Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik legjobb barátom édesapja...

Egyik legjobb barátom édesapja öngyilkos lett, tudok valahogy segíteni neki?

Figyelt kérdés
A srác nem mondta, ismerőstől tudom, hogy mi történt, és aggódók érte, mert nem érem el. 20f

2017. júl. 11. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen üzenj neki, hogy ha bármilyen segítségre van szüksége vagy csak beszélgetni szeretne, akkor hozzád bármikor fordulhat.


A tragédiákat mindenki másképp dolgozza fel. Sokaknak szüksége van némi időre egyedül, amikor nem akarnak még másokkal beszélgetni, csak magukban elrendezni a dolgot. Ha nemrég történt, akkor simán lehet, hogy még teljesen sokkos és nem is nagyon tudná kifejezni, hogy mit érez vagy mire van szüksége. Röviden: legyél ott neki, ha szüksége van rád, de ne nyomulj nagyon.

2017. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. júl. 11. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon igaz, hogy mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt. Valószínű tényleg sokkos állapotban van, ilyenkor sok a teendő, lehet nincs is kedve emberekhez, akik nincsnek ebben benne, nem érzik ezt át. Mást nem tudsz csinálni, csak biztosítsd arról, hogy keressen bármikor bármivel, és legyél ott neki, idomulj hozzá, és ahhoz, ami jó neki.
2017. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6 éve az én édesapám is öngyilkos lett. Legkevésbé sem kívántam az emberek együttérzését.:( Bár mint az előző írta, mindenki másképp dolgozza fel a gyászt.
2017. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!