Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy nagyon fárasztó,...

Van egy nagyon fárasztó, állandóan csak magáról beszélő, magát abszolút észre nem vevő "barátom". Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem veszem fel neki a telefont, mert csak untat. Olyanokat mesél, amiket már hatezerszer elmondott, meg se hallja az én hangomat, állandóan csak ő a téma, meg, h xy de cuki, vagy éppen bántotta. Volt egy nyár, amikor minden este felvettem neki, mert panaszkodott egy lányra a koliban, aki minden nap a nyakán lógott. Volt, hogy 1 teljes órát beszélt nekem, panaszkodott a lányra, és ezt napi rendszerességgel. Mikor szóltam neki, hogy nem kellene megbeszélniük nekik kettőjüknek, akkor attól elzárkózott. Utána meg nekem büszkélkedett azzal, hogy azért mégsem olyan rossz arc a csaj, mert meghívta kávéra... Nekem azóta teljesen hiteltelen, egész nyáron panaszkodott rá, de a kávéját bezzeg elfogadta. És azóta is ez megy, bár ritkult vele a kapcsolat, ő csak feszt magáról beszél és viselkedni se nagyon tud. Mivel van egy fogyatéka, így elnéző voltam vele, plusz szinte barátai sincsenek, de mostanra nekem is marhára elegem van belőle, szívem szerint elküldeném örökre. Brutálisan energiavámpír a srác...

2017. nov. 30. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt megszívtad, mert hagytad, hogy egy fogyinak a lelki szemetese legyél.

Vagy határozottan megmondod neki, hogy nincs időd a hülyeségeire, és ne fárasszon le vagy örökre a fogságában maradsz.


Saját érdekedben meg kell szakítsd a kapcsolatot.

2017. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem minden fogyi ilyen, de ő iszonyat önző. Jelenleg ahhoz gyűjtöm az erőt, hogy ne iszonyat alpárian hajtsam el, mert amit mondani tudnék neki, az nem tűrne semmi nyomdafestéket.
2017. nov. 30. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Te nem ugyanarról az emberről beszélsz, akit a napokban küldtem már el végleg a francba?:) Egyszer elmondod neki, hogy a továbbiakban minden kapcsolatot szeretnél megszakítani vele, majd így is teszel. Mindenhonnan törlöd, ha véletlenül találkoztok, szélsebesen továbbállsz. Nem magyarázkodsz, nem kísérhet el, ne várjon meg, mész a dolgodra. Keményen tartod magad, mint Dobó István Eger várát, akkor a "barátod" ugyanúgy el fog sunnyogni, mint a törökök a vár alól, és új energiaforrás után fog nézni.
2017. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meglehet, mivel ennyire önző emberrel nem sokkal találkoztam, pedig már láttam "érdekes" eseteket. XD Már ez is annyira szánalmas, hogy nem kapcsol ennyi hónap után. Jaj, meg mikor nőnapra hozott 1 db bonbont, amivel más kínálta meg őt (ezt így el is mondta), majd miután odaadta, még megkérdezte, hogy azt az 1 bonbont elfelezem-e vele! Komolyan, az ilyen hol nevelkedett?
2017. nov. 30. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy nem vagytok barátok azt annyi, úgyis ez az igazság.
2017. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nemrég építettem le egy ilyen embert, borzasztó, mert az elején szerettem. De ugyanez lett, mint nálatok. Én is ezt éreztem dühöt.

Előtte többször szóltam neki, hogy csak róla van szó mindig, oda sem figyelt a mondandómra, változtassunk. Jaj oké ezer bocs tudod a duma. Aztán par het múlva ugyanaz. Fogtam többet nem vettem fel neki, nem válaszoltam.

Azt mérlegeld mennyi kárt okoz neked. Elég sokat.

2017. dec. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó érzés, hogy nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen:))) Pont ilyen barátom volt (vagy rosszabb) förtelmesen sokat beszélt, vagy írt, csak azért barátkoztam vele, mert mondott néha értelmeset is, de általában iszonyat fárasztóan. Eleinte próbáltam ráhangolódni, de kiégtem, annyira fárasztóvá vált egy idõután. Pedig állítólag én voltam neki az egyetlen, aki meghallgatja. Neki is szokása volt, hogy ugyanazt hatszázszor elduruzsolta. Nem akarom bántani, azt remélem, hogy megváltozik, mert mindenkit elüldözött a viselkedésével, velem együtt. Az biztos, hogy amíg nem változik, addig nincs amit beszélnünk.
2018. jan. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Uhhhhhh, azért néztem be a kategóriába, mert ki akartam írni egy nagyon hasonló kérdést.

Annyi, hogy az én ismerősöm valóban mentálisan beteg.

Ezzel nem is volna probléma, de egyre inkább azt érzem, hogy amikor jelzem neki, hogy szünetet kérek, vagy megmondom neki, hogy már 1000x elmondta ugyanazt, azzal nem segít, ha 1001. alkalommal is megteszi, akkor jön a mártírkodással és a manipulálással: ő beteg, neki még rosszabb naponta megélnie azt, stb. stb.

2018. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a srác mozgáskorlátozott, de szerintem van egy enyhe értelmi fogyatékja is. Azóta megírtam neki, és azt is, hogy ne keressen. Nagyon megkönnyebbültem, hogy már nincs az életemben.
2018. febr. 11. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!