Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék? Mit mondjak?...

Mit tehetnék? Mit mondjak? Hogy segítsek? Hogy éreztessem hogy mellette vagyok?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha rossz kategória.

Eléggé tanácstalan vagyok. Egyik nagyon kedves ismerősömnek, barátomnak (nem tudom számít e de 8 évig tanított is, akkor is nagyon jóban voltunk, két éve ballagtam de többször beszélünk, találkozunk is azóta) pár napja halt meg az édesanyja hosszas betegség után. Egyáltalán nem volt váratlan, számított rá és vele volt végig, de hát erre felkészülni nem lehet. A temetésen látszott rajta hogy eléggé ki van bukva, de ő mondta hogy nyugodt mivel ott volt vele. Nálunk szokás (Erdély, főleg falun) az úgy nevezett tor, amikor a gyászoló család meghívja a távolabbról jött barátokat, ismerősöket (a falu belieket nem) egy ebédre. Sajnos ezen az ebéden kb senki se tudja hogy mit csináljon, a csendben üldögélés szörnyen kínos úgyhogy általában beszélgetés van.

Az ismerősöm mindenkihez oda ment beszélgetett mosolygott, szóval egyszerűen olyan volt mint mindig. Mintha nem is egy ennyire szomorú eseményen lennénk. Tény hogy nem ez az első nagy veszteség az életében sajnos és látszott rajta hogy nyugodt és megbékélt a helyzettel. Meg mondta hogy majd kell találkozzunk beszélgetni, meg mondta hogy menjek egy versenyre (vele is voltam s na mindegy) meg ilyenek. Nagyon erős nő és biztos vagyok benne hogy túl teszi magát ezen a veszteségen de azt hiszem mindannyian tudjuk hogy a gyász az nem egy könnyű dolog. És ha aznap jól is volt (egyik közös ismerősünk megkérdezte és azt válaszolta hogy jól van és őszintének tűnt) bármikor újult erővel előveheti a bánat.

Azt szeretném kérdezni hogy mit tehetnék? a felmegyek hozzá dolog nem igazán kivitelezhető mert sose voltam és máshol is élek (kb egy órára) és se neki se szüleimnek nem jelenthetem be hogy most egy órácskára felugrok hozzá, szóval marad a telefon vagy az írás, de nem tudom hogy mit. A temetésen se tudtam hogy mit mondjak és eléggé szerencsétlenül éreztem magam (még ő szólt rám hogy ne szomorkodjak) de valamit tenni szeretnék. Mit írhatnák neki? Megkérdem hogy hogy van és ha azt mondja hogy jól akkor mit mondhatnék? Ha mást mond akkor még mondjuk kitalálom, de tolakodni se szeretnék. Hasonló helyzetben direkt kértem barátaimat hogy ne beszéljünk róla szóval ebből is kiindulva tanácstalan vagyok. Két napja volt a temetés, lehet hogy még a testvérei is itthon vannak (magyarországon élnek ők) de a hétvégén vagy jövő hét elején írni szeretnék neki. Valami tipp esetleg? Minden segítséget előre is köszönök.

16/l



2018. jan. 4. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha nem erre próbálsz a beszélgetés alkalmával kitérni . Ez nekem tolakodás lenne és bántana . Mindenki másképp dolgozza fel az ilyesmit . Ha valóban jó a barátság ha rosszul érzi magát elmondja illetve ő hozza fel .
2018. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Semmiképp sem akarok direktbe rátérni, megvárnám míg ő hozza fel ha felhozza egyáltalán. De egyáltalán hogy kezdeményezzek beszélgetést? Eddig ahányszor beszéltünk az első kérdések között szerepelt hogy hogy van és hogy mit csinált amióta beszéltünk. Na most az utóbbit biztos nem kérdem meg de akkor a hogy van az úgy jó? vagy inkább valami más? de mi?
2018. jan. 4. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!