Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Áruló vagyok egy eltitkolt...

Áruló vagyok egy eltitkolt gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom, akivel több, mint 15 éve ismerjük egymást, és egyébként mindent megosztottunk egymással, meglepő dolgot tett.

Most két városban lakunk, nem látjuk egymást olyan gyakran, és mikor legutóbb voltam náluk, a felesége egy 3 hónapos kisbabával a karjában nyitott ajtót. Született egy 2. gyerekük!

Teljesen kiakadtam, hogy hogy lehet, hogy nem tudtam erről, amikor rendszeresen beszélünk, és nem említette soha azt sen, hogy a nő terhes.

Mindent megbeszélünk, és erről egy szót nem szólt!

Azt hittem, azért volt titok, mert talán a babával volt valami, veszélyeztetett terhesség, mint az előzője volt, hasonlók.

A nő mosolyogva mesélte, hogy nem, a baba jól van, és hogy ő is csodálkozott, hogy a „férje” ez a jóbarátom nem mondott semmit senkinek, már többször szembesült ezzel. Ezt így, mosolyogva.

Kvázi, ha nem mentem volna elhozzájuk látogatóba, nem tudtam volna meg, hogy ez a baba létezik.

A haverom amikor hazaért (amikor odaértem, még nem volt otthon) nagy somolyogva, de valahogy nem túl boldognak látszódva mondta, hogy há-há, ez volt a meglepetés.

Nagyon óvatosan jártam el, nem mondtam senkinek a barátaink közül, csak tapogatóztam, hogy tudja valaki – nem, senki nem tudja! Senkinek nem mondta el, végig titkolta mindenki elől!

Azt is, hogy terhes a csaj, azt is, hogy megszületett a gyerek! Mindenki csak az 1. gyerekről tud.

A terhességet még el lehetett titkolni, mert egy elég kövér feleségről van szó, simán lehetett csak kövérnek gondolni, bár mint mondtam, mivel nem egy helyen lakunk, nem láttam se én, sem a többi barátaink. A baráti körünk minden tagja egy helyen lakik, ők költöztek csak el más városba.

Most pedig az derült ki, hogy az ő legrégebbi, és legjobb barátja se tud erről…és ettől érzem magam hülyén, ugyanis most mondtam el véletlenül neki…mondtam, hogy „a két gyerek miatt nagyobb lakást keresnek” – erre ő „milyen két gyerek” … nagyon kiakadt ő is, hogy hogy lehet, hogy erről nem mondott neki semmit…ugyanúgy, mint mindannyiunknak.

Most nagyon lelkiismeret furdalásom van, hiszen esetleg kellett volna gyanítanom, hogy még őelőtte is titok volt??? Kellett volna gyanítanom, hogy tilos egy házasságban született gyerekről beszélni?

De hát, könyörgöm, meddig lehet egy gyerek létezését eltitkolni???

Akkor áruló vagyok, mert elárultam, hogy a barátomnak 2 gyereke van és nem 1?

Most nagyon parázok, hogy ez a titkolózós barátom megharagszik rám, mert elszóltam magam…noha soha nem mondta, hogy nem mondhatom el, hogy 2 gyerekük van már és nem 1.

Ti hogy látjátok ezt a szituációt?



2017. aug. 5. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha megharagszik? Már a valódi "barát" kifejezést sem tartom igaznak.

Amúgy lehet, ő nem akarta a második gyereket. Így nem is büszkélkedik vele.

2017. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy nem akarta.

Azért a barát kifejezést ne bíráld, nagyon sok mindent csináltunk végig együtt és sok mindent köszönhetek neki.

Ő egy nagyon jó ember.

Épp ezért nem értem, hogy ebben az egyben hogyan titkolózhatott ennyire.

Gondolod, hogy így megharagszik?

2017. aug. 5. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Bonyolult helyzet, de kérdező, nem gondolom, hogy bármiben hibás lennél.

Pláne, ha nem hívta fel a figyelmedet, hogy tilos elmondani.

Azt hiszem, azért a fiúnak is van mit a szemére vetni, mert valahogy nekem is furcsa, nem csak legjobb baráttól, de még egy sima ismerőstől, hogy boldogságban várnak egy gyereket, aki egészséges, és akkor titkolja?

Nekem ez nem tűnik túl jellemesnek.

Arról nem is beszélve, hogy vajon ennek a kisgyereknek hogy fog majd esni nagyobb korában, ha megtudja, hogy az apja titkolta, hogy ő van?

Nem vagy áruló, de ez a férfi nem biztos, hogy egy egyenes jellem, sunyítás van a háttérben.


10hós ikres Kismami

2017. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért kell látatlanban találgatni valakiről hogy egyenes vagy sem... Attól hogy x barátja y-nak még semmi nem kötelezi arra hogy beszámoljon valamiről. Magánélete mindenkinek van, ha nem beszélt a gyerekről oka is volt rá. Az okról,ami a lényeg, pedig semmit sem tudunk. Miért nem háborodsz fel nyíltan amiért nem mondta el, és kérdezed meg hogy miért?
2017. aug. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Te komolyan végigolvastad a kérdést? Az egyik legjobb barátomról van szó, akivel hetente beszélünk, együtt laktunk több évig, és mindent megosztottunk egymással.

ÉS nem "valamiről" van szó, könyörgöm, egy gyerek születése a legnagyobb események közé tartozik, nem olyan, mint egy drága cucc, amit ha akarunk, nem mondjuk, és berakjuk egy asztalfiókba!

Természetesen megkérdeztem, de csak nevetgélt zavartan.

A válaszodnak továbbá nincs köze a kérdésemhez, nem ez volt a kérdés, de azért örülök, hogy írtál.

2017. aug. 6. 05:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Talán veszélyeztett terhesség volt,talán felmerült a gyanú,hogy betegen fog születni s gyerek,talán tényleg nem akarta az apuka,és végigveszekedték a terhességet. Vagy az összes ok egyszerre.
2017. aug. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És? Én továbbra is úgy gondolom, hogy joga van ahhoz hogy ne ossza meg veletek a hírt. Neked ettől függetlenül jogod van felháborodni ezen, de ezt a feszültséget nyíltan felé kéne közvetítened és nem a gyk-n dühöngened, mert mi nem tudunk mit kezdeni vele. Biztos jól esne a megerősítés, hogy "ugyan, te nem csak a barátod a gerinctelen", de akárhogy is legyen amíg konfliktuskezelés helyett idejössz ez semmiképpen sem helytálló.
2017. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes végigolvasni, hogy mennyire lényeglátóak az emberek...a kérdés valamiért az olvasók felének nem jött át, itt rólam van szó, hogy hibáztam azzal, vagy nem, hogy a harmadik barátunknak elmondtam valamit, amire nem volt tiltás, hogy nem szólhatok róla, és amit képtelenség titokban tartani.

Nem annyira világos, miért a barátom okait próbálja mindenki megfejteni.

Ha már, inkább az itt a lényeg, hogy erkölcsileg milyen, hogy a pár hónapos, egészséges gyereket az összes barátja elől eltitkolta.


Kedves 3. válaszoló, már mondtam, hogy megkérdeztem.

Hogy ebből a kérdésből hol vetted ki, hogy "itt dühöngsz" a gyakorin, már ne is haragudj, de ha tényleg ez jött át, akkor olvass több irodalmat, ugyanis indulatokról sincs.

2017. aug. 7. 06:26
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocs, nem a 3. hanem a 7. válaszoló.
2017. aug. 7. 06:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, én is biztos vagyok benne hogy bár a kérdés hosszas kifejtéséből, és az összes hozzászólásodból a felháborodás és értetlenség sugárzik a barátod viselkedéséből adódóan, itt szó sincs indulatokról. Már a kérdés is erre utal, te nem egy elszólás hanem a barátod titkolózása miatt lettél áruló. Vagy sem. Ezt ugye nekünk kéne eldönteni. Holott ez a szűkebb konfliktushelyzet rólad meg a barátodról szól. Engem nem érdekel legkevésbé sem konkrétan mit kérdeztél, mert a leírt szituációra szerintem nem az ad választ ha én azt mondom hogy 'te nem vagy áruló' vagy fordítva. Gyanítom te is tisztában vagy vele, ha semmilyen szándék nem állt az elszólás mögött akkor az valóban csak elszólás. Csak te tudod hogy történt. Hogy a barátod mit szól hozzá azt meg ő tudja. A gyk egy nagyon jó terep arra, hogy kiöntsék emberek ide azt a feszültségüket, amit az ezáltal elkerült konfliktushelyzetben kellene megoldaniuk. Nem azzal segítünk ha azt mondjuk nem vagy áruló, hanem ha támogatunk abban hogy gondold át te miért cselekedtél úgy ahogy, képviseld mind ezt mind az indulataidat a megfelelő helyzetben - ami pedig az amikor ezt a barátoddal megbeszélitek.
2017. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!