Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok éves barátság már nem ad...

Sok éves barátság már nem ad annyit. Nem azért, mert sok éves, hanem nagyon különbözőek vagyunk. Hogy lehetne ezt megmondani?

Figyelt kérdés
Tudom, nem feltétlenül kell ezt megtenni. Épp ez az. Nem véletlenül nem tettem még meg. Félek. Ő nem ártott nekem (100 %-ig ebben mondjuk nem vagyok biztos, meg valahol, valamikben talán ki is használ, de ezt csak gyarlóságnak tartom, nem gond), ha bajban lennék, igazi, komoly bajban, biztos mellettem állna. Csak... ami nekem nyilvánvaló, azt mintha ő nem érezné: egy darab közös gondolatunk, érdeklődésünk nincs. Ha ő erről tényleg nem tud, akkor nyilván én változtam. Nem tudom, biztos. Csak egyre rosszabb érzés mosolyogni rá, mert a kapcsolat nem ad semmit, miközben tudom, hogy vannak építő jellegű barátságok is. Azt sem veszi észre, hogy nem mesélek el neki semmi intim dolgot magamról. Őt hallgatom, az utóbbi időben már meg is mondom neki óvatosan (konfliktuskerülő vagyok nem kicsit), hogy nem így gondolok valamit. Erre ő: igen, de... igen, igen, de nem úgy.... nem is az volt... szóval lehet, hogy ez a következetlenség, elvtelenség zavar. Pedig tudom, hogy én sem vagyok szent sem és én is tudok következetlen lenni.
2017. nov. 15. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmondani neki úgy, ahogy ide leírtad > ("sok éves barátság már nem ad annyit".)
2017. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy nem lehetne ezt fájdalom, sértődés, sértettség nélkül megúszni. Nehezen konfrontálódom, mindenkivel, minden helyzetben. Ő meg, ahogy fent is írtam, nem bántott. Csak mintha ő nem látná ezt, neki fogalma nincs erről vagy nem így látja.
2017. nov. 16. 09:09
 3/3 anonim ***** válasza:

"Azt sem veszi észre, hogy nem mesélek el neki semmi intim dolgot magamról. Őt hallgatom, az utóbbi időben "

Ha így áll a heylzed tedd fel magadnak a kérdést ennek az embernek valóban fontos-e a te személyiséged vagy csak az amit kap tőled-hogy meghallgasd.Aki igazán barát az hagy téged is beszélni,ha épp nincs is kedved magadról beszélni,lehet beszélni olyan témákról is amik fontosak számodra,tudtok közös témát találni.A leírásodból az tűnik ki,hogy már nem igen van közös témád vele és ez okozza a változást.Ha ő ezt nem veszi észre azt jelenti,hogy nem elég körültekintő és figyelmes,neki ez igy is jó addig ameddig te őt meghallgatod.Nem is fogja ezt szóvá tenni,mert neki jó,hogy megkapja azt ami az ő lelkének jót tesz.

Nekem is van egy ilyen barátnőm,én eltávolodtam tőle,elég feltúnően.Ő hív,hogy menjek hozzá ha összefutunk,de nem szoktam neki jelentkezni.Az én esetemben voltak olyan dolgok is amik egyre zavaróbban hatottak rám pl.alapinformációkat nem tud rólam,a születésnapomat is rendszeresen elfelejeti, beszólogatott,sok mindnből kihagyott.És most hiányoznak neki a "beszélgetések".A pozitiv töltete mait kap összetéveszti a barátság fogalmával.

2017. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!