Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinálnak ezzel, ha egyre...

Mit csinálnak ezzel, ha egyre jobban idegesít?

Figyelt kérdés

Csendes ember vagyok. Ugyanakkor szeretek társaságban lenni, de nem én vagyok a középpontban, és ha új , idegen ember jön oda, hát akkor sem válok hirtelen nagyszájúvá.

Manapság ez miatt egyre többet beszólogatnak , amit én egyre nehezebben viselek.ráadásul azok szólnak be , akik évek óta ismernek, tudhatnák , hogy milyen vagyok.

De nem vagyok fogyatékos, nyilván megtudok szólalni.

Csak pl odajöttek hozzánk ketten. Elkezdenek a baratnőmmel beszélgetni a sportról. Én nem vagyok sportoló. Ők igen.Hallgattam őket csak. Aztán mikor ketten maradunk a baráttal,mondja, hogy miért nem beszélek, meg gondoljak már bele, hogy ez milyen lehet azoknak akik odajöttek.

Na de kérdem én, miért nekem milyen ez ? Hozzám senki nem szólt egy szót sem a helón kívül, majd elkezdenek beszélni olyanról amihez nem is tudok hozzàszolni. Ami oké, elhallgattam őket, de ne legyek már ezért megszólva.:)

De ez csak kis példa, mostanában állandóan ezek a kis beszólásai vannak.

A másik meg, nem tudok felszínes dolgokról fecsegni. Soha életemben nem tudtam.

Nem érdekel az, hogy xynak hogy áll már a szemöldöke, meg hogy úristen hogy öltözködik.

Ilyenkor 15perc után fogja magát az agyam és elrepít teljesen máshova, ami miatt fogalmam sincs miről folyik a társalgás. Majd visszazökkenek amikor nem más emberek kibeszélése a téma. Aztán mikor mondom, hogy én tényleg nem igazán foglalkozom azzal ki hogy öltözik,meg egyéb ilyenekkel;) akkor meg csend támad és bámulnak rám furán.


A lényeg: egyszerűen idegesítenek már a megjegyzések. Mégis hogyan kezeljem ezt, mert hiába mondom el amit gondolok. Ugyanúgy jönnek a beszólások.


ja és igen. A kérdés tán nem erre enged következtetni , de huszonévesek vagyunk. :)


2017. jún. 18. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Vezesd te a témázást, arrol ami téged érdekel. Az emberek alapvetően nyitottak.


Es tanulj meg mindenhez hozzászolni legalabb általánosságokat kulonben egy befordult buta embernek tunhetsz..


En anno pl focistáknak annyit birtam csak kinyogni amit akkoriban a radioban fel fullel hallottam, azt sem tudtam miről beszélek, szoszerint!, csak ideztem pár szót, erre minden focista elkapta a fonalat es egy nagybeszélgetés kerekedett ki az egeszbol. En meg nem lettem buta libának elkonyvelve.


De ezt már orán is eljatszottam. Gőzöm nem volt arrol mirol beszél a tanár, erre nem megszolit, hogy ismeteljem őt vissza?? Kinyogtem pár szot ami visszacsengett a fülembe tőle(összefuggest se talaltam a szavak között...) erre a tanár ràmondta, hogy igen, ez az (merthát ő értette..) es folytatta az orát...


Szoval en ilyen trükkoket szoktam bevetni, gyakorta kiment a szitukbol.

2017. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is elég csendes, visszafogott ember vagyok, aki nem a társaság középpontja és sokszor nehezen érvényesül a beszélgetésekben. De: az én barátaim nem cseszegetnek, nem szólogatnak be, és nem is beszélnek olyan témákról, amiktől én a fejemben máshova menekülök.


Én azt javaslom, gondold át, miért jársz olyan társaságba, ahol nem tudnak téged elfogadni, szégyellnek mások előtt, és akikkel ennyire különböző az érdeklődési körötök és az értékrendetek.

2017. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1, ez jó igen , hogy valamihez kicsit hozzátudj szólni. Altalánosságban.

Viszont ahhoz , hogy milyen kereke legyen a bicónak meg stb , na ahhoz nem tudok két szónál többet hozzáfűzni. :)


2, amolyan gyerekkori barátok ők. Nem volt ez ugye mindig így, hogy ennyire nem találtam a közös hangot.

2017. jún. 18. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor fantàziàl

Biconak pl világitos felni :D

2017. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj, hogy nem szeretsz másokat kibeszélni meg felszínes dolgokról csevegni. Ha emiatt bajuk van veled, szard le az ilyeneket, nekem nem hiányoznának ilyen "barátok" vagy egyéb ismeretségek az életemből.
2017. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Madarat tolláról embert barátjáról. Elfogadással kezeld, ne mentegetõz s mások kedvéért ne szólalj meg. Nevetségesek a barátaid, hogy értelmesebb témájuk nincs, de huszonévesen talán ez még nem olyan furcsa, a furcsa az hogy a viselkedëseddel kilógsz, és a nyáj távolodni fog, mert félnek a farkasoktól.
2017. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!