Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha az összes...

Mit csináljak, ha az összes barátom továbbtanul csak én nem? Más is volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Én nem akartam úgy egyetemre menni, hogy nem tudtam pontosan, hogy mit szeretnék, mi érdekel és mik a céljaim, hanem inkább kihagyok egy évet és újra felvételizek egy olyan szakra, amiről már tudom, hogy érdekel és azt szeretném tanulni. Nem láttam értelmét annak, hogy csak azért egyetemre menjek mert miért ne, csak elvesztegetnék egy csomó pénzt és az államilag támogatott féléveim is elvesznének. Ugyanakkor a barátaim továbbtanulnak, sokan szintén nem biztosak a döntésükben vagy nem sikerült bejutniuk a elsőként választott szakra, de a szüleik nem engedték nekik, hogy halasszanak egy évet, így elvégzik.

Mindig tök jó barátok voltunk, voltak közös témáink és szinte bármiről el is tudtunk beszélgetni, ugyanakkor most már picit nehezebb.. Ők nagyon kíváncsiak és várják az egyetemet, szinte mindig erről beszélgetnek (beiratkozás, gólyatábor, új emberek, tárgyfelvétel) és én ezekhez a témákhoz nem tudok hozzászólni. Egy városban fognak tanulni, így együtt fognak utazni is. Ne értsétek félre, nekem ezzel semmi bajom nincsen, nem vagyok irigy vagy féltékeny és örülök nekik, ugyanakkor félek, hogy emiatt majd el fogunk távolodni egymástól, nem fog úgy működni a barátságunk...


2017. aug. 31. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam. Én anyagi okok miatt nem tanulhattam tovább. Sajnos sokakkal megszűnt a kapcsolat, vagy teljesen átalakult. Viszont lettek új barátaim, ismerőseim. Később munka mellett továbbtanultam. Ott is megismertem új embereket.

Viszont az az igazság, hogy a mai napig sajnálom azt, hogy akkor annyira másfelé ment az életünk. Persze már annyira nincs jelentősége, mert jelenleg a régi kis társaságunk tagjai mind különböző országokban élnek, szóval már úgysem lenne olyan, mint régen.

2017. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is úgy vagyok vele, hogy ahogyan nekik is lesznek új barátaik, ismerőseik az egyetemen, ugyanúgy lesznek majd nekem is. Ezt az egy évet, addig kibírom és később ez talán majd "pótolja" a régi barátokat, bár őket tényleg szeretem és kisgyerek korunk óta ismerjük egymást, tehát gondolom, hogy azért teljesen nem fog megszakadni a kapcsolatunk, de biztosan meg fog változni (egyrészt kevesebb idejük lesz, új barátokat is szereznek, akikkel több lesz a közös pont az egyetem miatt). Aztán utána valószínűleg még inkább eltávolodunk egymástól, ha nekik vagy nekem lesz kapcsolatunk, dolgozunk stb. Most egy picit kirekesztettnek érzem magam mert más élethelyzetben vagyunk, nem tudok velük ezekről a témákról beszélni, pedig őket érthetően most ez érdekli a legjobban.


Azért annyiban különbözik a helyzetünk, hogy én nem párt keresek, hanem az eddig barátaimat szeretném megtartani és szerintem ez elég nagy különbség. Ugyanakkor annyi hasonlóság valóban van, hogy az ember olyanokkal, olyannal érzi magát jól, akivel sok a közös pont, sok a közös téma. Ez egyébként szerintem magával értetődő és én nem is vagyok ezen kiakadva mert meg tudom érteni őket, de azért aggódom a barátságunk miatt. Abban bízom, hogy azért ez az egy év tényleg nem olyan hosszú idő és ha esetleg már velük nem is lesz olyan a kapcsolatom mint régen, akkor az egyetemen majd lesz lehetőségem új barátokat szerezni.

2017. aug. 31. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló esetben, és igazából ez egy jó fokmérője is a barátságnak.


Az igaz barátaimmal ezt követően sem szakadt meg a kapcsolat, ha személyesen nem is tudtunk év közben sűrűn találkozni, legalább neten tartottuk a kapcsolatot, és próbáltunk leszervezni személyes találkozókat is, ha volt rá lehetőség.


Viszont voltak olyanok, akikkel eltávolodtunk egymástól, egyre kevesebbet beszéltünk, majd végül már gyakorlatilag semmit sem. Ez szomorú, mert jól megvoltunk, a mai napig szívesen emlékszem vissza a közös kalandokra, ugyanakkor az is tény, hogy ez az élet rendje, ha nem az egyetem előtt, akkor az egyetem után távolodtok el egymástól valószínűleg (más munkakör, különböző települések stb.). Ez az élet rendje.


Szóval ne aggódj nagyon, a legigazibb barátaid megmaradnak, illetve találsz majd újakat. Ráadásul csak egy évet tervezel kihagyni, lehet, hogy jövőre folytatódik a barátság, sőt, nekik talán imponálni fog, hogy mindent megmutogathatnak neked. :)

2017. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te és a szüleid hoztatok jó döntést. Kidobott idő és pénz egy olyan szakot elkezdeni amit csak kényszerből és ímmel-ámmal csinálnál. Nem is beszélve arról, hogy olyan embereket elől vennéd el a helyzet akik tényleg vágytak oda. És azt se felejtsük el, hogy az egyetem nem fokmérője a sikernek. Szóval a döntésed jó. Viszont tény és való, hogy kellemetlen ez így, a többség tényleg nagyon bele tud ebbe a gólyás dologba merülni. Még új az élmény. Nyugi amint megszokottá, hétköznapivá válnak az egyetemi dolgaik már nem fogod magad kívülállónak érezni. Ha pedig jó barátok vagytok, semmi negatív vonzata nem lesz ennek a kihagyott egy évnek. Bár inkább csinálták volna a bizonytalanok is ezt a halasztást...
2017. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból hasonló helyzetben voltam, hogy a tőlünk továbbtanulók kb. 90%-a műszaki szakra ment, én meg nem. Nem bántam meg.


Ha kiderül, hogy mi érdekel, és végül felvételizel a szívednek tetsző szakra, akkor ott úgyis egy csomó emberrel meg fogsz ismerkedni, akiknek azonos az érdeklődésük, és ugyanazt a dolgot szemlélitek lelkesedéssel. Az is lehet, hogy a mostani, elszakadófélben lévő barátaid egy évvel fölötted fognak járni és tudnak segíteni tippekkel, jegyzetekkel, akármivel.


Tényleg úgy tartom, hogy jól döntöttél. Ne bánkódj.

2017. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!