Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek hogyha van egy...

Mit tegyek hogyha van egy haverom aki konkrétan isteníti az egyik haverját? És hogy hívják ezt az embertípust aki már már világmegváltó hősnek hiszi a "barátját", van erre valami fogalom vagy valami szó?

Figyelt kérdés

Lényegében arról lenne szó hogy van egy barátom akivel elég jóban vagyunk (persze vannak vitáink de az most mindegy). Dióhéjban annyi hogy van egy bizonyos legjobb haverja aki amúgy szinte mindenkivel egy szemétláda aki nem ért egyet a nézeteivel ( tehát egy rasszista, állatkínzó, szadista, homofób, nőgyűlölő, náci és roppant egoista ember már ha lehet az ilyet embernek nevezni), olyan is volt néha hogy senki sem mert semmi olyan dolgot kiposztolni az osztálycsoportba amiben volt valami olyasmi amibe belekötött, olyan is volt régebben hogy azért kötött belém mert pl vega vagyok, vagy letörpézett úgy hogy csak 5 centivel voltam kisebb nála, és még jó pár ilyen eset volt.

Nem ritka hogy ezt a haveromat is ( aki a legjobb barátjának hiszi) kihasználja , szerintem ez nem barát.

De a haverom ennek ellenére így is már már szinte "élettársi" viszonyban van vele.

Ezzel még nem is lenne olyan nagy gond, de azt vettem észre hogy mostanában szép lassan elkezdte átvenni a stílusát, és gyakran isteníti és már majdnem világmegváltó hősként tünteti fel ezt a embernek nem nevezhető élőlényt. Engem ez azért zavar mert félek hogy ez később a barátságunk teljes felbomlásához fog vezetni és ezt nem akarom, mert egy egyenlőre elég jó haverról lenne szó akit nem akarok elveszíteni.

Kérlek segítsetek hogy ezt hogyan tudnám neki úgy elmondani hogy ne menjen vele tönkre a barátság.

Mellesleg meg tudjátok mondani hogy van e valami neve ennek az embernek aki ennyire isteníti valamelyik haverját ?

A válaszokat előre is köszönöm.


2017. aug. 22. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát haverod olyasmi lehet (az áldozat), mint a repülő majom.

"Amikor a nárcisztikus visszaélést, azaz lelkünk más egoista érdekeit szolgáló kihasználását felismerjük, rendszerint már késő. Rádöbbenünk, hogy -tudattalanul- hosszú időn keresztül magát az ördögöt szolgáltuk (Flying Monkey - Repülő Majom kifejezés)"


[link]


Bár nem tudom az a galád fickó nárcisztikus e, nem vagyok pszichiáter.


Sajnos szerintem ilyenkor a haaver a saját kárán tanulja meg, hogy rossz embert követ, nekem volt hasonló ismerősöm.

De állatkínzó? Ez alatt mit értesz? Mert a több is gáz, de azok - még- nem fizikális dolgok, viszont az állatkínzás kézzelfogható, ezt mindenki elnézi neki?

2017. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az állatkíznással kapcsolatban roszul mondtam,egyenlőre mèg nem kínozza ( talán a rovarokon kívül ) csak, csak szereti nézni ahogyan egy állat szenved, tehát ha a rovarokat leszámítjuk akkor még nem fizikális, csak szimplán szadista.

2017. aug. 23. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!