Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van ilyen? Mindenkinek segítek...

Van ilyen? Mindenkinek segítek, mégis megutálnak. Mintha engem akarnának bűnbaknak beállítani. Ok nélkül. Léteznek ilyen emberek?

Figyelt kérdés

2018. jan. 9. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van. Pont azért, mert hagyod.... én is ilyen voltam... most már, hogy nem segítek magamtól, max ha nagyon erősen kérnek, lényegesen csökkent ez a probléma.
2018. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszadóval teljesen egyetértek.


Sőt azt hozzá teszem,hogy sokan a segítséget abszolút nem értékelik!


Én is megszüntettem a jó szívűséget meg állandó segítséget.

Azóta kevesebb is a problémám.


Aki nekem segít önzetlenül annak én is segítek.

2018. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dettó.Volt akivel bekeményítettem és nem nagyon nem tetszik az illetőnek az új személyiségem.Szép dolog segíteni,de abban is mértékletesnek kell lenni és nem hagyni,hogy a nyakunkra másszanak.Már nem helyezek másokat önmagam elé,ők sem tennék ezt fordított esetben.Aki nem ad tiszetletet,az tőlem se várja.
2018. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam. Így visszaolvasva elég nyersen fogalmaztam. De az a lényeg, hogy az embereknek mindig az kell, ami nincs.

Mivel te mindig ott vagy nekik, teljesen természetes, hogy megteszed nekik. Éppen ezért nekik ez lesz a 0 szint. Olyan, mint a mosogatás. Csak akkor látod, ha nincs kész, ezért nem is probléma, ha el van mosogatva.

Viszont ha fordítasz a dolgon, és nem segítesz, csak nagyon nehezen. Akkor tudják, hogy annak értéke van, mert alapból nem lenne megcsinálva, és nekik is meg kell kérni téged rá, és nem adod ezt könnyen. Hülyén hangzik, de mint a többi hozzászólótól is láthatod, sajnos így van.

2018. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet, hogy öntudatlanul passzív-agresszív vagy? Ez a tulajdonság sok ember agyát fel tudja húzni.
2018. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Azért gondolok a passzív-agresszióra, mert már több ilyen vonással rendelkező személy is megfordult a társaságunkban.


Mindegyik nagyon jó fej, kedves, segítőkész embernek mutatta magát, de ha a legapróbb szívességkérésre is sor került, úgy néztek rád, mint a véres rongyra. Teljesen megbízhatatlanok és manipulatívak voltak, sosem lehetett tudni pontosan, hogy hogyan áll velük az ember. Az életük állandó eleme volt a szarkeverés és a dráma. Amikor meg el lettek küldve a fenébe, még ők voltak felháborodva, "Engem csak mindenki kihasznál", "Áldozat vagyok", "Jaj", "Brühü :(((((((((((((".


Talán mégsem a világ a hibás.

2018. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Felismerném ezt magamban ha így lenne. Nem hiszem hogy ez én lennék.
2018. jan. 10. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg írnál egy példát, mikor ilyen történt veled? Abból megtudhatnánk, hogy milyen jellegű a probléma.
2018. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Privatban irtam :)
2018. jan. 11. 07:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek segíteni és első szóra "ugrani", csak azoknak, akiktől "vissza is kapsz" valamit.
2018. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!