Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te mit tennél ebben a helyzetben?

Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Leírom a helyzetet:van egy barátnőm (én is nő vagyok szóval barát barátnőm), és minden évben együtt megyünk el nyaralni, már jó néhány éve. Mindig mindent én fizetek, mivel jobban állok anyagilag, igaz én is egész évben gyűjtök rá, de nem a kenyérpénzből kell elvennem. Alapból nagyon jószívű vagyok, főleg ha szeretek valakit akkor nagyon szívesen adok bármit, az utolsómat is. Viszont mostmár egy kicsit úgy érzem, hogy hülyének vagyok nézve. Idénre is elintéztem, és kifizettem mindent, jegyeket, szállást, még az év elején elintéztem. A barátnőmtöl egy valamit kértem, hogy intézze el, hozzáteszem ez nem kerül pénzbe, és mégsem intézi. Egyetlen kicsi dolog. Most egy kicsit betelt a pohár, mert már úgy érzem, hogy ez lett a természetes, hogy én úgyis kifizetek mindent, megoldok és elintézek mindent. És nem a pénzről van szó, mert szivesen kifizettem eddig is, csak így már nincs kedvem, hogy már elment egy elvárásba. És akkor ő meg egy dolgot nem képes hozzátenni az egészhez. Jövőre már biztos, hogy egyedül megyek, ezt eldöntöttem. Még az idénen gondolkodom, hogy azt is visszamondom, két hónap múlva mennénk, tehát még lenne rá időm, legszivesebben ezt tenném, csak nem érzem túl korrektnek. Érdekelne mások véleménye is, köszönöm!
2017. jún. 4. 08:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem voltak értelmesek a válaszaink, de mivel te is arra a következtetésre jutottál magad kútfejéből, akkor

1., Értelmesek voltak a válaszok

2., Értelmetlen a te döntésed.

Még nem világos, hogy ha nem fogadod meg a választ, miért írsz ki kérdést? A helyedben megköszöntem volna földbe döngölés helyett, nagys'asszony...

2017. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Melyik válasz volt értelmes szerinted? Azóta megkérdeztem megint, nem intézte, és a mikorra, az volt a válasza hogy:"passz". Így, ez az egy szó, passz. Több százezer forintos nyaralásról van szó, de mondom mégegyszer, hogy engem nem a pénz része érdekel, mert szívesen adom, csak nem tudom elképzelni, hogy nekem valaki barátságból kifizetne egy ilyet, és ne tennék meg mindent, amit meg tudnék esetleg, hogy jól sikerüljön az utazás. És legfőképpen azért bosszant, mert én már év elején elintéztem mindent, ami több napig tartott, és nekem sem volt egyszerű, erre egy valamit kérek ami két percbe telne, és akkor passz, ez a válasz rá? És furcsa, hogy ti ezt nem látjátok át, szomorú, hogy ennyire más az emberek értékrendje, mint az enyém.
2017. jún. 5. 13:36
 13/16 A kérdező kommentje:
Talán még könyörögnöm kéne, vagy mi? Elég nagy baj, hogy nem érzi, hogy ő is megtehetne ennyit, de mostmár végülis mindegy, eldöntöttem egyedül megyek már az idén is. És majd ha megkérdezi később, hogy mi lesz, csak annyit fogok mondani, hogy passz. Sajnos eddig buta voltam, hagytam hogy ő is jól kihasználjon.
2017. jún. 5. 13:40
 14/16 anonim ***** válasza:

Mèg egyszer a 6-os vagyok.


Írtam - és szerintem értelmes válas volt -, hogy ha nem teszi meg, akkor lemondod a közös nyaralást, és vagy egyedül mégy, vagy keresel más valakit, vagy te sem mégy.

2017. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
hagyjad már, csak akkor értelmes neki ez a válasz, ha ő maga írja le ugyanezt
2017. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Tizennégyes, igen ez lesz, meg fogom mondani neki, hogy egyedül megyek, ő meg oldja meg ahogy akarja. Gyakorlatilag minden nap megkérdeztem, hogy elintézte-e, és ha nem akkor mikor fogja, szóval azért észbe kaphatott volna. Sejtem, hogyha majd megmondom neki hogy egyedül megyek, akkor egyből menni fog a dolog. Szörnyű, hogy az emberek tényleg nem tudják értékelni a jót.
2017. jún. 5. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!