Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te mit tennél ebben a helyzetben?

Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Leírom a helyzetet:van egy barátnőm (én is nő vagyok szóval barát barátnőm), és minden évben együtt megyünk el nyaralni, már jó néhány éve. Mindig mindent én fizetek, mivel jobban állok anyagilag, igaz én is egész évben gyűjtök rá, de nem a kenyérpénzből kell elvennem. Alapból nagyon jószívű vagyok, főleg ha szeretek valakit akkor nagyon szívesen adok bármit, az utolsómat is. Viszont mostmár egy kicsit úgy érzem, hogy hülyének vagyok nézve. Idénre is elintéztem, és kifizettem mindent, jegyeket, szállást, még az év elején elintéztem. A barátnőmtöl egy valamit kértem, hogy intézze el, hozzáteszem ez nem kerül pénzbe, és mégsem intézi. Egyetlen kicsi dolog. Most egy kicsit betelt a pohár, mert már úgy érzem, hogy ez lett a természetes, hogy én úgyis kifizetek mindent, megoldok és elintézek mindent. És nem a pénzről van szó, mert szivesen kifizettem eddig is, csak így már nincs kedvem, hogy már elment egy elvárásba. És akkor ő meg egy dolgot nem képes hozzátenni az egészhez. Jövőre már biztos, hogy egyedül megyek, ezt eldöntöttem. Még az idénen gondolkodom, hogy azt is visszamondom, két hónap múlva mennénk, tehát még lenne rá időm, legszivesebben ezt tenném, csak nem érzem túl korrektnek. Érdekelne mások véleménye is, köszönöm!
2017. jún. 4. 08:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

:(

Igen, idővel természetesnek veszik az elkényeztetett emberek, hogy őértük van minden. Ha meg már nem kapják meg automatikusan, bevágják a durcit. Kicsit magukra hagyva elgondolkodnak ezen, aztán kezdik 0-ról megint. Néha nem árt egy kis ébresztő a másik félnek.

Kommunikáció.

Mond el neki bátran, legalábbis utalgatva rá.

Ő biztos nagyon kedvel Téged, de hogy mindkét oldalról ez meglegyen, fontos beszélnetek.

2017. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá, hogy elintézte-e, lehet, hogy úgy gondolja, van még ideje a nyaralásig. Ha nem szabtál határidőt, még várhatod, hogy elintézze.

Úgy érzem, neked nincs kedved a egészhez, kihátrálnál belőle és ürügyet keresel. Az lenne a "túl korrekt", ha megbeszélnétek a 'hogyan tovább'-ot.

2017. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szeresd felebarátod.

Ne balek módon.

Még akkor is, ha egészbarátod.

Amennyiben egészséges és nem fogyatékos.

2017. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem intézte, tegnap kérdeztem, és azt is hogy mikor akarja elintézni, arra meg nem mondott semmit.
2017. jún. 4. 09:43
 5/16 A kérdező kommentje:
Második! Én februárban elintéztem már mindent!!! Nekem nincs hozzá kedvem? Szerinted ez rendben van, hogy az egyik majd megszakad, hogy sikerüljön, a másik meg kb. egy darab zsebkendőt nem hajlandó megfogni az ügy érdekében?
2017. jún. 4. 09:45
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor felhívod ma és közlöd vele, hogyha X dátumig nem intézi el, akkor visszamondod a közös nyaralást.


És ha nem teszi meg, amire kérted, akkor vagy lemondasz mindent és elmégy valaki mással.

2017. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pont ahogy az előző írta.
2017. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#2. vagyok.

"Csak így már nincs kedvem," ezt te magad írtad, Kérdező.

Ezért gondoltam a kihátrálást, hiszen nincs jogom kétségbe vonni a szavaidat. Viszont utána írtam a 'hogyan tovább'-ot is! Kommunikálás!

Néma gyereknek...

2017. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Évek óta fizetem, intézem az egészet! Te megtennéd ezt úgy, hogy a másik semmit nem tesz érte?! Mégegyszer hangsúlyozom, nem az anyagi részt várnám el! Nyilván így nem fogom finanszírozni ezt a továbbiakban, és nem azért, mert sajnálom tőle, vagy nem akarnék vele menni. A kérdés az volt, hogy már az idén is visszamondjam-e?
2017. jún. 4. 17:47
 10/16 A kérdező kommentje:
Értelmes választ ugyan nem kaptam, de segített ez a nap, hogy rájöjjek, nekem van igazam. Megmondom neki, hogy egyedül megyek, ő meg oldja meg, ahogy akarja. Majd rájön, hogy mennyivel kényelmesebb dolga volt, amíg én mindent elintéztem helyette.
2017. jún. 4. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!