesz. :)

(Ez már nem is a pénzről szól szerintem, hanem arról h ki mit tenne meg a barátjáért, milyen áldozatot tud hozni a másik miatt. De ezt csak én gondolom így) :)

2017. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Így van ahogy mondod, itt nem a pénzről van szó hanem elvi kérdésekről ki mennyire barát...
2017. ápr. 28. 09:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Felnőttek vagytok, miért nem nyitod ki a szád és mondod el ezt neki? Kérdezd meg, hogy mégis miért kér ennyit, ha barátok vagytok és már annyira sokszor segítettél neki?
2017. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!