Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért akar valaki mindenáron...

Miért akar valaki mindenáron kedves lenni?

Figyelt kérdés

barátkozom egy lánnyal a neten

ő az egyetlen ember aki valamilyen szinten tud az öngyilkossági kísérleteimről meg a bajaimról


gyanítom épp amiatt próbál állandóan kedves lenni,mert sajnál. ám ez a kedvesség elég kényszerű.

mondta hogy beszélgethetek vele bármikor bármiről de igazából bármiről kezdenék el vele dumálni nagyon röviden tömören lerázósan válaszol és ha esetleg vissza is kérdez akkor is érződik hogy csak azért teszi hogy nekem jó legyen.

sokszor megkérdeztem hogy biztos nem zavarom e biztos nem unalmas e amiről érdeklődöm, de mindig azt mondja amit hallani akarok, ettől függetlenül ha én nem erőltetem akkor nem beszélgetünk, ő egyáltalán nem érdeklődik

igazából elég rossz érzés ez mert ez is csak egy megerősítés abban hogy még azt sem érdeklem aki azt mondja hogy igen


több mint valószínű hogy leakar rázni csak nem akar bántó lenni?


2017. szept. 27. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos hogy szánalomból ír neked, nem akarja hogy kinyírd magad. De ennek nem feltétlenül kell így folytatódnia: félre kell dobni az önsajnálkozást és előrukkolni valami érdekes témával, esetleg róla kérdezősködni, hogy kicsit feldobd a beszélgetést és ne unjon rád teljesen.

A problémákat meg lehet osztani másokkal, de mindig legyen jobb beszédtéma. Légy magabiztosabb és dobd félre

a problémáidat a lány kedvéért.

2017. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

"Miért akar valaki mindenáron kedves lenni?"

Mert jót akarnak.


Ő jót akar neked, és próbálkozik kedveskedni, annak ellenére is hogy te lehúzod a beszélgetést, nyomasztod a hangulatot a negatív dolgaiddal. (Önbizalomhiány pl.)


Amikor valakivel beszélgetsz, és megkérdezed hogy érdeklődhetsz -e X dologról, akkor kb. nem is két fél beszélget, hanem egy, mert nem azt mondod ki amit te ki akarsz mondani, hanem amit ő megenged neked, ő ural téged.


"több mint valószínű hogy leakar rázni csak nem akar bántó lenni?"

Ennek nincs értelme.

Jót akar neked, viszont nem tud veled mit kezdeni, mert olyan a személyiségetek.

2017. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Általában velem is ez van.

Én nem akarok öngyilkos lenni, semmi ilyesmi. Összesen van két barátnőm, akikkel napi szinten beszélek, ott is majdnem minden esetben én írok rájuk és sokszor érzem én is azt, amit te leírtál. Bár nem ugyanaz, viszont itt is szánalomról beszélhetünk nagy valószínűséggel.

Néha küldenek pár képet, amit lereagálhatok, viszont ezen kívül csak néha keresnek.

Próbáld meg, hogy ha egy huzamosabb időben nem írsz rá, akkor is beszélni akar e veled.

Viszont valóban rossz érzés, mikor tudod, érzed, hogy ez csak sajnálat.

De azt tudd, hogy te sem könnyíted meg a dolgát! Nehezebb hozzáállni egy olyan emberhez, akinek öngyilkos hajlamai vannak. Ha ezelőtt nem találkozott vele, akkor azért, ha pedig találkozott, azért.

Van aki jól kezeli az ilyen helyzeteket, de a többség nem.

Személy szerint még nem ismertem ilyen embert, aki komolyan gondolta. Persze én is elgondolkodtam már, hogy mi lenne, ha...

Sokszor gondolkodom ilyeneken, viszont élesben nem tudom, hogy reagálnék. Talán félnék, hogy nem tudom megvigasztalni az adott illetőt.

2017. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!