Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy elvárom, hogy...

Normális, hogy elvárom, hogy mindig ő keressen?

Figyelt kérdés

A válasz egyértelműnek hangzana, bár számomra nem az. Az egyik barátommal nagyon sokat dumáltunk, majdnem napi szinten, kedveltem a társaságát, habár néha kicsit nehéz természet, de elfogadtam rajta.

Mindig ő keres engem és ő kezdeményez, amihez hozzászoktam, bár nagy ritkán én is. Egyszer volt úgy, hogy én kerestem meg őt, de pont akkor hisztis volt velem, s felhányta nekem, hogy mindig ő keres. Nekem furcsa volt, hogy pont akkor hányta fel. Néha “félek” keresni őt, mert attól tartok, hogy elkapom valami rossz hangulatában, mint a legutóbb.

Mostanában odasodródott a kapcsolat, hogy nem keres (talán mert nem válaszoltam neki legutóbb) és én se keresem, mert hozzászoktam, hogy ő keres mindig.


2017. nov. 7. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Aranyos gyerkőcök vagytok.

Akkor te se keresd, ha ő nem fog, és nem beszéltek többé. Le van tudva.

2017. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen, szar érzés az egyoldalú kapcsolat, legyen az baráti, szerelmes stb.

Te vagy a hibás, miért mindig rajta múlik hogy beszéltek-e?!

2017. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
A lehető legszarabb kifogás, hogy megszoktad, hogy ő keres. Érthető is, miért nem teszi most már, ha ennyire egyértelműen szarsz a fejére és ennyire derogál számodra a kölcsönösség, nagyon jól is teszi, ha többé hozzád se szól. Az külön vicces, hogy ilyen viselkedés mellett van képed a barátodnak nevezni.
2017. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem normális, szokj le róla, ha csak ő keres, akkor úgy fogja érezni, hogy csak te vagy fontos neki, illetve mindig övé a visszautasítottság rossz érzése, meg kockázata, ha épp nem érsz rá, amikor rádírt. Azért nem keres, mert azt várja, hogy te keresd (főleg ha nem válaszoltál neki). Én is szoktam ilyet csinálni, ha én írtam utoljára és nem ért rá, vagy ha besokaltam valami miatt, volt hogy hónapokig nem beszéltünk, mert nem mert írni, mert azt hitte, hogy haragszom.
2017. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is volt ilyen "barátom".

Remekül el lehetett vele beszélgetni, tényleg órákon át rohadt jól elvoltunk. Feltéve persze, hogy én kerestem. Mert máskülönben egyetlen nyamvadt szót sem váltottunk volna.

Aztán rájöttem, hogy nekem erre nincs szükségem. Ha valakinek fontos vagyok, akkor ne csak akkor legyek fontos, ha épp koslatok utána. Attól pedig, hogy ha már elkezdünk beszélgetni, akkor jól tudjuk érezni magunkat, az még baromira nem barátság.

Nem bántam meg, hogy hagytam a fenébe ezt a barátságnak nevezhető valamit. Azóta megtapasztaltam, hogy milyen egy igazi, jó barátság, és hát a közelébe se érhet annak, ami kimerül abban, hogy ha épp futok utána, akkor jól el tudunk beszélgetni.

2017. nov. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom ki pontozgatott, de hasznosak voltak!

#5 Megértem, bár nálunk még nem ilyen vészes a helyzet, én is szoktam keresni, ahogy mostanában is (a kérdés kiírását követően:))), ő sokkal közvetlenebb nálam, ezért neki eddig nem jelentett gondot.

De más okból is fura ez, mint barátság. Nem kényelmességből nem kerestem, hanem azért mert néha “idegesítem”, aminek nem tudom mi az oka. Alapból bizalmatlan vagyok a legtöbb emberrel, de az ilyen megnyílvánulástól még inkább.

2017. nov. 8. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!