Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én hibázok, hogy nem veszem...

Én hibázok, hogy nem veszem komolyan?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmről van szó. Az osztályban szinte ő az egyetlen, akivel szívesen beszélek. Viszont néha kifejezetten idegesítő , mert 13 évesen már öngyilkos " akar" lenni.Állandóan előadja, hogy ő vagdossa magát. ( fiúügyek miatt)És sajnos nem igazán tudom komolyan venni. Viszont mikor szóváteszem neki, hogy nem dől össze a világ egy srác miatt, fejemhez vágja, hogy én nem értem a problémáit...tényleg szeretem, mert el tudunk beszélgetni, közös élményeink is vannak, de elviselhetetlennek találom, hogy segíteni szeretnék, fel akarom nyitni a szemét,de ő mintha élvezné, hogy van miért siránkoznia...lehet máshogy éli meg a kamaszkort, pedig ugyanolyan jellegű problémákkal találkozom én is. Lehet éretlenebb mint én, és ez nekem 1 év után így elég lett...vagy én vagyok rossz barátnő? Mit tegyek?

2017. jún. 25. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ő csak figyelmet akar. Aki igazán öngyilkos akar lenni, az mindenki tudta nélkül, csendben követi el - így senki se fog segíteni rajta.


Legyél ott mellette. "mikor szóváteszem neki, hogy nem dől össze a világ egy srác miatt, fejemhez vágja, hogy én nem értem a problémáit", akkor se hagyd magad lerázni, hanem kérd meg, hogy akkor magyarázza el neked, mit érez, hogy te megérthesd őt.

2017. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A legjobb barátnőmről van szó" úgy látszik nem sokáig lesz ő a legjobb.


Vagy kinövi vagy nem, adj neki ultimátumot, hogy szedje össze magát és viselkedjen, ne legyen olyan szánalmas, hogy így hívja fel magára a figyelmet különben fel is autópálya le is földút.

2017. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Aki igazán öngyilkos akar lenni, az mindenki tudta nélkül, csendben követi el - így senki se fog segíteni rajta. "


Ez az esetek többségében nem így van, sok öngyilkos próbálja felhívni magára a figyelmet.


Ha vagdossa magát, és állandóan sír, az komoly lelki traumákra utalhat. Nem minden ember egyformán éli meg a dolgokat, de az is lehet, hogy valami más is van a háttérben (pl. a családja).


Távgyógyászkodni nehéz, de az ilyen embereket tipikusan rosszul közelítik meg. Ha segíteni akarsz neki a jövőben, akkor erőszakosan faggatózni, csitítgatni nem szabad az ilyen embert, helyette szép finoman, türelemmel kell ezeket a témákat megközelíteni. Mást nem tehetsz, az emberek lassan változnak meg.

2017. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :) Már 2 éve csinálja, de az útóbbi egy évben szinte minden nap. Volt mikor híbáztam, és lealacsonyítottam a bajait,mondván, hogy én se rinyálok Ennyi miatt. Legalabb is nem egy egész évet.

De ezekszerint rosszul tettem, és sokkal elnézőbbnek kell lennem, kedvesen meghallgatni, mert erre van szüksége.

(nekem igazából az volt a nevetséges, hogy ceruzával, kulccsal "vagdossa" magát) És emiatt az egész ügyet nem tudtam komolyan venni.Viszont aztán meg sírt, és én szörnyetegnek éreztem magam, hogy nem vettem komolyan, és idegesített a nyavalygása.

2017. jún. 26. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Pillangó-hatás című filmet, néha a valóság is hasonlóan működik.

Most még biztosan nem merne magában komolyabb kárt tenni, de az ilyen emberek instabilak, és mondjuk lehet, hogy 35 évesen egy gyenge pillanatában befal egy marék nyugtatót.

Viszont ha látja, hogy minden nyűgje ellenére is kedvesek hozzá az emberek, talán jobban fogja élni az életét. Az apró gesztusok is sokat számítanak, különösen ebben a korban.

2017. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!