Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni, ha nincsenek...

Mit lehet tenni, ha nincsenek barátaim, mert senkinek nem tudok megfelelni?

Figyelt kérdés

Nem kertelek: Nincs egy barátom sem, csak pár régi haver, de velük is úgy érzem, hogy csak alibizek, ha nem lettünk volna összezárva egy iskolában 8, illetve 4 évig, akkor nem lennénk még haverok sem.


Nem igazán tudom mit rontok el mindig, igyekszem helyesen cselekedni, az egytelen hibám a gátlásosság miatti "alibizés", nem vagyok magabiztos, nem tudok spontán reagálni, majdnem mindig átgondolom amit mondok, hogy biztos jó-e. Nem tudom mit várnak el az emberek.


Van hogy úgy gondolom, egész jól állok vele vagy vele, aztán kiderül, hogy nem. Mióta ezek megtörténtek méginkább nem megy. Tudom, hogy engem elviselni nem lehet túl jó dolog.


Egy csoportban ha vagyok, hiába adok bele mindent, igyekszem a csoport aktív tagja lenni, a végén mindig az van, hogy kiderül, hogy a többiek privátban tök jó barátok lettek, egyedül nekem nem sikerül elérni ezt, hogy nekem is írjanak. Ettől kicsit bekattanok, mellőzöttség érzete száll meg és biztos, hogy valahogy kitiltatom magam, mert nem tudom elviselni azt az állapotot.


Ha pedig éppen jóban vagyok valakivel, stresszelek az egészen. Ha nem akarom akkor is. Ha szó nélkül eltűnik azon gondolkodom mi rosszat írtam, próbálok mindig a nagy könyv szerint cselekedni és kellemes beszélgetőpartner is lenni, de valahogy sosem kedvelnek meg igazán, és nem is hiányzom senkinek. Nekem ők valamilyen szinten igen, de ők nem is emlékeznek rám. Pedig unalmas nem vagyok, csak hát "ilyen".



2017. szept. 1. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
És az miért lenne neked jó, ha azt a bábot kedvelnék, amit te mozgatsz nekik? Túlzottan próbálsz megfelelni másoknak, ami nem helyes. Egyszerűen légy önmagad, és aki kedvel, az úgyis meg fogja találni a módját annak, hogy barátkozzon veled.
2017. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Itt kezdődnek a bajok, nem tudom "ki vagyok én". (Ilyen értelemben véve). Általában az vagyok aminek mondanak. Félek megtudni ki vagyok, mert lehet, hogy nagyon rossz eredménye lenne... Mert kiderülhet az is, hogy gonosz vagyok, vagy egy rosszindulatú szar, mint az apám.

2017. szept. 1. 16:45
 3/7 A kérdező kommentje:

#1


Jónak csak azért lenne jó, mert megőrülök attól, hogy minden bennem marad, senki nem hallgat meg.

2017. szept. 1. 16:46
 4/7 anonim válasza:
Esetleg próbálkozz más embereknél, legalább annyira fontos hogy valakik összeilljenek barátként mint a pároknál. Egyébként ne görcsölj rá ezekre, ha még valamit esetleg el is rontasz, olyan nagyot rontani nem tudsz, egy rendes emberi kapcsolatot egy kis elszólás vagy ilyesmi nem fog tönkretenni :) mennyi idős vagy egyébként?
2017. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szüleidnek nem tudod kitárgyalni?

Nekem sincsenek barátaim és általában a nagyobb problémáimat csak Istennel szoktam megosztani.

2017. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Volt időszak, amikor nekem sem voltak, mert a felszínes barátoktól mèg a magány is jobb. Tanultam, fejlesztettem magam. Aztán, úgy alakult, hogy az egyetemen szereztem pár igaz barátot. Az idő mindent megold. Hidd el, mellèd löki, akit megèrdemelsz.
2017. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók elmondták a lényeget. Annyival egészetém ki hogy minden képpen rá kellene jönnöd ki vagy ha nem tetszik amit találsz akkor legalább tudod mit változtass és merre. Amég benned van ez a belső félelem ne som jóra számíts mert sugárik majd belőled akár mit teszel nem leszel jótársaság. Először magadat tedd rendbe ahogy haladsz egyre több pozitíz változást fogsz tapasztalni. Az meg hogy jó és rossz relatív ez mindig nézőpont kérdése. A mentorom azt mondta ne jóember legyél hanem igaz.
2017. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!