Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illik elfogadni egy ekkora...

Illik elfogadni egy ekkora ajándékot baráttól?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy jó barátom, akivel jól megértjük egymást. Sokat beszélgetünk, többnyire a zenéről, mert az közös érdeklődésünk.

Mellékesen egyszer megemlítettem neki, hogy régi vágyam, hogy hegedülni tanulhassak, de sosem volt lehetőségem saját hangszert venni.

Erre most kiderült, hogy rendelt nekem egy tanulóhegedűt.

Soha egyik barátomtól sem kaptam még ekkora ajándékot, a szüleimnek és nekem pedig nem lenne erre pénzünk.

Nem tudom, illik - e elfogadni ilyen értékű dolgot valakitől, mégha a legjobb barátom is, és van bennem egy ilyen érzés, hogy én kihasználom az ő jóságát, holott én nem azért említettem neki a hegedűt, hogy most én kapjak tőle egyet ajándékba, amit ebben az értékben én biztosan nem fogok tudni viszonozni neki. Ő azt mondta, ez nem érdekli, neki nem gond, a pénz nem hiányzik neki, és neki elég ajándék lesz, ha majd játszom neki valamit, ha megy a hegedülés.

Szerintetek ez rendben van így...? Most egy kicsit bűntudatom van emiatt.


2017. júl. 31. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Rendben van ez így. Igazi jó barátod van. :)
2017. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el tőle,ha már ilyen jó barát,és ő nen biztos,hogy tud vele mkt csinálni,max eladni,de nem azért vette...:D
2017. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Profi zenész, méghozzá hegedűs.

De nem akarja megtartani az "enyémet".

Azt mondta, ha nem fogadom el, inkább földhöz csapja, de nevetett.

Beszélgettem ma vele erről, hogy nekem illik - e tőle elfogadnom ilyesmit, én hoztam fel, mert kicsit még mindig zavarban vagyok, és azt mondja, azért is akarta ezt nekem megtenni, mert igazságtalannak tartja, hogy valaki azért nem tud megtanulni egy hangszeren, mert nincs rá pénze.

Van klasszikus zenei múltam, zongorázni tanultam sokáig, tudok kottát olvasni, és jó fülem is van, s a tény, hogy tehetségesnek tart, késztette arra, hogy ne hagyjuk elkallódni csak azért, mert nem tudnék megvenni egy hegedűt- és felajánlotta, hogy segít tanulni :)


Komolyan nem tudom, mit mondjak, olyan jó érzés.

2017. aug. 1. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!