Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság elmúlása, el fog...

Barátság elmúlása, el fog múlni egyszer a rossz érzés?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok és az a helyzet, hogy lassan 5 éve annak, hogy megszakadt a kapcsolat a legjobbnak hitt barátommal.

Az előtt, hogy megismerkedtünk volna nem igazán voltak barátaim ennek több okai is volt (pl. önbizalomhiány, ott ahol laktam nem voltak olyan emberek akik egyidősek lettek volna velem stb).

A középiskolában lettünk jóban, együtt sportoltunk, buliztunk, csajoztunk.

Érettségi után ő elment egy másik városba OKJ-s képzést csinálni, előtte megbeszéltük, hogy tartani fogjuk a kapcsolatot. Azóta ő soha nem keresett, alapvetően ez is nagyon rosszul esett, de volt rá korábban is példa, mer ő olyan ember volt aki pl, facebookon nem ír neked, neked kell rá írnod, szóval valamilyen egó csak volt benne is. Én folyamatosan írtam neki, persze nem minden nap, de ő soha. Egy idő után meguntam és a barátságunk mintha valaki egy ollóval vágta volna el megszűnt.

Azóta látom, hogy az új (ma már régi) haverjaival elvan és ez is nagyon rosszul esik, mivel gyerekkori barátság volt a miénk és ő ezt simán "felszámolta".

Mint írtam ennek kb 5 éve, de ha eszembe jut akkor még mindig nagyon rosszul érzem magam. Nem vagyok rá írígy, csak én azt hittem a barátságunk megmarad, de nem így let, és az esik még mind a mai napig a legrosszabbul, hogy egyik percről a másikra váltott és mintha nem is lettünk volna jóban. Km mintha amnéziája lenne és teljesen elfelejtette volna a barátságunkat, mintha soha nem is ismertük volna egymást.



2017. szept. 10. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy rosszul érzed magad emiatt. Én 32 vagyok, és még mindig szomorúan gondolok ezekre a dolgokra. Nem kell nagyon magadra venni, nem minden barátság szól egy életre, mindenkinek vannak olyan kapcsolatai, amik megszakadnak minden próbálkozása ellenére. Főleg a fiatalon kötöttek közül. Én ugyanígy voltam az egyetemi legjobb barátommal. Egyértelműen nem akarta tartani a kapcsolatot, próbálkoztam egy ideig, de rá kell hagyni, ha nem viszonozza. Mikor utolsó nap elbúcsúztunk, ment az ígérgetés, hogy így meg úgy tartani fogjuk a kapcsolatot, de soha többé egy sort sem írt.

Még egyszer mondom: ne vedd magadra. Vannak barátságok, amik azért működtek mert egyszerre voltatok egy helyen, és ha ez megszűnik, megszűnik az igény is a másik társaságára. Nem rendkívüli ez. Akivel igazi a barátságotok, azzal úgyis fennmarad, történjen bármi, legyetek bármilyen messze.

2017. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, tucatnyi ilyen kapcsolatom szakadt már meg. Az elsők nem estek valami jól, de a későbbiekben már megvolt a tapasztalat erre, úgyhogy nem volt probléma.

Ezért kell több kapcsolatot is tartani mindig.

2017. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a barátságotok elmúlt, úgy fog ez a rossz érzés is. Csak túl kell lépni, nem folyton e körül forogni.
2017. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleve nem kéne emiatt rossz érzéseket táplálni. Tudod, a barátság (az igazi férfibarátságról beszélek, nem holmi faszbukos haverról) megmarad. Akkor is, ha többszáz km választ el tőle, és akkor is, ha nem vagytok kapcsolatban. A férfiember nem a szavak embere. Rosszul van, ha meg kell írnia egy levelet, de akár egy üzenetet is.

Én 58 éves vagyok, és 6 éve Németországban élek. A barátaim baromi messze vannak, csak akkor találkozunk, amikor hazalátogatok, és a sors enged nekünk egy félórát eltölteni. Olyankor megropogtatjuk egymás csontjait, mesélünk magunkról, a családunkról, aztán megy ki-ki a saját útjára. De tudjuk azt, hogy ha bajba kerül a másik, csapot-papot hátrahagyva sietünk a segítségére.

2017. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!