Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság és pénz? Kényes...

Barátság és pénz? Kényes kérdés a legjobb barátnőmmel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Ovis korunk óta vagyunk a legjobb barátnők. Mindig számíthattam rá. Most az a helyzet hogy A kislányom születésnapjára akarok venni egy kutyát. A barátnőmnek most ellett a kutyája és pont ilyet szeretne a kislányom. Egy kutya ára 55 000 Ft azt mondta nekem 50 000-ért (!!)odaadja mert a fiai gyűjtik a pénzt. Nagyon jó körülmények között élnek ők is mi is, nem szorulnak rá annyira a pénzre, de én sem az alkudozásra. Viszont én évekig segítettem neki abban hogy kölcsönadtam a nyaralónkat neki egy-egy légyottra, (plusz falaztam a pasija előtt) és a nagyfiainak kedvezményes áron adtam az italt a szórakozóhelyen ahol dolgoztam(évekig). Ennek ellenére 5000 Ft-tal adja csak olcsóbban a kutyát. Nem a pénz a lényeg hanem hogy mindezek után azt vártam volna hogy legalább fele árat kéri csak el amiért ennyiszer adtam nekik féláron az italt meg kölcsönbe a nyaralót. A srácok persze mindig elfogadták h olcsóbban ihatnak, de most elfelejtik? A barátnőm mindig mehetett a nyaralóba, de most ő is elfelejti? Annyit mondott h egyszer majd valahogy meghálálja mindkét dolgot.... Most itt az alkalom, nem? Megmondjam neki így vagy ne törjek meg a pénz miatt egy ilyen régi barátságot? Ti mit tennétek?
2017. ápr. 28. 07:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
6%
Ne haragudj, de melyik szívességed váltható át pénzre? Az, hogy falaztál a félrekeféléseinél, vagy az, hogy féláron adtad a piát, ami nem a tied volt?
2017. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az hogy falaztam, nem az en lelkiismeretemet kellene hogy jobban nyomja, nem az en kapcsolatom. Az ital pedig amit kiadtam az enyém ugyanis családi vállalkozás... Szóval ne savazz olyan embert ok nélkül akiről nem tudsz semmit! A kérdés pedig nem ez volt ! Máshol osztogasd az észt!
2017. ápr. 28. 10:29
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, többen már ne írjanak!
2017. ápr. 28. 10:37
 14/16 aperitif ***** válasza:
95%

Azt kérdezed, én mit tennék. Megtörném a barátságot, nem a pénz, hanem a hozzáállás miatt.

Megvenném a kutyát a gyereknek mástól, piaci áron, mert nem szeretnék a lekötelezettje lenni 5000 forintért, viszont ha legközelebb kéné a nyaraló kulcsát, akkor megmondanám neki, hogy másnak 55 000 forintért adnám ki egy hétvégére, mert a lányom gyűjti a pénzt, de mivel te a legjobb barátnőm vagy, tőled csak 50 ezret kérek. Aztán elgondolkozhat rajta.

2017. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én valami hasonlót próbáltam elmagyarázni tegnap a barátnőmnek (nálunk nem pénzkérdés volt, de a lényeg ugyanez). Én lettem a hisztis p,csa, az egész az én hibám, túlgondolom, nem is úgy van, stb. Már nem vagyunk barátnők. Ami még jobban fáj, hogy így visszatekintve soha nem is voltunk, csak én nem akartam ezt elfogadni.

Éppen ezért, szerintem te is mondd el neki. Én rájöttem, hogy megszabadultam egy kártékony embertől, bármennyire fáj is most, nem veszítettem semmit. Ha viszont a barátnőddel van jövőtök, akkor erre keresni fog egy megoldást, elnézést kér, stb. (az is lehet, hogy csak nem jutott eszébe), és benned se marad tüske.

Tehát vesztenivalód nincs.

2017. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gratula a barátnődnek. A fillérbäszás iskolapéldája. -.-
2017. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!