Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most költöztünk Bp. -re, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most költöztünk Bp. -re, a barátnőm bekattant. Régen alig lehetett otthonról kirobbantani, most meg csak állandóan buliról-bulira jár a barátnőkkel. Mit tegyek, hogy megmentsem a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, vidékiek voltunk. Együtt éltünk akkor is, már családot terveztünk. Ő mindig otthonülős volt, soha nem akart kimozdulni hiába kérleltem. Egy évben 4-5 alkalommal mozdultunk ki a városból, de mindig alig várta hogy hazaérjünk. Én mielőtt megismerkedtünk "nagy életet" éltem, sok program, állandó pörgés. Annyira szerelmesek lettünk, hogy alkalmazkodtam hozzá és magam se vettem észre, de leépítettem az ilyen haverokat, elkezdtünk az ő kivánsága szerint szintén otthonülős párokkal barátkozni.


Viszont 3 hónappal ezelőtt áthelyezték Budapestre. Nagyon nem akart jönni, sokat sírt de a másfélszeres fizetés és a szülői rábeszélés miatt feljöttünk. Én is szivesen jöttem, de úgy gondoltam hogy vele itt problémák lesznek.


Ahogy telt az idő és szerzett magának barátokat a munkahelyén, elkezdett eljárkálni. Nagyon meglepődtem. Az elején még várta hogy hazajöjön, kesergett hogy ezek "kötelező programok" hogy ne rúgják ki. Aztán már azt vettem észre hogy majdnem minden nap este ér haza mert ő megy valahova, a közös együtt töltött időben is állandóan menni akar valahova, engem meg besavanyodottnak mond (nekem nem megy ilyen gyorsan a visszaváltás, már megszoktam ezt az életvitelt amit ő eröltetett rám). Pedig ő tett ilyenné, ő akarta hogy olyan legyek mint ő.

Én nem ismerek itt senkit, nincs kivel elmennem bárhova, a munkahelyről ahova felvettek 3 hét után kirúgtak mindenkit, azóta is munkát keresek, mellette alkalmilag dolgozgatok.


Egyszerűen bekattant Pesttől a barátnőm. Kifordult önmagából! Már családot se akar, csak utazgatni meg bulizni. A szülei nem mondanak erre semmit, ők örülnek hogy félmilliót keres a lányuk a nagyvárosban.


Szerintetek mit tegyek? Hogyan mentsem meg ezt a kapcsolatot? Gondoltam rá, hogy rábeszélem a hazaköltözésre. Nem tudom hogy lenne e értelme.



2013. szept. 13. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Naná, hiszen Pest egy jó hely, vidéken meg uncsi. Nem kattant be, csak éli a normális fiatalok életét. Én az 5év kapcsolattól kattannéj be, nem Pesttől!
2013. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
*kattannék..
2013. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tesó, itt az a kérdés hogy szeret e téged barátnőd...?


Ha igen, akkor nincs gond... hagy menjen barátnőzni...


Ha pedig nem szeret akkor szakítsatok!

2013. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ő most ért abba a fázisba, amit te már átéltél korábban. Gondolom belekóstolt, tetszik neki, és nem akar kimaradni ezekből a tapasztalatokból.

Mindenképpen beszéljetek, öt éves kapcsolat, akkor remélhetőleg a kommunikáció általában rendben van nálatok. Ülj le vele, mondd el, mi bánt, és hogy veszélyeztetve érzed a kapcsolatotokat. Ha ő nem akarja megmenteni ezt az egészet, akkor sajnos keresned kell valaki mást.

2013. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha buliba akart menni a barátnőm, én elengedtem. Nem börtönben él velem.

Ha én akarok buliba menni, ő is elenged.

Ez így van rendjén. Nem hinném, hogy egy kan buliban jól érezné magát, ahol arról beszélünk, milyen erősítőket pakoltunk össze és engem sem érdekel a körömlakkja. Beszélni és szórakozni is kell másokkal. Nem csak ketten vagytok a világon.


Ha kettesben vagytok mond meg neki, hogy szeretnél részt venni a bulikban, amire elmegy. Ha nem kifejezetten csajos buliba megy, menj vele! Az sem baj, hogy ha picit dicsekedsz előtte, hogy milyen jó csajod van! :)


Azért érthető: végre van pénze, végre tudja költeni, végre van hol bulizni. Ha eddig nem bulizta ki magát, most fogja. Bulizz vele!


Ha már otthon is elhanyagol, az gond lehet. Akkor üljetek le szépen és beszéljétek meg, mint két felnőtt.


A kommunikáció sokat segít.


A legnagyobb hibák, amit emberként elkövetünk egy kapcsolatainkban:

a Felét Hallgatjuk meg,

a Negyedét Értjük meg,

Semmit sem Gondolkodunk és

Kétszeresen Reagáljuk le.

2013. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már csapják neki a szelet...


-"Az elején még várta hogy hazajöjön, kesergett hogy ezek "kötelező programok""

-"Már családot se akar"

-"engem meg besavanyodottnak mond"

-"majdnem minden nap este ér haza mert ő megy valahova"

2013. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Komoly a baj.

eddig otthon ült, most belekóstolt a dologba és elkezdte "bepótolni".

És sajnos ez sem lehetetlen, hogy van más is a képben.

Csak barátnőkkel ennyit elmenni, hét közben, mikor másnap meló van.

Gondolom otthon mivel nincs állandó munkád te viszed a háztartást, ha már "eltart" téged, de jó ez így?

És ha melód lesz, akkor is elmászkál ennyit? Másnapi munkát hogy bírja ennyi programmal?

Gyanús, hogy itt valaki miatt mászkál el.

Üljetek le beszélni. Mondd el mi bánt, ha megérti menthető. Mégiscsak 5 évről van szó, ha nem, akkor megszédítette a több lé, az új eddigitől eltérő környezet, az új barátok és ezzel vége.

Esetleg olyanról nem volt szó, hogy te is mennél vele?

Hívjátok meg magatokhoz a kollégáit akikkel legsűrűbben eljár, ismerjenek meg téged, így nem lennél idegen, meg kötelező utánfutó. Ha ebben benne van akkor legalább az tisztázódik, hogy nincs senkije. Ha ezt nem preferálja, akkor kezdenék aggódni, és bár nem szép dolog, ha elmegy, szépen csendben menj utána.

2013. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 7/7 Én is ezt gondolom ... Nincs állandó keresetem, de nem tart el! Mondom, vannak munkáim csak nem járok be minden nap dolgozni, csak hetente 1-2x. Nem keresek most annyit mint ő, de a 60%-a megvan. Szóval ebből nincs probléma, én amúgy sem költök össze-vissza ruhákra meg stb.


Másnapi munkát bírja, de mire hozzám hazajön már hulla fáradt. A hétvégét amikor meg együtt tudnánk lenni félig átalussza.


Volt olyan hogy mondtam neki "Én is megyek veletek." A barátnőknek nagyon nem tetszett, végig kínos csend volt. A barátnőm próbálta menteni a helyzetet, de hamar lelépett az egész kompánia.


Már voltak mind itt nálunk futólag, de nem nagyon akarnak amúgy jönni. Ők szinglik és úgy kezelik a barátnőmet mintha ő is az lenne. Vagy csak azt szeretnék hogy az legyen. Tipikus r*bancok amúgy, minden nap más srác tetszik nekik, mennek el vele, aztán meg ők vannak felháborodva hogy ha megmondják rájuk az igazat.


Amúgy aggódok hogy valami sráccal össze akarják boronálni, nem szoktam kémkedni de lehet hogy ... Soha nem volt egymás előtt titok a telefon pl. nyugodtan nyomkodtuk egymásét, múltkor meg kikapta a kezemből. Ez rosszat jelenthet.

2013. szept. 13. 14:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátnőd?
2013. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
23
2013. szept. 13. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!