Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni, hogy a...

Mit lehet tenni, hogy a barátnőkkel ne menjen tönkre a kapcsolat a pici születése után?

Figyelt kérdés

Viszonylag fiatal vagyok, 22 éves. Szóval még bőven vannak olyan barátnőim, akik az éjszakában élnek, az egyik legjobb barátnőm pl. most ballagott el.

Régen én is nagyon sokat buliztam, szerintem több volt az olyan este a héten, mikor kimaradtam egész éjszakára, mint amikor otthon voltam. De kicsi mellett már nem igénylem ezt, meg nem is akarok még hajnal 5-kor részeg lenni. Ezért nekem már nem akkora buli velük menni, hogy aztán szinte józanul ott legyek a részeg emberek között. De ők ezt nem értik meg...

Most is azzal jöttek, hogy már letelt a 6 hét, mikor kezdem el végre újra jól érezni magam. Meg hogy úgyis reggelig alszik ébredés nélkül a lányunk, fel sem tűnik neki, hogy én bulizok.

Nem vagyok olyan, aki csak a babáról tud beszélgetni, sőt. Ha nem kérdezik, nem is szoktam mondani, nem árasztom el a csoportbeszélgetéseket babás képekkel, videókkal. Mert van 10-12 kisbabás barátnőm is, velük megbeszélem ezeket és úgy éreztem, hogy ez működik. De most a "bulizós" barátnőim szinte nekem estek, hogy folyton lekoptatom őket, éreztetem velük, hogy hozzám ők kevesek. Nem erről van szó, de mikor találkozunk, három órán át azt hallgatom, hogy mit csináljon az egyikőjük, hogy a barátja otthagyja a családját érte, a másik arról beszél, hogy őt senki nem veszi komolyan és csak szórakoznak vele a pasik, stb. És most, hogy kicsit eltávolodtam tőlük és tudom kívülről is nézni a dolgokat, látom, hogy mennyire szánalmas, ahogy próbálnak valakit magukhoz kötni tovább, mint 1-1 éjszaka. Ha meg próbálok tanácsot adni, hogy mondjuk ne nős férfival kezdjenek, vagy ne feküdjenek le valakivel fél óra beszélgetés után, megkapom, hogy én könnyen beszélek, 22 éves koromra mindenem megvan...


Nektek ment tönkre barátság a baba miatt?

Mert évekig a legjobb barátnőim voltak és remélem, hogy ez is csak egy nagyobb hullámvölgy, vagy nem tudom...


2017. júl. 3. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A gyermektelen barátnőid még iszonyatosan gyerekek. Nem a baba miatt, hanem az ő hülyeségük miatt fog tönkremenni a barátságotok. Méghogy menj el velük piálni, amíg a kicsi alszik..éretlenek, felelőtlenek, és egy anyukát is buzdítanak erre. Nekem nem kellenének ilyen barátok.

A legjobb barátomnak sincs gyereke, és igyekszem is, hogy ne terheljem a baba témával, ennek ellenére alig várja, ohgy megszülessen, és vigye dajkálni, a keresztanyja is ő lesz, pedig az életünk nagyon különböző. Idővel mindig elválik, melyik barátság a tartós és melyik nem. Ők nem tartják tiszteletben, hogy neked a gyereked az első természetesen, és hogy a hajnalig tartó bulik helyett te már a családodra koncentrálsz.

Nem veled és a babával van itt a probléma.

2017. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
A barátnõid azt akarják,hogy neked is olyan vacak legyen az életed,mint amilyen az övéké.Inkább a barátság szakadjon meg,mint felelõtlen anya légy, vagy éppenséggel csõdbe megy a házasságod.Egyébként elég baj az,hogy már ennyi évesen az ital,bulizás lett fontos az életükben.
2017. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetnél te is rugalmasabb.

22 évesen nekem sem lenne életcélom gyereket szülni, kiélném magam, buliznék.

Mondd meg a barátnőidnek hogy te jobban preferálnád mondjuk ha koncertekre mennétek vagy ha tartanátok csajos, vásárolgatós napokat mert már nem akarsz részegeskedni és bulizni.

Nem kell hogy a baba miatt tönkremenjenek a kapcsolataid, de ha már nem érzed magad jól velük akkor sok mindent nem tehetsz.

2017. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

14 éves korom óta buliztam, szinte minden nyarat utazással és fesztiválozással töltöttem. Beutaztam a világot, tanultam Ausztráliában egy évet és két nyarat Barcelonában töltöttem. Szóval nem mondanám, hogy "nem éltem ki magam". 2 hónapos a lányunk, vele is simán megyünk mindenfele, szeptemberben pl. itthon sem leszünk egyáltalán.

Én is szeretek bulizni, de abban szerintem semmi szórakoztató nincs, ha valaki már este 11-kor olyan részeg, hogy járni alig bír és 10 percenként kell kivinni hányni...

2017. júl. 3. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek ment tönkre barátság a baba miatt? "


Nem.

A kapcsolat nálad sem a baba miatt gyengül, hanem amiatt, mert az ő napi rutinjuk, és problémáik latapadtak egy adott szinten. És te is már egy más értékrend alapján érzékeled a világot. Visszafogottabb, bölcsebb lettél. Rálátásod van a dolgokra: "tudom kívülről is nézni a dolgokat, látom, hogy mennyire szánalmas, ahogy próbálnak valakit magukhoz kötni tovább, mint 1-1 éjszakára"

Szóval nem a baba a konkrét ok, hanem a megváltozott értékrend. Aztán, hogy az értékrend a baba miatt komolyodott, azt már én nem vitathatom...

2017. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!