Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most miért néznek le engem,...

Most miért néznek le engem, azért mert még 38 évesen nincs gyerekem? 40 éves koromig még időben vagyok, vagy nem? Olyan rossz érzés! De még 1 évig törlesztem a lakáshitelemet, párommal, aztán ha letelt jöhet a baba. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 22:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
38 éves nő vagyok.
2017. jan. 5. 22:25
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A ti dolgotok!
2017. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem hulyeseg eddig varni. Nagyon nem vagy mar idoben 40 evesen, az elso gyereket 30 eves korig idealis megszulni, 35 ev felett mar rohamosan no a genetikai problemak eselye, es sanszos hogy nem is fogsz tudni teherbe esni.


De amugy a te dolgod, en nem nezlek le emiatt.

2017. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Csatlakozom az előttem lévőhöz. Szeritem is már kicsit késő babán gondolkozni.
2017. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Még nem késő gyereket vállalnotok. Hogy magamat hozzam fel példának édesanyám 38 évesen szült meg. 1-2 év csúszás a részetekről nem a világvége, de én már most elkezdeném a gyerekcsinálást.


Ha belegondolsz mindig lesz valami anyagi baj, vagy egyéb gond. A világ csupa káosz. Mindig van kifogás. Most a lakáshitel miatt nem akarsz még gyereket, aztán ha az autótok összetörik akkor a javíttaási költségek miatt nem vállalhattok gyereket. Az oroszok nem fognak elég gázt szolgáltatni az országnak, ezért nehezebben lesz a fűtés megoldható akkor meg azért nem vállaltok gyereket.


Csak kifogás :) Kezdjétek el, mert a végén tényleg késő lesz.

2017. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
És javítanám magam... igenis számít az az 1-2 év, sokkal rizikósabb várni. Kezdjétek el most. Mire törleszted a hiteled addigra a baba is megszületik.
2017. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol tényleg rossz eddig várni, de a mai anyagi dolgok s a világ mellet 20x megfontolja az ember.

Még fiatal vagyok, hiszonéves s karriert /életkörülményt szeretném mielőbb megvalósítani. Amíg nincs tiszta pénzből felépített jövőm, addig én se akarok gyereket.

Mivel a normális szülő rendes életet akar biztosítani gyermekének... Nem azt eljátszani, hogy nem kap ruhát a hétköznapi napokban csak vacak ünnepekre vagy akkor lát csak költő pénzt (vagy vannak ahol akkpr se), kirándulhasson, legyen meg mindene ami az élet mindennapjaihoz s boldogságához kell, akár egy hobbi (nincs olyan hobbi, amihez nem kell egy ft se)... Én rajzolok, művészetis voltam s tapasztalom egy vacak rajzolás se olcsó.

Vagy pl zongora órákra se volt pénz, pedig nagy lelki békét adott maga a zongora tiszta hangja.


De valahol eltűnődtem a következőn:

Anyum 21 évesen világra hozott. Ahogy felnőttem ő is öregedett. Tény fiatal anyának lehet mondani, de mi lenne ha én csak 9évvel (30at betöltve szülnék) úgy is idős anyuka lennék a gyermek nagyobb korában. Pl a kicsi csak 10 éves én meg ott lennék már 40 (nembeszélve arról a bizonyos változó korról). Meg persze minnél idősebben szül az ember annál veszélyesebb is.


Az már más kérdés ki hogy alakítja az életét.


23-N

2017. jan. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Ez a ti döntésetek, bár igazuk van abban, hogy ennyi idősen 1-2 év is sokat számít. Én nem várnék tovább.
2017. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%

Nekem 30 évesen még pikkpakk jött a baba, aztán a következő már nagyon nehezen, sok szomorú kudarccal, szóval ennyit számít néhány év is. Ez az egyik legnagyobb női/családi titok, amit csak a saját kudarcaid után fogsz megtudni a többiekről. A 30-as ismerőseim közül csak 2 helyen nem volt kisebb nagyobb tragédia a babák körül. Volt minden az ismerettségben, meddőség, kezelés, Dawn-os baba, vetélés, késői vetélés, halvaszületés, extrém koraszülés. Valószínűleg ebben benne van, hogy 30-asként kezdtük a babatervezést, de mégis megdöbbentő a dolog. Szerencsére olyanról nem tudok, ahol végül egyáltalán nem jött össze a gyerek, de azért így készülj.

Ha egy év a lakáshitel még, akkor szerintem 3 hónap múlva kezdjetek el próbálkozni, még ha elsőre össze is jön, pont vége lesz a hitelnek mire megszületik. Tovább már ne húzd, hogy még a gyerekre is kell gyűjteni pénzt. Ha van lakásod,akkor olyan nagy bajba már nem kerülhettek,akkor se, ha meg lesz a baba.

Amit meg te lenézésként értékelsz az abból is fakadhat, hogy nagyon sok energia elmegy a gyereknevelésre, tényleg rengeteg. Na, ha te ezt nem csinálod és emellett semmi mást sem tudsz felmutatni, akkor szimplán kevésnek tűnsz. Hát, mi a csudát csinálsz egész nap. Ha szívsebész vagy, vagy olimpikon, vagy az egész nagycsalád programszervezője és gyámolítója, vagy bármi maradandót alkotsz, akkor rendben van, oda megy az energia. De, ha te vagy Mancika a könyvelésről és csak a lakást tudod felmutatni az nem elég, talán csak akkor, ha mélyszegénységből jössz és erre ment rá az életed. Szóval sejted már, hogy miért kérdezgetik, hogy mikor már?

2017. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy írták már egyre nagyobb a kockázat, nehezebb a teherbe esés, arról nem is beszélve, hogy minél öregebb vagy annál türelmetlenebb. A tested nem úgy regenerálódik szülés/szoptatás után. Meg ha csak bele gondolsz már jó 60as leszel mire a gyerek elvégzi az egyetemet még akkor támogatni h lábra álljon mikor már nyugger vagy. Az unokáidra meg már valószínű nem fogsz tudni vigyázni ha a gyerek is így gondolkodik.
2017. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!