Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogosan tartok...

Szerintetek jogosan tartok valakit rossz embernek csak azért mert lenéz, alábecsül engem?

Figyelt kérdés
Én általában morális/ erkölcsi szempontok alapján ítélem az embereket, míg a többség ugye figyelembe veszi a státuszt, pénzügyi helyzetet, hogy miket ért, valósított meg az ember. Engem ezek nem érdekelnek, csak az, hogy milyen az ember legbelül. Na most engem gyakran emiatt alábecsülnek, mert talán nem vagyok annyira törtető és nem érdekelnek a földi dolgok .Ezen elv mentén én pedig nem tartom elég jó embernek őket. Szerintetek mennyire jogos, hogy így ítélkezem felettük?
2017. aug. 24. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne ítélj, hogy ne ítéltess. "más szemében a szálkát megleli, magáéban a gerendát feledi."
2017. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy olyan sok kivetnivalójuk lehet velem, mivel nem zavarok sok vizet a társaságukban. Így ez a közhely most nem találó.
2017. aug. 24. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
en veled vagyok kerdezo!
2017. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is!
2017. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel, a belső tulajdonságokat nézem...

Sokan csak a külsőségekre adnak, pl. több diplomás, karrierista, milliomos potenciális partnerjelöltet próbál vadászni, anyagias, mindenkiben hibát talál, elszórja a pénzt mert minden hónapban komplett ruhatárat/státusz-szimbólumokat jelentő dolgokat kell venni, szóval belülről rohad és ezt külsőségekkel igyekszik pótolni.

Ez nemtől független.

2017. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jogosan! :)

Ėn azokat az embereket szoktam tisztelni, akik felnėznek rám. Akit az ember szeret, abban följebb néz. Ha azt tapasztalod, hogy valaki lenėz, akkor az az illető csak saját magát szereti, nem pedig a társaságodat.

2017. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért az is nézd meg, hogy hány ember csinálja ezt. Mert ha egymástól függetlenül több. Akkor lehet, hogy tényleg nálad van a gond.

Gondolok arra, hogy piszkos ruhába mászkálsz.

Budi a cipőd.

Te se szeretnéd más szagát szagolni.

Lehet, hogy csak ezért próbálnak elűzni.

Van csajod? Ha van, akkor ez itt mind kizárva.

Ha nincs, akkor próbálj meg felszedni. Csajok visszafognak jelezni.

2017. aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem nem mondanám, hogy jogosan, inkább úgy fogalmaznék, hogy átlagos, megszokott reakciókat adsz, emberit.


Ha valaki megpofoz, akkor jogosan pofozod vissza. Nem nagy szám kedvelni azt, aki kedvel, a nagy eredmény, amikor hagyod, hogy az ilyen külső mentalitású ember megismerje Isten országát, tehát hozzáteszel a világukhoz egy sokkal nagyobbat, ami elnyeli az ő kis, anyagias, fényűző világot.

Én szeretem a pénzt, és a pénz is,szeret engem. A gazdagokat is szeretem, a szegényeket is, mert mindegyik szenved az értelmetlen felhalmozási, a sosem elég...

2017. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!