Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen rosszak az emberek?

Miért ilyen rosszak az emberek?

Figyelt kérdés
Az emberek 95%-ában rosszindulat, másokat és érzéseiket nem veszik számba. Mielőtt azt hinnétek, nem vagyok megkeseredett, nem vagyok túl fiatal és túl idős sem (16 vagyok). Nem vagyok se kirekesztett, se utált, se semmi, egyszerűen elegem van ebből.
2017. dec. 5. 20:56
1 2
 1/19 Fruzsi04 válasza:
100%

Igen van nagyon sok ilyen ember, ugyanakkor léteznek kedves emberek is. Az már csak asorstol függ hogy eppen milyen embert fog ki valaki. Sajnos a legtöbb emberbe a társadalom úgymond "belenevelte" ezt a dolgot; vagy együtt születünk vele vagy nem tudom. Manapság szinte mindenki tele van előítéletekkel, rossz indulattal, gonoszsággal.De léteznek a ritka kivételek... Igen vannak ilyenek is... Vagyis olyanok akik az igazság alapján es a belsőd alapján ítélnek téged es viselkednek veled.De a legtöbben borító alapján viszonyulnak az emberhez.

Ez így van egy hajléktalannal is mert pl az emberek elsétalnak mellette, nem hogy segítenének neki...Pedig mindenkinek meg van a lehetősége.Akár már 10 forint is elég lenne ha odaadná neki... De a sok irigy ember még ennyit is sajnál.

Szinte mindenki arra törekszik, hogy neki jó legyen es más nem érdekli...Nem mondom hogy én nem vagyok ilyen, de én megpróbalok ezen változtatni. A legtöbb ember meg inkább megpróbálja ezt elfogadni, hogy ő ilyen és "kész".

2017. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azt hittem egy konkrét, személyes helyzetet és problémát írsz le, ehelyett általánosítgatást vetsz ide. 95%? Ugyan mikor végeztél ilyen pontos felmérést? Melyik településen végzed a szociális kutatásaidat?
2017. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm, teljesen igazat írtál le.


Második, nem végeztem sehol felmérést, csupán tapasztalat. Konkrét sztorit írhatnék, de az sajnos nagyon hosszú lenne, sok szál bontakozna ki, és legalább 1 óra lenne leírni, + ezzel az a baj, hogy nem akarom, hogy felismerjenek.

2017. dec. 5. 21:15
 4/19 Bihar Valatonon ***** válasza:
34%
Azt tegyük hozzá, hogy max rossz környezetben vagy :)
2017. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Első:


Amikor és akin tudok, segítek, de még azoktól is megkapom a rosszat, akiknek azelőtt 10 másodperccel segítettem valamilyen módon.


Persze, vannak kivételek, ez egyértelmű, de sajnos annyira ritka, és elsőre mindenki annak tűnik. Én most az elmúlt fél évben majdnem a legtöbb közeli barátomat elvesztettem, mert egyszerűen hamisak, és amikor baj van, nem számíthatok rájuk. Most is sajnos így vagyok, miután mindenkinek jó voltam, nekem nem maradt senki, akihez fordulhatnék.

2017. dec. 5. 21:17
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos sok környezetben tapasztaltam meg ugyanezt, és meglepő lehet, de ha gazdasági szempontból nézzük, pont a felsőbb rétegekről van itt szó.
2017. dec. 5. 21:18
 7/19 Bihar Valatonon ***** válasza:
51%
Eltudom képzelni 16évesen mennyi tapasztalatod lehet :D
2017. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%

Lehet, hogy nincs nagy élettapasztalata a kérdezőnek, viszont emberi lény, aki már ilyen fiatalon ráérez dolgokra, ami jó dolog.

Tanult tehetetlenség miatt ilyenek az emberek: ezt látták tanulták otthon, nincs más megküzdési stratégiájuk. Lehetne ezen változtatni, ha akarnának, azonban sokan bele vannak fásulva vagy az életbe, vagy abba, hogy megpróbáltak példát mutat a másféle megoldási módokra vonatkozóan mások felé, de számtalanszor nehézségekbe ütköztek, és így inkább maradt minden a régi. A kör bezárul.

2017. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Bihar Valatonon ***** válasza:
0%
Érdekes én visszanézve hosszú évekre visszatekintve nem látom ezt max csak olyan kis közösségekben ahol az emberek kényszerben élnek, és nem a saját boldogulásuk, és kedvük szerint....aki így látja az max csak rákényszeredett közösségben él nem nyitott térben
2017. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

# 3 Nem regényt vártam, hanem egy röpke példát a sok közül. Az általánosítgatás akkor is gáz. Ha nem végeztél felmérést, honnan ez a precíz számolás?


Azért kértem konkrét példát, hogy rávilágítson arra, hogy tulajdonképpen mi bajod? Csak úgy ráfogod az emberekre, hogy "rosszak".

Régen az emberek tömegesen gyilkolták egymást, most ez a probléma egyre ritkább, ehhezképest neked olyasmi problémáid lehetnek, hogy valaki nem hallgatott meg, vagy nem köszönt neked az utcán, kibeszélt a hátad mögött. Hű, de vérlázító lehet és rosszindulatú!

2017. dec. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!