Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért tiltott le Facebookon?

Miért tiltott le Facebookon?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel pár hónapja beszélek, már találkoztunk is és eddig tök jól kijöttünk ilyen haveri szinten. Aztán hónap elején felhoztam neki, hogy nem igaz, hogy nem találok egy szólógitárost a bandába, amit épp csinálok, erre mondta, hogy van egy haverja, aki gitározik, és hogy hívjam el őt.


El is hívtam a srácot, aki eljött, tök szimpi volt facen is meg élőben is, csakhogy a próbán kiderült, hogy nem igazán tud gitározni, konkrétan nekem kellett behangolni a gitárját, mert nem vette észre, hogy félrehangolta, aztán kértem, hogy játsszon pár akkordot, de alig tudott párat. A próba után aztán mondtam neki, hogy "Hát ez az egész nem igazán áll össze", stb., majd elköszöntünk, tök okés volt minden.


Egy hétre rá rám írt a csaj, hogy na milyen volt a próba, én meg mondtam neki, hogy hát ez a gyerek nem tud gitározni, tök bénán nyomta, stb. Elmeséltem, ami a próbán volt, a csaj viszont győzködött, hogy szerinte igen is jól nyomja, küldött videókat, amikben gitározik a srác a szobájában, azokon tényleg elnyom pár dolgot, de mondtam a csajnak, hogy ezeket bárki meg tudja tanulni, ha sokat gyakorolja, viszont magától nem tud játszani.


Aztán egyszer csak láttam, hogy a csaj már nem láttamozza az üzeneteket, és vissza se írt rájuk semmit. Ez akkor még fel se tűnt, aztán pár napra rá ráírtam, hogy érdekli-e egy xy bandának a koncertje, arra se írt semmit, ekkor már gyanús volt a dolog. Rá egy hétre ráírtam, hogy na írjon már valamit, meg megkérdeztem, hogy ugye nem a pasija a srác, mert akkor bocs, ha rosszakat mondtam róla (persze tudom, hogy nem, mert láttam, hogy van csaja a srácnak).


Ma pedig immár 2 héttel azután, hogy nem reagált, ráírtam a srácra, hogy nem tudja-e a számát a csajnak, mint kiderült nem, szóval megkértem, hogy akkor írjon már rá, hogy adjon már valami életjelet. Rá is írt, majd visszaírt nekem, hogy a csaj nem akar velem beszélni. Kifakadtam, hogy mi a fene van itt, hiszen semmi rosszat nem írtam, a srác se vágta. Erre mondom neki, hogy na jó, az a legkorrektebb, ha megmutatom az utolsó üzeneteket, csak ne sértődjön meg, meg mondtam, hogy róla volt szó bennük. Mondta, hogy oké.


Aztán elküldtem őket, amiben ugye a srácról írom, hogy milyen gyengén játszik, erre ezt írta vissza a srác:


"Én nem akarok személyeskedni igazából, nem mondtam neki hogy hagyjon a f..ba

De igazából ő volt úgy vele hogy csicska vagy..

Lehet nem tudtam eleget tenni a te kéréseidnek a próbán de nem is sajnálom, a dobos haverod nagyon jófej volt amúgy és meglepően vele tudtam jammelni is, mert ő nem azt kérte hogy úgy ugorjak ahogy akarja, eldumálgattunk és közben csináltunk random ritmusokat és számok részleteit elnyomtuk, adtam 😀


Aztán ott vagy te. Láttam ahogy percről percre leépültél és azt se tudtad már mit akartál.

Igazság szerint nem hiszem hogy valaki csatlakozni fog hozzád hosszú ideig lényegesen. Nagyon tárgyilagos vagy és emellett próbálsz jófejnek tűnni, ami sajnos borzasztó összképet ad. Még közöltem is veled mikor először beszéltünk hogy amúgy egyedül tanultam gitározni és azt se jelentősen rég teszem mert egy hangszerhez 2 év kb az nem sok.

Hát ez van tesó

Nem akarom elrontani a kedved

De egy kicsit elkéne gondolkoznod magadon"


Erre írtam neki, hogy ezt megbeszélhetjük később is, de most nem ezzel kéne foglalkozni, hanem hogy ok nélkül ki van rám akadva egy ember, akit bírok.


Ezután nem tudtam már üzenet küldeni, mert a srác letiltott. Aztán ránéztem a csaj profiljára, és ő is letiltott.


Kérdésem az, hogy hibás vagyok-e, miért képtelenek az emberek megmondani, ha problémájuk van, és hogy mit tegyek ezek után?


Gondolkodtam rajta, hogy kimegyek a csaj munkahelyére, mert tudom, hol dolgozik, de aztán úgy voltam vele, hogy ha ennyire nem akar velem beszélni, akkor inkább hagyom. Viszont elmondani nem tudom, mennyire zavar ez az egész. Nagyon jóban voltam a csajjal (nem jön be egyébként), és most egy ilyen kis hülyeség miatt vége egy kapcsolatnak. Én tényleg csak a véleményemet írtam meg.. Mért történik ez velem?



2017. dec. 15. 23:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
66%

a zenekaros részével egyetértek vele, a többiben meg igazad van.

az emberek irtóznak az őszinteségtől, pedig neten keresztül ennél könnyebb dolguk nem is lehetne. még személyesen a szemedbe sem kell mondania, csak leírni és ennyi...de nehezükre esik. sokkal egyszerűbb letiltani az embert.


ezzel meg csak az a baj, hogy nem hat építő jelleggel, mert nem tudjuk, min kéne változtatni...bár egyébként meg én nem tulajdonítok már semmit az ilyen szituációknak.

2017. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem a megfelelő hangnemben/szavakkal méltattad a srác tudását, és ezen akadt ki a csaj.

Én totál rossz döntésnek tartom, hogy elküldted a srácnak azt a beszélgetést amit a lánnyal folytattál.

Elhiszem, hogy békülni akartál, de közben nem vetted észre, hogy valszeg megsértetted a srácot az üzenetek tartalmával.

Nem rendelheted alá az egyik ember érzéseit csak azért, mert egy másik emberrel akarsz zöld ágra vergődni. Ezt az egymás privát leveleit megosztogatás dolgot is végképp elítélem. Most kitetted ide amit írt neked, egy csomó vadidegen olvassa majd. Amit meg a lánnyal beszéltetek, azt neki küldted el.

Hát, a sráccal nem vagy korrekt egyáltalán. Igaza van, hogy nézz magadba egy kicsit.

Szerintem sokunknak volt olyan, hogy letiltottak és úgy éreztük egy nem igazság, jár az utolsó szó joga, el akartuk volna mondani mi miért volt, és szar ha az ember nem kap rá esélyt. De azért ne sérts meg másokat csak mert te kajtatod a lányt és most neked ő a fontos. A srácot meg csak kihasználod közben.

Azért történik ez veled, mert egoista vagy és nem vagy tekintettel másokra.

2017. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Basszus ebben igazad van, tényleg rosszul mértem fel a srác érzéseit. Persze mindez nem lett volna, ha a csaj visszaír, és nem kell bevonni egy 3. személyt.


Hozzáteszem, mielőtt elküldtem az üzeneteket, szóltam a srácnak, hogy ne sértődjön meg, ő pedig azt mondta rendben. Ha azt mondja, ne küldjem, nem küldöm át neki.

2017. dec. 15. 23:50
 4/34 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ott bukott meg a dolog, amikor írtad a csajnak, hogy "hát ez a gyerek nem tud gitározni, tök bénán nyomta, stb.". Lehet, hogy a srác nem tud gitározni, de attól még a haverja/barátja, és rosszul eshetett a csajnak, hogy szapultad. Nyilván ő érdeklődött, de finomabban is háríthattad volna a "tukmálást".

Az sem igazán értem, hogy miért a srácot akartad közvetítőnek használni, az üzenetet meg nem kellett volna megmutatni, mert ezzel őt is megbántottad (okkal nem mondta el neki sem a csaj, hogy miért haragszik rád). Ezek után pedig nem is törődtél ezzel, csak a csaj után kajtattál, magasról téve a srácra. Jogosan van kiakadva.

Szerintem hagyd őket. Ha esetleg személyesen összefutnál velük, akkor kérj bocsánatot, hogy így viselkedtél.

2017. dec. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Mit tegyek, kimenjek holnap a csaj munkahelyére? Félek, ha holnap nem megyek ki, később már hiába.. Szeretném megpróbálni visszacsinálni, amíg még lehet.
2017. dec. 15. 23:51
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után már ne menj oda, mert még zaklatásnak veszi. Mondom, ha spontán találkoztok valahol, akkor kérj bocsánatot. Az még jobb lenne, ha előtte a sráctól kérnél, mert az jó pont lenne a csajnál.
2017. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Spontán nem hiszem, hogy összefutunk, mert nem pesti. Nemtom mennyire számítana zaklatásnak, ha egyszer nem hagy más lehetőséget.. vissza kéne írni legalább annyit, hogy "rosszul esett, amit a srácról mondtál, azt kész". Ez így abnormális, hogy válaszok nélkül hagyja a másikat, én meg itt feszengjek értetlenül.
2017. dec. 16. 00:00
 8/34 anonim ***** válasza:

Az meg, hogy a srác azt mondta nem sértődik meg (nyilván ezt mondja, nem akarta, hogy puhap*csnek tűnjön), szóval az nem jelent semmit. Képzeld magad a helyébe! Neked, hogy esett volna fordított esetben? Finomabban is a csaj tudtára adhattad volna, hogy nem kell a haverja.

És most az egyszer próbálj meg nem magadra gondolni ("jaj mi lesz, ha elvesztem a csajt"), hanem azon gondolkodj el, hogy megbántottál egy srácot (és ezzel közvetve a csajt is). Amíg ezt nem látod be, fölösleges minden békülési kísérlet.

2017. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Én ezt belátom, és bocsánatot is kérnék a sráctól, ha nem tiltott volna ő is le. Én nem akartam a csaj tudtára adni, hogy "nem kell a haverja", ő írt rám, hogy milyen volt a próba, én meg leírtam, hogy milyen volt a próba, ennyi történt, semmi több. A csajt valszeg nem bántom meg azzal, ha a haverjáról mondok rosszat, röhögött is az elején, aztán a beszélgetés közben meg egyszer csak nem írt már vissza.


A srácot se akartam egyébként megbántani, a próba után tök kedvesen és finoman mondtam meg neki, hogy nem az igazi, az üzeneteket azért küldtem át neki, mert úgy éreztem ez a legkorrektebb, még ha meg is bántódik kicsit, de egyébként azt is megbeszéltem volna vele szívesen, hogy mi is volt a probléma a gitártudásával, megint csak ő tiltott le engem, nem hagyott módot rá, hogy normálisan megbeszéljük a dolgot.

2017. dec. 16. 00:10
 10/34 anonim ***** válasza:

Próbálta elviccelni a dolgot a csaj. Itt inkább a megfogalmazáson lehetett a hangsúly, nem az a lényeg, hogy mit mondtál, hanem hogyan. Nyilván azért érdeklődött, mert ő ajánlotta.

A srác meg azon akadt ki, hogy "Erre írtam neki, hogy ezt megbeszélhetjük később is, de most nem ezzel kéne foglalkozni, hanem hogy ok nélkül ki van rám akadva egy ember, akit bírok. "

2017. dec. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!