Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan felejtsem el?

Hogyan felejtsem el?

Figyelt kérdés
Pár éve történt valami, ami hatással van rám még most is. Senkinek sem beszélek róla, senkihez sem tudok közel kerülni, és eléggé sz@rnak tartom magamat. Mit csináljak?

2017. szept. 1. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyasmi, hogy pl. megerőszakolt valaki, vagy valami olyan, ami nem büntetőjogi kategória?
2017. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Agykarositas nelkul nem tudod elfelejteni.
2017. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz, de mondjuk azt tudni kell, hogy pár hónapig biztos eltart az a kezelés is.
2017. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem erőszakoltak meg, fiú vagyok. Inkább magánéletben történt.
2017. szept. 1. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem beszélhetsz róla? Ennek ellenére én azt tanácsolnám, hogy valakinek beszéld ki a problémádat. Már csak ez is jó szokott lenni. :)
2017. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el akár itt, névtelenül. Már az is segíthet.
2017. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, az mindenképp segít.
2017. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt anonymus vagy, itt aki szívesen meghallgat (köztük akár én is), annak bátran elmondhatod. Hidd el, kicsit segíteni fog és talán tudunk több tanácsot is adni. :)
2017. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony nem ilyen egyszerű, elfelejteni semmit sem lehet, maximum csak megtanulni együtt élni vele.

Aminek az első lépése hogy beszélj róla, vagy valakivel akiben 100%-ig megbízol, vagy egy pszichológussal. Sosem értettem miért szégyellnek az emberek pszichológushoz menni (talán mert keverik a pszichiáterrel), szerintem mindenki járhatna egyhez, hiszen mindenkinek vannak kisebb-nagyobb problémái amit jól esik kibeszélni magunkból, hát még milyen jó ha valaki olyan ad tanácsot aki ért is hozzá.:) De ha nem szeretnéd,akkor ahogy már előttem is írták, itt névtelenül elmesélheted a történetedet, akár kérdés formájában, akár privát üzenetben.

Ahogy írtam, ez az első lépés, beszélsz róla, tudatosítod hogy megtörtént, hogy vége van, feldolgozod, majd hetek, hónapok, akár évek alatt (súlyosságtól függően) elfogadod és már nem lesz teher. Nem elfelejteni kell hanem együtt élni vele, mert megtörtént, ez is te vagy, ez is megformálta azt, aki most vagy, és ezt is túlélted, ezt sose felejtsd el!:)

2017. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. szept. 10. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!