Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátommal?

Mit tegyek a barátommal?

Figyelt kérdés

2 hónapja kezdtünk el beszélgetni. Eleinte nem is volt olyan szimpatikus, azonban egyre jobban megismertük egymást. Ugyanazok a témák érdekelnek bennünket, ugyannak tanulunk, a zenei ízlésünk is teljesen megegyezik, szóval ő a másik felem. Napról napra jobban kedvelem, minden üzenete megmosolyogtat. Tulajdonképpen mindent el merek mondani neki, ez kölcsönös, lelki támaszt nyújtunk egymásnak és próbálunk tanácsokat adni, hogy a másiknak jó legyen.

A probléma az, hogy tök messze lakunk egymástól és így talán jobb lenne, ha most abbahagynánk a beszélgetést mielőtt jobban kötődni kezdünk egymáshoz.:/ Én nem szeretném ezt megmondani neki, mert túlságosan fájna, ezért valahogy el kéne érnem, hogy ő szakítsa meg velem a kapcsolatot.

Ez hogy lenne lehetséges?

16/l 18/f



2017. nov. 2. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tipikus női "logika". Teljesen jól kijöttök egymással, csak messze laktok ezért nem fogtok egymással beszélni, amíg nem kezdtek kötődni egymáshoz. De ha nem beszéltek akkor mi a rákért kezdenétek el kötődni?
2017. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértelmezted a kérdést.
2017. nov. 2. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha csak azért akarod megszakítani vele a kapcsolatot, mert félsz, hogy többet akarsz majd tőle, és esetleg ez nem lesz kivitelezhető, ne tedd. Ha most nem is, később biztosan megbánod. Én is kábé ugyanebben a helyzetben vagyok. Neten ismerkedtünk meg, és már jó pár hónapja beszélünk. Majdnem mindent elmondunk egymásnak, megbeszélünk komoly dolgokat is. Egyre jobban kötődök hozzá annak ellenére, hogy tudom, talán soha nem fogunk találkozni. De meg sem fordult a fejemben, hogy megszakítsam vele a kapcsolatot emiatt. Egy nagyon jó barátra tettem szert benne, akinek az elvesztése fájna.

Szóval a lényeg az, hogy ne bántsd meg se őt, de se magadat. Ha párkapcsolat nem is lesz belőle, a barátság még megmaradhat.

2017. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem szeretnék párkapcsolatot és ő sem, legalábbis a kiszemeltjeinkről is szoktunk mesélni egymásnak, szóval szerintem ez az ő fejében sem fordult meg.:)

2017. nov. 2. 18:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem átejtenéd őt, és kiszúrnál mindkettőtökkel. Inkább türelmet tanácsolnék, hogy várjátok meg a lehetőséget, amíg összeköltözhettek, hogyha tényleg minden klappol. Habár én nem tudom, de ha megérné rá várni, mert imádjátok egymást, és tényleg fullra működne minden, csak ami közétek áll, a távolság. Azt se tudom, mennyi az annyi, és annak az "annyi " útnak mennyi az útiköltsége, ha nem vészes, akkor végülis megoldható, habár nekem a 2 óra utazás, pont pár napja gondolkodtam ezen, szóval 2 óra már sok lenne; tök sok elmenne vele a napból, meg nem is annyira olcsó valszeg, meg fárasztó, meg mittudomén. De mondjuk pl másfél órányi útidő talán még a költséggel is belefér, azt hiszem, annyi még igen, annál több az már nemigazán talán. De nem tudnék most egy éles, erős határvonalat húzni, de a két órát már tudom, hogy sok lenne és zavarna engem annyi időnyi útitávolság.
2017. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:) Akkor mit szólsz a 4 és fél órához?:(
2017. nov. 2. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:

*még ha győzném fizetni, akkor is.

De ne bántsd , ne okozz neki fájdalmat, ne törd össze a barátodat szerintem , hogyha szereted, ez baromi nagy lelkiismeretfurdalással járna, amit nagyon nehéz lenne túlvészelni. Hogy tudnám, hogy ott van ő nekem, és ennyi, fúúú ennek nagyon nagy lenne a súlya, hogyha minden megoldható lenne, és ez már kiderült, akkor nem tudom, mennyire tudnám elviselni egy ilyen lépésemnek a súlyát, szóval én nem tenném. Eleve nem is nagyon jó ötlet túl messze lévő társakban gondolkodni, viszont meg lehet egy nagy lehetőség is, amit kár lenne elszalasztani.

2017. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6, hát, ez szívás. Nehéz helyzetben vagy,de én nem szakítanám meg vele a kapcsolatot. Most már, ha ismeritek egymást, nem lehet visszacsinálni, szóval én inkább várakoznék, ha annyira kelletek egymásnak, és annyira fontos a másik és összemelegedtetek teljesen, és már nehezetekre esik egymás nélkül elképzelni, meg hogy lenne helyette másvalaki, akivel talán nem lenne ennyire jó az összhang. Szóval én szerintem most már várakoznék, hogyha már ennyire összenőttetek, én ezt tartanám a megoldásnak.
2017. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7, dehogy, egyeltalán nem szeretnék neki fájdalmat okozni. Viszont nem mindig értem amit írsz, hisz barátok vagyunk, hogy merült fel pl. az összeköltözés?:D
2017. nov. 2. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt hittem, szerelemről van szó, de akkor levelezőtársak vagytok, akkor nehogymár megszakítsd a kapcsolatot! Akkor az is jó,ha esetleg csak nagyon ritkán , de összejártok! Akkor nincsen probléma!!:) Minek kell problémát csinálni oda, ahol nincs?:D XD
2017. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!