Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Zavar benneteket barátságban...

Zavar benneteket barátságban a túlzott ragaszkodás?

Figyelt kérdés
Ha valaki minden találkozásnál megölel,megpuszil.Állandóan arról beszél neki milyen fontos ez a barátság.Csak ez a tettek szintjén nem mutatkozik meg.Minden velem kapcsolatos dolgot semmibe vesz,beszólogat.Eleinte ezt próbáltam jó példával ellensúlyozni-de nem működött,akkor is úgy vagy még rosszabbul ment minden.Amit ő jó barátságnak tart az számomra ma már egy minőségtelen kapcsolat.De az illető "barátnő" nem akar engedni a karmai közül.Irkál időnként ha összefutunk mindig értésemre hiányoznak neki a beszélgetéseink,kéri menje el hozzá.De nekem ehhez nincs kedvem.Mindig minden róla szól.

2017. dec. 19. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Engem zavarna, de ha jó a barátság akkor ezt meg lehet beszélni...persze ehhez kell egy bizonyos életkor és értelmi szint hogy megbeszélhesse az ember.
2017. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az életkorban benne vagyunk,neki van két kisgyereke is.Az értelmi szint,érdeklődési kör nem biztos,hogy meg van,és ez egyre jobban kitűnik.Jobban érzem magam intellektuális beállítottságú emberek között.Szeretek könyvekről,előadásokról,színdarabokról,a világ dolgairól beszélgetni.Főiskolára járok,de nem azért távolodtam tőle,mert nem diplomás emberről van szó,hanem azért,mert nem képes egy alaptisztelet megadni,cinikus megnyilvánulásai vannak.A több mint hat év"barátság"után is a születésnapomról se akar megemlékezni-másokéről megemlékezik ezt biztosan tudom,meg hangoztatja is,hogy ennek-annak lesz a születésnapja és hogy szeret szép ajándékokat venni.
2017. dec. 19. 11:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem baratság. Hanem egy érdekkapcsolat. En nem finomkodnék vele, simán leépíteném. Sajat bevallasod szerint is nagyívből tesz arra mi van veled, mindig csak ő a fontos. A "baratnőd" egy egoista valaki, aki csak arra használ téged, hogy beszélhessen valakinek saját magáról. Szóval semminemű rosszérzésed nem kéne hogy legyen irányába.
2017. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha "mindig minden" róla szól, akkor ez beteges önzés a részéről.


Mit jelent az, hogy "nem akar engedni a karmai közül"?! (Ez utóbbi csúnya érzelmi zsarolás, JÁTSZMÁRA utal!!!)


Ui: én a helyedben letiltanám, ha közösségi oldalon írkál - vagy nem válaszolnék neki semmit. Az is egy lehetőség, hogy levegőnek nézed...

2017. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írjon internetes lelkisegély szolgálatnak, vagy keressen egy pszichológust - esetleg egyéb mentálhigiénés szakembert/segítőt.
2017. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Unikornispata ***** válasza:
Picit zavarna.A legtöbb dologról nem beszélni kell,hogy így-meg úgy,hanem kimutatni.Nekem volt ilyen barátnőm,és a volt-on van a hangsúly...
2017. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az,hogy nem enged ki a karmai közül arra utal,hogy finoman manipulál,próbál a lelkiismeretemen keresztül hatni rám.Ha találkozunk megölel,puszi-puszi,hiányzok neki.De egyszer már elszólta magát azt mondta hiányoznak a beszélgetéseink,utána hozzátette persze te is hiányzol,de a beszélgetések azok nagyon.Ezt pont ilyen szavakkal mondta.
2017. dec. 19. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlzott ragaszkodásnak számít az, ha van egy kollégám akivel nem vagyunk sem barátok sem haverok, de 2 hete minden áldott nap ír egy email, és minden emailben szerepel legalább 1 kérdés, hogy biztosan válaszoljak rá?

Nem válaszolok rá.

Szerintem ne csinálj magadnak ebből problémát, egyszerűen ne beszélj azzal akivel nem akarsz, aki nem ad hozzá semmi pozitívat az életedhez. Ignoráld, ennyi. Letiltod mindenhonnan, és kész.

Én sem tudok már miről társalogni azokkal a régi barátnőkkel akik elmentek szülni. Tök más az életünk. Én is tanulok épp. Őket nem érdekli a világ dolgai, mozi, színház, ilyesmi amiket te is írsz. Nekik a tápszer meg a bölcsi meg a milyen színűt fosott a gyerek a téma. Nekem is több éves "barátságok" szűntek meg, egyik sem hiányzik.

35N

2017. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: ezt tapasztalom én is az illető személynél ha felhozok egy témát ami engem érdekelne az kimerül annyiban,hogy megemlitettem.Ha a másikat ez nem érdekli a továbbiakban már nem vagyok nyitott,hogy beszéljek vele.Sok kisgeyrekes barátnő ilyen,bár van olyan négy gyermekes doktornő barátnőm akivel sok érdekes dologról lehet beszélni.A gyerekeit csak megemliti néha beszél róluk pár percet, de nem az a téma.Vagy középiskolából az egyik barátnőmnek is három kisgyerek van és vele is más a téma nem a gyerekek.Ha szóba is kerülnek nem az teszi ki a beszélgetések javarészét.Olyankor is inkább nevelési dolgokat mond,saját tapsztalatokat ami még érdekel is,mert atanulmányaim során elég sok pedagógiát,pszichológiát tanulok,igy ebből is kialakul egy érdekes beszélgetés.Valószinű ez függ az illető érdeklődési körétől is.Az illető "barátnő" nagyon bele van olvadva a falusi környezezbe, az itteni témákba,mások megszólásába így tőle nem is várhatok intelligens eszmecserét.Ami miatt neki jó,hogy találkozunk az amiatt lehet,hogy mindig figyelmesen meghallgattam őt,hozzáfűztem néhány meglátásomat a helyzetéhez.Osztatlan figyelemre vágyik.Cserébe meg egy lelki szemetesnek használ.Az,hogy azelőtt meghallgattam nem jelenti azt,hogy továbbra is ezt kell tennem,jogot formálhat rá.Talán előbb kikellett volna kijelölnöm a határaimat vele szemben.
2017. dec. 19. 14:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, nekem ez nem tűnik barátságnak. Én inkább kerülöm az ilyen embereket. Ha zavar a dolog, ritkítsd a találkozásokat, ha hív, ne menj el hozzá, épp ne érj rá, stb. Idővel, majd csak "veszi az adást".
2017. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!