Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak? Normális ez?

Mit csináljak? Normális ez?

Figyelt kérdés

Általános iskola óta van egy barátnőm, felettem járt 2 évvel, de mivel egy utcába laktunk elválaszthatatlan barátnők lettünk. Nekem időközben lettek gyermekeim és rezidens szülész lettem a kórházunkban. A barátnőm is kismama lett, végig hozzám járt. Panaszmentes terhessége volt, mégis minden áldott nap rám írt, hívott különböző okok miatt (mit ehet - mit nem, nem érzi a magzatmozgást, túl sokat érzi a magzatmozgást, a szomszédasszonya ezt és ezt mondta, valami nincs rendben a babával stb) de ezt mindennap többszor is. A szülése eseménytelen volt, de a kórházban töltött napjaiban is többször keresett engem, vagy a kollégákat, ha épp én nem voltam bent. Hazamenetel után sem változott a helyzet. Mindenért keres! (ennyit eszik a baba ez jóe, ennyit és ilyen színűt székel, ez jóe, ilyen a vérzése (itt képet is mellékelt nem egyszer). Sőt egy szobatársának is megadta az elérhetőségemet és ő is hasonló kérdésekkel zaklat - pedig neki a kollégám a fogadott orvosa. Türelmes embernek tartom magam, a legjobb tudomásom szerint végzem a telefonorvoslást, de őszintén megmondom kezdem unni a 0-24 h szolgálatot. És azt, hogy elmondom magyarul, elmondom szaknyelven és sehogy nem marad meg, mert másnap csipog a telefonom és a kérdés ugyanaz.

Szakmai szempontból névtelenül konzultáltam egy szakorvossal és erősen hajlik a hipochonder dg. -re. De barátilag nem tudom meddig kellene ezt elviselnem.



2017. jún. 25. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem normális dolog, viszont részben a te hibád is, hogy hagytad eddig fajulni. Ez most kemény, de az ilyen embereknek meg kell mondani a tutit, ha a barátnőd, ha nem, akkor is. Nem szabadott volna hagyni, hogy a fejedre nőjön.

Egyébként kollégádnak igaza lehet. Meg mi az, hogy téged zaklat a saját gyereke dolgaival. Ő az anyja, oldja meg ő a problémákat. Gondolom te sem hívogattál mindenkit ilyen helyzetben, hanem végig gondoltad és szépen megoldottad a dolgokat.

Nem tudom, hogy jól értelmeztem-e, de te egy kórházban vagy orvos, nem pedig háziorvos. Ha valami problémája van a barátnődnek a babával, akkor rendelési időben, vagy időpontra vagy nem tudom nálatok, hogy van ez, akkor lehet hozzad fordulni. Ha meg súlyos, akkor meg ott az ügyelet. Az orvosok is emberek, nekik is van családjuk, pláne egy gyermekes anyukának és még annyira agyon sincsenek fizetve.

Szerintem mondd el neki őszintén, hogy mit gondolsz. Lehet, hogy nehéz, meg jaj megsértődik vagy nem?! De ezt nem szabad hagynod. Az egyenes út a legjobb. Sok sikert, remélem, sikerül megértetned vele a dolgokat!

2017. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A válaszadás 1-2 kérdésre az egy dolog, alkalmanként, vagy tanácsot kérni váratlan helyzetekben, de az, hogy ilyen formán kihasznál, az semmiképpen nem tolerálható dolog. Ha érdekli valami, akkor járjon utána magától. Esetleg ha van olyan könyv, amiből tájékozódhat, akkor azt érdemes lehet megemlíteni neki, hátha felfogja, hogy első sorban a barátnője vagy, nem pedig az enciklopédája. (Azt pedig konkrétan számonkérném rajta, hogy milyen alapon adja meg Ő a te elérhetőségeidet kérdés nélkül másnak)
2017. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!