Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ember lányának lehet több...

Az ember lányának lehet több legjobb barátnője? Csak engem zavar? (hosszú)

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy barátnőm, közel 2 éve vagyunk már legjobb barátnők.


Eléggé visszahúzódó vagyok, főleg idegenekkel szemben. Ő viszont egyáltalán nem ilyen. Szinte mindenkivel meg tudja találni a közös hangot. A fiúk is oda vannak érte. Magas, szép, jól öltözködik, extrovertált valamint kitűnő tanuló és eléggé bevállalós is.

Én meg itt vagyok, alacsony, nem sminkelem magam, farmer-póló-tornacsuka lány, szinte már antiszociális(ez talán erős szó) és pár négyes is be-be csúszott.

(Félreértés ne essék, nem erre vagyok féltékeny, én örülök neki.)


Ezek után nem meglepő, hogy neki van több barátja is. Az osztályából 4 lány. Meg vagyok én.(És ez számomra hatalmas megdöbbenés volt, mikor rákérdezett, hogy ,,Leszünk legjobb barátnők?" Tudniilik előtte sosem volt.)


Tudtam is én mindezt, de azért mégis rosszul esik, hogy nekem csak ő a legjobb barátnőm, neki pedig van kapásból 4-5 rajtam kívül.


Ezt persze neki nem említem, nem akarok féltékenynek tűnni, de azért mégis zavar.


Eljárni nem nagyon járunk együtt sehova edzésen kívül.(úszás), főleg miattam, mert nem szeretem a forgalmas helyeket.


Most ballagtunk mindketten és összesen 2 barátom van akikkel beszélgetek. Ő az egyik, a másik egy lány, akit egyszer láttam és messze is lakik.


Utólag még annyit, hogy neki már sok barátja volt, idősek is, ez rendben is lenne, viszont ezelőtt mindent megdumáltunk, most meg nem is tudtam róla.



Csak engem zavar, hogy több legjobb barátnője van az én legjobb barátnőmnek? Jogosan vagyok féltékeny?

Nem akarom én megakadályozni a barátkozásban, csak na...



2017. jún. 29. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem barátnőd kissé gyerekesen gondolkodik. Már csak abból kiindulva vélem ezt, mert írtad, hogy megkérdezte leszünk e legjobb barátok. Ez nem így működik, nem attól lesz valakinek a legjobb barátja mert megbeszélik. Ez idő és bizalom kérdése, igazbol még két év sem túl sok idő, de ha a többieket még ennél is kevesebb ideje ismeri akkor az sem számít.

Attól tartok barátnőd felszínes ember :S és nem éri meg emiatt aggódnod, mert ő ilyen, és nincs tisztában a barátság fogalmával

De nyugodtan szólj, hozzá. Érdekel a véleményed

2017. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

nézd ahogy írod is ő egy népszerű lány.. nem "várhatod el" hogy azért mert ti barátnők vagytok senki mással nem legyen jóba.

Azt meg hogy ő valójában ki tekint legjobb barátnőnek,-azt meg úgysem tudhatod. meg ez olyan dolog ami változik.

Nekem is voltak barátnőim.de soha nem mondtunk olyat hogy:"leszünk legjobb barátnők?" ez magától kialakul (vagy nem)

2017. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem is kissé furcsa volt ez a kérdés, viszont úgy gondoltam, hogy talán ez a normális, -hisz honnan tudhattam volna?- és így könnyebb is, nem kell azon gondolkodni, hogy vajon akkor legjobb barátnő vagy nem...

Egyébként most tényleg őt tartom annak, nem csak ez miatt.


Hogy érted azt, hogy felszínes?


2. válaszoló: Igen, ezzel tisztában is vagyok, viszont a 6 legjobb barátnőt kissé túlzásnak érzem úgy, hogy ezekből 4en ismerik egymást, mi ketten pedig teljesen függetlenek vagyunk a többiektől. (Szóval én nem ismerem egyik legjobb barátnőjét sem)


Mostanában viszont kezdünk eltávolodni, hiszen teljesen más dolgok érdekelnek. Néha írok egy regény erre ő visszaír, hogy ,,ahaamm" vagy ,,jaaaa, tényleeg". Szóval nem is erőltetem mostanában, nem akarom idegesíteni, így viszont a beszélgetés abból áll, hogy ,,Miújság" ,,Mit csinálsz?" Esetleg pár képet tárgyalunk ki.


Nem tudom, de én máshogy képzeltem el a legjobb barátságot. Álomvilágban élnék?(Azt is tudom, hogy nekem is kéne nyitni, viszont nem szeretek a városban mászkálni, a West end pedig a legnagyobb "halálom".)


Egyébként teljesen igazatok van, ment a zöld kéz!

2017. jún. 29. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezert is irtam hogy ez változhat.

Lehet már más dolgok/mások érdeklik jobban.es ezert is ilyen veled.

Azt meg biztos nem fogja mondani: most már ne legyünk legjobb baratnők..

Ha már nem nagyon reagál neked nem keres stb..akkor azt gondolom már nem tekint téged baratnők (vagy legalábbis nem a legjobbnak)

2017. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jav: barátnők=barátnőnek
2017. jún. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem tudtad ez nem úgy működik, hogy az ember megkérdezi leszünk e legjobb barátok. De talán te is érzed, hogy nem ez a módja. Attól lesz két ember tényleg barát, hogy érzik egymásban a bizalmat, lehet számítani a másikra. És ezért érzem őt kicsit felszínestek, de te ismered, te tudod milyen...viszont ennyi legjobb barát nem létezik amennyi a barátnődnek van. Lehet ő szeretné azt hinni tényleg van annyi :S

A másik válaszolónak is igaza lehet, más dolgok érdeklik már, másfajta emberek. Az viszont tényleg csúnya dolog, hogy nem válaszol érdemben az üzeneteidre

2017. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy egyáltalán nem keres, mert jól elvagyunk, viszont abban tudom, hogy én is hibás vagyok, hogy nem akarok vele a városba menni.

Néha elmegyünk sétálni, azt jobban szeretem.

Viszont egyszer kérdezte meg a városos dolgot, azt inkább lemondtam, azóta nem kérdezte, sem , hogy biciklizni menjünk vagy valamit, ami nekem is úgymond jobban 'bejönne'.

Lehet nekem kéne nyitni?


Valóban, így átgondolva teljesen igazad van!

Nem is tudom, hogy nem jöttem rá...:/

Csak mégis izgatott az ember, hogy uu de jó végre egy legjobb barátnő, vajon milyen lehet..stb. :DD


Akkor megpróbálok nyitni felé e tekintetben, hátha sikerül. :)

Ha pedig már nem akar a legjobb barátnőm lenni, akkor az majd kiderül. (Bár lehet sosem voltunk igazán, csak ugye szóban.)

2017. jún. 30. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!