Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellett volna tennem?

Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Van két barátnőm, legyen az egyik X, a másik Y. Szóval X-szel mélyebb a kapcsolatom, míg Y-nal inkább ilyen haver típusú. A két lány között viszont valami barátságféle van. Y-nak volt egy hapsija, akivel aztán szakítottak, de aztán az a srác összejött X-szel. Erről Y nem tudott. Viszont X elmondta nekem és megkért, hogy ne mondjam el. Úgy voltam vele, hogy rendben, ez az ő dolguk, nincs jogom beleavatkozni, beleszólni. Mondtam X-nek, hogy neki kéne elmondania, de persze nem merte.

Viszont eljött a mai nap, amikor kiderült ez az egész dolog, és Y dühbe gurult. Az egész osztály előtt felpofozta X-et és kiosztotta. Én úgy vélem kicsit megérdemelte, én is kiakadtam volna, viszont nem mindenki előtt kell ezt lerendezni szerintem. Viszont Y direkt csinálta a nagy jelenetet, hogy mindenki X ellen forduljon.

Az is kiderült, hogy X másik két barátnője és én tudtunk erről a dologról. És most az a helyzet, hogy elítél és én vagyok a rossz ember.

Megértem, hogy mérges, hogy rosszul esik neki, de nem kerültem egy egyszerű helyzetbe. Úgy gondoltam, hogy ez az ő dolguk és nekik kéne lerendezni. Ha elmondom a titkot, akkor X utál meg, ha pedig nem, akkor ahogy most is történt Y utál.

Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, teljes bűntudatban fetrengek és a sírógörcs kerülget. Főleg, hogy körülbelül az egész osztály Y mellett áll, és az ő szemükben is rossznak számítok. Pedig én nem akartam rosszat.

Ti mit tettetek volna?



2017. nov. 20. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű helyzet. Valószínűleg én is hasonlóan jártam volna el. Szerintem keríts valahogy alkalmat hogy négyszemközt beszélj erről Y-al és vázold fel a helyzeted hogy megértse ő is.
2017. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy te is így látod és köszönöm a választ. Épp most beszéltem még a fent említett másik két barátnővel, hogy holnap megpróbálunk vele beszélni és tisztázni.
2017. nov. 20. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Sajnos el kell fogadnod, hogy Y feleslegesen csinált jelenetet és ez egyébként elég kifejező arról is, hogy milyen ember is ő valójában. X viszont sunyi. Hosszú távon egyik sem lesz jó barátod. Te viszont korrektül jártál el. Nem pletykáltál. Ha nem kérnek meg rá akkor is így tegyél. Y meg tényleg túlreagálta. Nem volt már a sráccal. Akkor semmi köze hozzá, hogy mit csinál a srác. Ha olyan nagy barátnők X-el, akkor neki kellett volna az egész elején megkérdeznie tőle, hogy zavarja e. Neked meg semmi szereped nem kellene, hogy legyen ebben az egészben.
2017. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én is így gondolom, és hát Y tényleg ilyen hirtelen haragú és agresszív sajnos. X-szel kapcsolatban sem pozitívak az érzéseim, mert meg kellett volna beszélnie Y-nal. Viszont ő is úgy látja, hogy megérdemelte azt a pofont és a lecseszést, csak megalázva érzi magát, amiért az egész osztály előtt történt...
2017. nov. 20. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!