Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért jó érzés az, amikor a...

Annta kérdése:

Miért jó érzés az, amikor a barátnőd (nem szerelmi kapcsolatra gondolok! ) elsírja neked a bánatát?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kifejezetten jó érzés. Soha senkinek nem sírom el ami fáj, még a legjobb barátnõmnek sem, hanem magamban dolgozom fel. De vannak emberek akik ezt igénylik, hogy valaki meghallgassa õket, illetve vannak olyanok is, akik meg kifejezetten szeretnek a meghallgató szerepében tündökölni, azoknak meg azért jó érzés.
2017. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En se szeretem a problemaimat megosztani... akarkivel. Csak is anyuval vagy novereimmel. Megertesre, vigaszta vagyom ilyenkor avagy jo tanacsokra. Anya, barmilyen ketsegek kozott is orlodom mindif ugy tudja alakitani a beszelhetest hogy kivul lassam a problemam es minden olyan nyugodt es egyszeru lesz. Barataimat nem traktalom /nem allnak annyira kozel hozzam mint a csaladom.
2017. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én szeretek a meghallgató szerepében tündökölni, de nehezen tudom megragadni, miért. Összefüggésben állhat vajon azzal a mentalitásommal, hogy a suliban is szerettem és a munkahelyen is szeretem az újakat gyámolítani, pártfogolni? Talán elég magyarázat mindkét jelenségre a segítő szándék? Vagy ennél többről lehet szó? Remélem nem az van, hogy tudat alatt bizonyítani akarok, hogy fontos vagyok. Lehet erről szó? (elment a kérdés pszichologizálás irányába, bocsi)
2017. okt. 7. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért lehet ez, mert ezzel a bizalmában érezzük magunkat, hogy megosztja velünk még a bánatát is.
2017. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Á, már értem! Köszönöm, utolsó!
2017. okt. 17. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!