Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan engeszteljek ki valakit...

Hogyan engeszteljek ki valakit, aki ok nélkül haragszik?

Figyelt kérdés

A helyzet ennél bonyolultabb.


Az iskolában osztály szinten van karácsonyi ajándékozás (tudjátok, mindenki felírja a nevét egy papírra, ezeket összekeverjük, és mindenki kihúz valakit), és az egyik lány az én osztálybeli legjobb barátomat húzta. Megkért, hogy segítsek ajándékot választani. Én ezzel a segítéssel órákat foglalkoztam, jóval többet, mint szerettem volna, de nem érdekelt, mert ez valamilyen szinten fontos volt nekem. Végül is sikerült ez az egész, a lány nagyon örült, hogy segítettem. Ezek után, konkrétan a magánéletemre vonatkozó kérdésekkel kezdett bombázni, de nem csak így megkérdezte, hogy ezzel vagy azzal mi a helyzet, hanem addig nem hagyott békén, amíg meg nem tudott/rá nem jött dolgokra. Fontosnak érzem, hogy kitérjek arra, kb. 1 hónapja megígérte nekem, hogy leszáll rólam, és nem fog piszkálni (ez kb. azt jelenti, hogy direkt kötözködik, rossz szándék nélkül, de képes túl messzire menni.). Most szerintem ez a két tény teljesen szembe megy egymással. Eszembe jutott ezután, hogy ez a barátom az emberek nagy részét kibeszéli a hátuk mögött, de szemtől szemben nyilván "jópofizik" velük. Mivel az utóbbi időben elég sokszor felidegesített, gondoltam most az egyszer visszaszívatom. Erről a lányról is volt egy megszólalása, és ezt elmondtam neki (és előre mondtam, hogy ezt a barátom nyilván nem fogja bevallani). Ezzel a lányt is egy kicsit feszültté tettem, gondolván, azok után, amit ő csinált, ez semmi. Nyilván megkérdezte a barátomat, hogy mi a baja vele, aki -kitalálhatjátok- játszotta az értetlent. Most valószínűleg mindketten dühösek rám; a srác azért, mert el mertem mondani, hogy ő milyen véleményen van, a lány pedig azért, mert nem nekem hitt, és azt hiszi hazudtam, csak azért, hogy öt felzaklassam.Ti mit tennétek a helyemben?


Aki végigolvasta, annak hatalmas pacsi, a válaszokat előre is köszönöm!


2017. dec. 11. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem ok nelkul haragsznak rad, hanem azert mert hulye vagy. Kerj bocsanatot.
2017. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz azokkal, akik nem hisznek neked vagy ok nélkül kötözködnek. Ezek az emberek nem a barátaid igazából.

Ha már ezt megtetted, hogy elmondtad a lánynak azért, hogy visszaadd a téged ért sérelmeket, ez már megtörtént, ezzel már ne csinálj semmit. Csak legközelebb ne csinálj ilyet, ne mondd tovább te se ha hallod, hogy mit mondanak valakiről a háta mögött. És nem kell minden kérdésre válaszolnod. Ha valaki olyanra kérdez rá, ami nem tartozik rá, vagy nem akarsz neki válaszolni, ne válaszolj neki, tegyél úgy mintha meg se hallottad volna. Meg fog lepődni. Ha rákérdez, hogy mért nem válaszolsz, nyugodtan mondhatod, hogy azért, mert nem tartozik rá, és úgy érzed túl megy egy határon, hogy feltesz neked ilyen-olyan kérdést.

2017. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam vegig
2017. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, nézd, ha nekem valaki valóban a barátom, akkor nem hozom ilyen helyzetbe még akkor sem, ha, mint írod, "az utóbbi időben, sokszor felidegesített".
2017. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és az sem világos, hogy a lánynak mi volt a "bűne", hiszen azt írod, hogy " direkt kötözködik, rossz szándék nélkül". Te ezzel szemben, kimondottan rossz szandékkal beszéltél neki arról, amit a barátod mondott. Persze, ha ettől most jobban érzed magad, lelked rajta.
2017. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!