Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért tiltott le Facebookon?

Miért tiltott le Facebookon?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel pár hónapja beszélek, már találkoztunk is és eddig tök jól kijöttünk ilyen haveri szinten. Aztán hónap elején felhoztam neki, hogy nem igaz, hogy nem találok egy szólógitárost a bandába, amit épp csinálok, erre mondta, hogy van egy haverja, aki gitározik, és hogy hívjam el őt.


El is hívtam a srácot, aki eljött, tök szimpi volt facen is meg élőben is, csakhogy a próbán kiderült, hogy nem igazán tud gitározni, konkrétan nekem kellett behangolni a gitárját, mert nem vette észre, hogy félrehangolta, aztán kértem, hogy játsszon pár akkordot, de alig tudott párat. A próba után aztán mondtam neki, hogy "Hát ez az egész nem igazán áll össze", stb., majd elköszöntünk, tök okés volt minden.


Egy hétre rá rám írt a csaj, hogy na milyen volt a próba, én meg mondtam neki, hogy hát ez a gyerek nem tud gitározni, tök bénán nyomta, stb. Elmeséltem, ami a próbán volt, a csaj viszont győzködött, hogy szerinte igen is jól nyomja, küldött videókat, amikben gitározik a srác a szobájában, azokon tényleg elnyom pár dolgot, de mondtam a csajnak, hogy ezeket bárki meg tudja tanulni, ha sokat gyakorolja, viszont magától nem tud játszani.


Aztán egyszer csak láttam, hogy a csaj már nem láttamozza az üzeneteket, és vissza se írt rájuk semmit. Ez akkor még fel se tűnt, aztán pár napra rá ráírtam, hogy érdekli-e egy xy bandának a koncertje, arra se írt semmit, ekkor már gyanús volt a dolog. Rá egy hétre ráírtam, hogy na írjon már valamit, meg megkérdeztem, hogy ugye nem a pasija a srác, mert akkor bocs, ha rosszakat mondtam róla (persze tudom, hogy nem, mert láttam, hogy van csaja a srácnak).


Ma pedig immár 2 héttel azután, hogy nem reagált, ráírtam a srácra, hogy nem tudja-e a számát a csajnak, mint kiderült nem, szóval megkértem, hogy akkor írjon már rá, hogy adjon már valami életjelet. Rá is írt, majd visszaírt nekem, hogy a csaj nem akar velem beszélni. Kifakadtam, hogy mi a fene van itt, hiszen semmi rosszat nem írtam, a srác se vágta. Erre mondom neki, hogy na jó, az a legkorrektebb, ha megmutatom az utolsó üzeneteket, csak ne sértődjön meg, meg mondtam, hogy róla volt szó bennük. Mondta, hogy oké.


Aztán elküldtem őket, amiben ugye a srácról írom, hogy milyen gyengén játszik, erre ezt írta vissza a srác:


"Én nem akarok személyeskedni igazából, nem mondtam neki hogy hagyjon a f..ba

De igazából ő volt úgy vele hogy csicska vagy..

Lehet nem tudtam eleget tenni a te kéréseidnek a próbán de nem is sajnálom, a dobos haverod nagyon jófej volt amúgy és meglepően vele tudtam jammelni is, mert ő nem azt kérte hogy úgy ugorjak ahogy akarja, eldumálgattunk és közben csináltunk random ritmusokat és számok részleteit elnyomtuk, adtam 😀


Aztán ott vagy te. Láttam ahogy percről percre leépültél és azt se tudtad már mit akartál.

Igazság szerint nem hiszem hogy valaki csatlakozni fog hozzád hosszú ideig lényegesen. Nagyon tárgyilagos vagy és emellett próbálsz jófejnek tűnni, ami sajnos borzasztó összképet ad. Még közöltem is veled mikor először beszéltünk hogy amúgy egyedül tanultam gitározni és azt se jelentősen rég teszem mert egy hangszerhez 2 év kb az nem sok.

Hát ez van tesó

Nem akarom elrontani a kedved

De egy kicsit elkéne gondolkoznod magadon"


Erre írtam neki, hogy ezt megbeszélhetjük később is, de most nem ezzel kéne foglalkozni, hanem hogy ok nélkül ki van rám akadva egy ember, akit bírok.


Ezután nem tudtam már üzenet küldeni, mert a srác letiltott. Aztán ránéztem a csaj profiljára, és ő is letiltott.


Kérdésem az, hogy hibás vagyok-e, miért képtelenek az emberek megmondani, ha problémájuk van, és hogy mit tegyek ezek után?


Gondolkodtam rajta, hogy kimegyek a csaj munkahelyére, mert tudom, hol dolgozik, de aztán úgy voltam vele, hogy ha ennyire nem akar velem beszélni, akkor inkább hagyom. Viszont elmondani nem tudom, mennyire zavar ez az egész. Nagyon jóban voltam a csajjal (nem jön be egyébként), és most egy ilyen kis hülyeség miatt vége egy kapcsolatnak. Én tényleg csak a véleményemet írtam meg.. Mért történik ez velem?



2017. dec. 15. 23:06
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

1. világosan látszik, hogy gyerekek vagytok még

2. attól még, mert a srác - szerinted - nem tud még profin gitározni, miért ne próbálkozhatna bandával? Hadd ne mondjam hány olyan gitáros van, aki gyorstalpalóval tanult meg gitározni az együttesében. Ez általában így működik. Akár segíthettél volna neki, hogy hogyan tanuljon, mire figyeljen, ha te tényleg ennyire profi vagy, bár ezt kétlem. Inkább örülhetnél, hogy valaki csatlakozna a kis nyálrock együttesedhez.

3. ha tényleg mindenféleképpen elzárkózol a sráctól, meg lehet mondani normálisan is, neki is, meg a lánynak is. Te nem ezt tetted, hanem úgy viselkedtél, mint egy nagyképű, retardált óvodás. Mondjuk bőven gyerek vagy még, de azért nem kötelező ilyen alja színvonalon működni.

4. a fiú helyében én is elküldtelek volna a pics.ba, a lány kicsit talán túlreagálta, de ebben a történetben egyértelműen te vagy a csicska, hogy a haverodat idézzem.

2017. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem terveztem válaszokat elemezni, de ez annyira arrogáns és demagóg lett, hogy muszáj.


Szóval először is, mindhárman 20 évesek vagyunk, én nem mondtam, hogy a srác ne próbálkozzon bandával, felőlem azt csinál, amit akar, de konkrétan be se tudta hangolni a gitárját, és hát.. fel sem ismerte, hogy nincs behangolva. Milyen tanácsokat kéne neki adnom, ha semmit se tud?


"Inkább örülhetnél, hogy valaki csatlakozna a kis nyálrock együttesedhez." - Mért kéne örülnöm, ha egyszer az egyén gitártudására van szükségem? Ilyen alapon bárki csatlakozhat, de nem fogok örülni, mert abból sose lesz banda. + Honnan veszed, hogy "nyálrock"-ot játszunk? Semmi szó nem esett a kérdésemben a banda stílusáról. Az egész 2-es pont egyébként, amit írtál nem kapcsolódik a kérdéshez.


"3. ha tényleg mindenféleképpen elzárkózol a sráctól, meg lehet mondani normálisan is, neki is, meg a lánynak is."


Én a srácnak tök normálisan megmondtam, hogy hagyjuk a dolgot, hadd idézzem magam: "Hát ez az egész nem igazán áll össze, stb., majd elköszöntünk, tök okés volt minden." A lánynak azért mertem őszintén elmondani mindent, mivel ő nem bántódhat meg rajta, hisz a sráccal történt az egész, nem pedig vele, de ez szerintem egyértelmű. Habár úgy fest, mégsem tetszett neki, hogy ennyire lehordtam a srácot, de 1., én ezt nem tudhattam, és különben is csak vitáztam, meg reagáltam azokra, amiket mondott. 2., ha neki rosszul esett, amiket mondtam, mért nem mondta meg, mért nem adta a tudtomra? Helyette nem írt vissza sokadik üzenetemre se, most akkor ki is a gyerekes?


Kezdem úgy érezni, hogy mégsem voltam annyira hibás, mint azt az elején gondoltam.. Pedig amikor kiírtam, még egész értelmes válaszok jöttek.

2017. dec. 17. 22:46
 33/34 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy 20 évesek vagytok, de az egész olyan, mint kisiskolások szappanoperáját hallgatni.

- A kiscsaj ahelyett, hogy elmondaná mi baja, bedurcizik, és várja, hogy elkezdj teperni a figyelméért, mire persze csak tovább fokozza a távolságtartást, had érezd, milyen rossz voltál. Egyszerűen szánalmas.

- Te ahelyett, hogy ráhagynád és félretennéd az egészet addig, amíg a másik hajlandó normálisan kommunikálni, pont azt teszed, amit vár. Oké, ebbe még bárki beleesik. De amikor tovább túráztat, még mindig nem hagyod annyiban, hanem egy harmadik félhez fordulsz, hogy "közvetítsen" (ez amúgy komoly emberek és egy komoly konfliktus esetén a zaklatást horzsolná, hisz elég világos, hogy a lány nem kíváncsi rád), végül pedig még ide is kitolod az egészet, hogy az iternet népe mondjon igazságot. Mindezt úgy, hogy szerinted is a lány viselkedik hülyén. Szerinted amíg látja, hogy ezen rugózol, változtatni fog? Elvégre pont ezt akarja.

- Végül a gitáros srác, aki nem tud gitározni, szimplán azért hülye, mert belebonyolódott az egész tinidrámába, holott még olvasva is inkább kínos, mint vicces az egész.

2017. dec. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
De én nem tudtam, hogy a csaj haragszik-e rám, vagy szimplán nem látja az üzeneteket, stb. Azt gondoltam egyébként, hogy félreértett valamit, ezért akartam megbeszélni, mert tudtam, hogy semmi rosszat nem mondtam, legalábbis nem szándékosan. És a csajt hívtam volna különböző eseményekre, meg nem akartam, hogy karácsonykor is még haragudjon főleg a semmiért, szóval minél hamarabb meg akartam oldani a dolgot.
2017. dec. 18. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!