Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nem lettek a gyerekei...

Akinek nem lettek a gyerekei olyan neműek, amilyet szeretett volna, később érezte ennek hiányát, vagy el is felejtődött benne ez az érzés? Kihatott ez valamilyen módon a gyerekekkel való kapcsolatra, vagy a gyerekek érezték-e ezt?

Figyelt kérdés
Konkrétabban, akinek mondjuk csak fiai vagy csak lányai lettek, de mindig is inkább a másik nemű gyermekre vágyott, az megbékélt ezzel a helyzettel idővel, vagy azért ez az érzés élete végéig egy hiányérzetet okoz benne? Továbbá érdekelne, hogy a gyerekekben okozott-e ez valami rossz érzést, hogy esetleg fiúk lettek, pedig lányt vár apa is anya is?
2017. szept. 7. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem sok olyan apa van, aki lányt vár.
2017. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát az én párom lányt várt, és apukám is anno, lányaik is lettek :-)


Nekem meggyőződésem volt, hogy fiam lesz, még a "tünetek" is erre utaltak (lehet, titkon fiút akartam), ere lett egy nagyon eleven kislányom, aki hat fiúval felér :-))


Örülök neki, mert van egy igazi lányos-bájos oldala is, ami lehet, fiúként nem lenne :-) Én így utólag nem bánom, hogy lányom született.

2017. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi eredetileg csak 1 gyermeket terveztünk. Én nagyon kislányt szerettem volna, férjem pedig fiút. Kislány lett! Szinte elsírtam magam, amikor a 12. ultrahangon megtudtam a nemét, annyira boldog voltam.

Most megint terhes vagyok, és így, hogy van már egy kislányom, örültem volna egy fiúnak. De a férjemet, aki mindig is fiút akart, annyira elvarázsolta a kislányom:), hogy ő másodjára is kislányt szeretett volna.

Most már tudjuk, hogy ő is kislány.

Boldogan várjuk!:) Sőt mióta tudom, hogy kislány, el sem tudnék képzelni fiút:) A férjem is boldog!

Nem tervezünk 3. gyereket.

2017. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem terhesen mindegy volt, hogy fiú vagy lány, miután két fiam lett (akiktől elolvadok és pont így jók), azért bennem van a kisördög, milyen lányunk lenne és olykor gondolok rá. Ami tudom, hogy abszolút hülyeség, hiszen egyrészt a két fiúnk is annyira különbözik egymástól személyiségben, másrészt abszolút tudnak nyafkák, hisztisek és pletykásak lenni is. Szerintem ez inkább amolyan toporzékolás és kíváncsiság elegye a mai kor emberében, aki nem tudja elfogadni, hogy elveszít valami lehetőséget - és ez nagyon sok területén az életnek így van - ahelyett, hogy annak örülne, ami van. Szóval "hess" :)

Egyébként meg volt kamaszkori barátnőm, aki harmadik lányként sokat sóhajtozott, hogy szerinte őt már biztos nem akarták, de ez nem tudom, mennyire volt betudható csak a kamaszkori önsajnálatnak, mert egyébként látszólag jól kijött a szüleivel.

2017. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es, az én férjem nagyon lányt szeretett volna. Fiunk van. Már 4,5 éves, és azt mondja, jobb hogy fiunk van. :-)

Szóval ő nem hogy nem érezteti a gyerekkel, inkább az álláspontja változott meg.

2017. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 lányunk van. Jo lett volna rgy kisfiú. De nen jött. De az 5 csaj kitesz egy kisapsit néha 😂😂😂nekem semmi lelki bajom ninvs hogy nem lett fiunk pedig vartam h lesz.
2017. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lányt szerettem volna, van egy 5 éves fiam. Nincs hiányérzetem, néha elnézek egy-egy bájosabb kislányt, hogy milyen cuki, de ennyi, ettől még nem akarok még egy gyereket és imádom a fiamat.
2017. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!