Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek miért félnek az...

Szerintetek miért félnek az emberek mélyebb kapcsolatot létesíteni? Nem csak párkapcsolat, hanem barátság esetén is a felszínes kapcsolatok kialakulását látom magam körül.

Figyelt kérdés

2017. okt. 1. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Visszakérdezek. Mi alapján feltételezed egy emberi kapcsolatról, hogy felszínes?
2017. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Sok csalódás ért .Ha segitessz kihasznàlnak ha egy köcsög vagy tisztelnek.Ez igy megy sajnos.Ritka az ha az embernek nem érdek baràtja van .
2017. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: a felszínességet lehet érezni egyből. Például nem tudsz őszintén beszélgetni a másikkal, mert nem nyílik meg, vagy felhoz programokat, de semmi konkrétumot nem mond, végül egyik se jön össze. Olyan, mintha szeretne veled kapcsolatot, de a valóságban nem történik semmi.


Második: akivel bunkón kell viselkednem, az inkább ne legyen a barátom. Mi értelme van bántani a másikat? Az egy szerepjáték. Nem vagy bunkó, de úgy csinálsz, mintha olyan lennél, és akkor a másik majd megszeret? Szerintem ez gyávaság. Arról nem is beszélve, h rengeteg energiát felemészt.

2017. okt. 1. 23:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez oké, ezt te érzed a te kapcsolataidon, eddig rendben van, nekem ilyenek a haveri kapcsolataim, ilyen a kapcsolatom az egykori és jelenlegi kollégáim nagy részével, a távoli rokonokkal, akikkel valami okból nem vagyok igazán jóban, szóval minden olyan emberrel, akivel nem akarom megosztani minden dolgomat, mert semmi közük hozzá, de annyira nem is rossz, hogy teljesen elhatárolódjak tőlük, egyszerűen csak tartom a három lépés távolságot. Emellett vannak igazán jó emberi kapcsolataim, akikkel ugyan nem beszélek feltétlenül naponta, mert nem érünk rá annyit, nem élünk közel egymáshoz, de tudom, hogy számíthatunk egymásra, ha arról van szó.
2017. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Félnek az elutasítástól, csalódástól. Emiatt nehezen szavaznak bizalmat másoknak.
2017. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Csak Istennel érdemes mélyíteni a kapcsolatot, de mivel kevés szellem látja be, hogy az Istennel való mélyítés az emberek mélyére vezet...


Ha nem tudod mi van benned mélyen, és nem érezted, akkor félelmetes elindulni egy másik ember mélyére, de ha te megtapasztaltál valami csodálatosat a szivedben, érzed a máséban is. Így tekintesz a másikra is, nem ítéled rongynak, mert te sem vagy rongy.


(Csak elmélet 👽

2017. okt. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert 10/9 ember úgyis kihasznál.


Sajnos. Nagyon kevés az olyan őszinte kapcsolat, ahol mindenki egyenlő és nem az van, hogy mikor segítség kéne meg is dögölhetsz, de te pattanj, mert ha nem, szemét vagy

Nekem egy kivétellel az összes barátságom ilyen volt.


Itt a páromon kívül nem is bízok senkiben, minek?

2017. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Majdnem sikerült egyszer életemben kialakítanom mélyebb kapcsolatot egy nővel és az utolsó pillanatban hátba szúrt.

Ezen kívül még akarnék komoly kapcsolatot valakivel, de lehetetlen számomra találni. Fér még pár kés a hátamba gondolom...

Férfi barátaim meg tucatszámra vannak. Mind megbízható, normális.

2017. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hideget, meleget mindenki kap élete során, ez tök normális. De egyre inkább azt veszem észre, h ahogy idősödöm, nehezebb mélyebb kapcsolatot kialakítani valakivel. Bár nem fogok hazudni, én is félek kiadni magam, de tudom, ha nem kockáztatok, akkor minimálisra csökken az esélyem.
2017. okt. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!