Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Utálnom kéne a legjobb barátom...

Utálnom kéne a legjobb barátomat de nem tudom. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

18/F

Évek óta legjobb barátomként tekintek rá, szó szerint tökéletes páros is vagyunk, kb mint Fred és George. De nagyjából egy fél éve már nem vagyok olyan fontos neki. Egy másik sráccal tölti a legtöbb idejét, pedig csak egy vacak játékról tudnak dumálni amit mindketten tolnak. Olyan dolgokat csinál és oszt meg vele amit velem nem, általában keresztül is néz rajtam ha ez a másik is ott van. Nemrég egy házibuliban viszont csak ketten voltunk, gondoltam végre lesz egy kis időm vele, de megint talált magának valaki mást helyettem akivel egész éjszaka együtt volt.

Tudom, hogy utálnom és ignorálnom kénr, de nagyon nehezen megy. Suliban kis idő után mindig feltűnik neki, hogy keresztülnézek rajta, de olyankor mindig megbékít/visszaránt. Most meg, hogy szünet van és úgy nézek rajta keresztül, hogy nem írok neki, meghalok az unalomtól és félóránként csekkolom, hogy messengerezik-e.

Egyszóval behálózott, függővé váltam tőle, vagy mittudomén... Tudom, hogy nagyon kis nevetséges kishercegnős probléma ez és azt is, hogy egy gyenge "szar" vagyok amiért nem tudok lekattanni róla, de nekem ez egy nagyon fontos kapcsolat volt, kicsit olyan mint egy szakítás.

Szóval a legjobb az lenne, ha valahogy véget tudnék vetni az egésznek, hogy végre rendesen folytathassam az életemet. Tippek, tanácsok, vagy vélemények rengeteget segítenének.



2017. dec. 23. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyszeruen tiltsd le tinderen vagy ahol beszelgettek, es keress mas elfoglaltasagot, uj baratokat.
2017. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem kéne utáld. Beszélned kéne vele, hogy tudat alatt megszokott lettél neki, és hogy gyakorolja érzelmeit.
2017. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted nem lenne jobb egy őszinte beszélgetés a játszmázás helyett?
2017. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Többször is beszéltem már vele, elmondtam neki nagyjából azt amit itt leírtam. Mindig megnyugtatott, hogy figyelni fog, meg észre se vette, hogy hanyagolt, aztán rövidre zárta a témát.
2017. dec. 23. 16:55
 5/9 anonim ***** válasza:
De az, hogy más emberek szerinte izgalmasabbak, mint te az nem jelenti azt, hogy téged egy rakás sz--nak tart. Attól még értékelhet téged azért valamennyire. Bár mondjuk, hogy egyáltalán nem törődik veled; hát beszéld meg vele, hogy neked ez a barátság sokat jelentett, de úgy érzed, hogy odalett, mert már ő nem törődik veled, nem muta feléd érdeklődést, és ez téged nagyon bánt; és hogy esetleg hogy mi történt, hogy már nem keresi a társaságod, történt-e valami, unalmas vagy, megbántottad, már nem értékel annyira, már nem jelentesz neki semmit?, stb.
2017. dec. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, nagyon szoros baráti kötelék van, vagyis volt köztetek, de az ő érdeklődése változott, elkezdett elmozdulni másik irányba, és jelenleg ebből adódóan más emberekkel barátkozik inkább. Te jelenleg azért vagy frusztrált, mert kiszolgáltatva érzed magad neki, hiszen te sokkal jobban kötődsz hozzá, mint ő hozzád, így nem vagytok egyenrangúak már, és ő ezt vidáman ki is használja. Nem kezeli olyan komolysággal a témát, ahogy te igényelnéd, elbagatellizálja a dolgot, és ígérget a semmibe. Ez nem azért van, mert hogy ő olyan gonosz vagy köcsög lett volna hirtelen, hanem mert nem tudja átélni a nézőpontodat egyszerűen. Sőt, valószínűleg a számára túlzott kötődésed még jelen helyzetben plusz taszító hatást eredményezhet.

Egyébként az emberi kapcsolatok ilyenek, szinte sosem fordul elő, hogy egyenrangúak a felek, mindig lesz alárendelt, mivel mindig az egyik félnek nagyobb szüksége, és igénye lesz a másik félre, ami "hatalmi" különbségekhez vezet szociális téren. Sok esetben nagyon nagy különbség van kötődés terén, és ezek a kapcsolatok működnek rosszul, illetve mennek tönkre nagy számban. Kapcsolatok alatt itt barátság, párkapcsolat, haveri kapcsolatot is beleértem.

A nyomás alól úgy tudnád függetleníteni magad, hogy engedsz a szorításon, megpróbálsz te is új emberek felé nyitni, ismerkedni, új dolgokkal próbálkozni. Ha nem lógsz folyamatosan a nyakán, és kicsit lazítasz a gyeplőn, azt rögtön érzékelni fogja a legjobb barátod. Ezek után pedig vagy elkezd újra érdeklődni az irányodba, (elvégre feltöltődsz új érdeklődéssel, ismeretekkel, tapasztalatokkal, és nem leszel olyan mint egy egyhelyben toporgó görcsös alak), vagy továbbra sem lesz semmi. Ezesetben ne erőltesd, néha írj rá, vagy köszönj rá, hogy van-e kedve valami közös elfoglaltsághoz, és akkor már megtetted a magadét

2017. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ismét csak; már beszéltem vele, azokra is rákérdeztem amiket felhoztál. Mindig megnyugtatott, aztán terelt, többet nem volt hajlandó hozzászólni.

Fél év alatt elhihetitek, hogy mindent megpróbáltam. Véget akarok vetni neki, csak nem megy. Szóval inkább ebbe kéne segítség.

2017. dec. 23. 17:26
 8/9 A kérdező kommentje:

Előbbi az ötösnek szólt. Hatos köszi a véleményt, nagyon jól látod a helyzetet, ment a zöld ötös.

Mi nagyon sokáig úgy éreztem egyenrangon voltunk, tényleg tökéletesen kiegészítettük egymást. Szinte már túl hosszú volt az idill.

2017. dec. 23. 17:31
 9/9 anonim válasza:
Te is keress valaki mást helyette pl menj el valami buliba ugyis itt a szilveszter es probalj valakivel megbizhato (ugyanolyan erdeklodesi koru kapcsiba lepni valakivel , es ha nagyon azon vagy hogy elfelejtsd ezt a bunkot akkor annal jobbal nem fog menni , csak hagyd elmenni , lasd meg az elet tobbi szep dolgat es talalj valaki mast helyette így menni fog:)
2017. dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!