Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan háláljam meg nekik?

Hogyan háláljam meg nekik?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, 15 éves. Kiskoromban elhagyott az apukám, és a körülöttem lévők is sokat csúfoltak, és bántottak, és én kezdtem teljesen összetörni. Aztán az osztályomba jött egy új lány(Janka), akivel nagyon jóban lettünk. Ő elvit egy református közösségbe, és vallásos lettem, ahol megismerkedtem a Janka egyik barátnéjvel (Viki 13 7edikes a sulinkban). És ők ketten nagyon jó barátaim lettek. Mindenben támogattak, és segítettek nekem, az elmúlt időszakban, és most is. Rajtuk keresztül új embereket ismertem meg, akik elfogadnak, és egyre boldogabb és nyitottabb lettem. Persze még most is vannak rosszabb napjaim, és a suliban is szoktak bántani, de ők kiálnak meegyedül, mivel én nem tudom megvédeni magam,nem merek visszaszolni. (Janka ő amúgy is nagyszájú egy kicsit, Viki viszont olyan,mint az a filmes karakter, aki nyugot, de nagyon cinikus beszólásai vannak.) Nem akarom hogy úgy tünjön, hogy kihasználom őket,és hogy tulzottan rájuk támaszkodom. Hogyan háláljam meg nekik, mint tegyek, hogy mek tzdjam védeni magam?

2017. dec. 24. 12:59
 1/1 tl123 válasza:

A barátokról annyit: Néha egy köszönöm a legjobb amit mondhatsz, csak valld be nekik, hogy mennyire sokat jelentenek neked és hogy mennyire értékeled őket.

Kiállás magadért:Nemsokára véget ér a tanév addig próbáld meg túlélni, próbálj szarkasztikusan válaszolni a zaklatóknak például: Köszönöm a dícséretet, Mennyire igazad van, stb. Vagy amikor hozzádszólnak a zaklatók, akármit mondnak neked, válaszold nekik mindig ugyanazt, ha nem tudnak provokálni, nem leszel érdekes számukra, abbahagyják a piszkálást.

De én sem ismerem teljes mértékben a helyzetedet, ha akarsz írj privátot, akkor talán még segíthetek. :)

2017. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!