Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell barátkozni?

Hogy kell barátkozni?

Figyelt kérdés
A való életre gondolok, mert neten azért jóval könnyebb a dolog. 20 éves vagyok, soha nem voltak barátaim, pedig egyébként jó arc vagyok (szerintem). Általános suliban azért nem voltam jóban senkivel, mert csendes gyerek voltam és kiközösítettek, csúfoltak az osztálytársaim. Gimnáziumban lett egy-két ember, akikkel beszélgettünk, de ahogy elballagtunk, mindenkivel megszakadt a kapcsolat. Egy lány maradt, akivel egyetem alatt is beszéltünk, de neki nemrég barátja lett, úgyhogy már nem foglalkozik velem, nem hibáztatom emiatt. Egyetemen másfél év alatt nem beszéltem senkivel, mert nem voltam gólyatáborban, a bulizós-lerészegedős programokban nem vettem részt, így a többiek nem igazán voltak rám kíváncsiak. A csoporttársaimmal annyi a kapcsolatom, hogy köszönünk egymásnak (van, akivel még ennyi sem). Hiába próbáltam velük beszélgetést kezdeményezni, soha nem tűnt úgy, hogy érdekelném őket. Ritkán találkozom olyan emberrel, aki tényleg szimpatikus, de igazából nem is nagyon találkozom emberekkel, csak ülök a szobámban és a szükséges helyekre járok el (órák, könyvtár, bolt, bank...). Nem járok soha szórakozni, mert ott is csak ülnék tök egyedül, ami elég ciki lenne. Vizsgaidőszakban írtam egy pár ismerősömnek, hogy hogy állnak a vizsgákkal, néhányan nem is válaszoltak, vagy ilyen egy szavas választ adtak, volt, aki csak szó nélkül letiltott... Senki nem kérdezett vissza, hogy én hogy állok. Amúgy is mindig csak én írok másoknak, ők lesz*rnak engem. Létezik olyan, hogy valaki annyira unalmas, hogy emiatt az egész életét úgy kell leélnie, hogy senki nem foglalkozik vele? Vagy mi ez, mit csináljak? Úgy érzem, kezdek megbolondulni az egyedülléttől, csak ülök a szobámban és tanulok, napok óta nem szóltam senkihez. 20/L

2018. jan. 17. 19:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A kinézetemmel nincs bajom, bár nem esik ki a férfiak szeme, ha végigsétálok az utcán, de nem is ez a célom.


Nem járok diszkóba meg ilyesmi helyekre, szórakozás alatt inkább azt értem, hogy beülünk valahova és beszélgetünk. Nyilván mostanában nem járok ilyen helyekre, mert elég ciki lenne egyedül ott üldögélni. Pedig annyi mindenről szeretnék és tudnék beszélgetni, csak senki nem kíváncsi rám.


"Azért, mert így nem tudják, mit gondoljanak rólad. Egy nagy rejtély vagy a számukra :-)Amit nem ismerünk, attól pedig félünk általában."

Mégis mindig mindenki elutasít, amikor megpróbálok beszélgetést kezdeményezni... Úgy érzem, hogy a korosztályomban már mindenkinek megvannak a barátai, én meg elkéstem és már senkinek nem kellek.

2018. jan. 17. 20:59
 12/16 anonim ***** válasza:

"egy társasában általában észre sem vesz senki."


Ne félj, akinek Te kellesz, az észre fog venni így is. Csak várj türelemmel. A lármás, vakító tömeg elvonulása után meglátják majd a gyertya halovány lángját azok, amiknek érdemes is veled maradniuk ;-)


Csak légy türelmes és bizakodj. És ne agyalj túl sokat ezen a témán. Aminek be kell következnie az életedben, az be is fog következni. Lehet nem úgy, ahogy számítasz rá. Lehet, meg fogsz lepődni.


Ne kutass, ne keress, ne üldözz, ne követelj és akkor meg fog jelenni az életedben, amire vágysz. De mondom, lehet, nem úgy, ahogyan Te számítasz rá. Csak légy nyitott és engedj el mindent, amibe görcsösen kapaszkodsz most.


Bizonyos emberek azért jelennek meg az életünkben, hogy rávilágítsanak dolgokra. Gyakorlatilag megszemélyesítői azoknak a dolgoknak, amikre életünk folyamán szükségünk van. Minden egyes ember, aki belép az életünkbe, a fejlődésünket szolgálja, de ne olyanokat akarj az életedbe fogadni, akik hadakoznak ez ellen (írod: "Amúgy is mindig csak én írok másoknak, ők lesz*rnak engem"), mert ez jelzés számodra, hogy ezek az emberek nem hozzád valók, nem a Te épülésedet szolgálják. Akitől tanulnod kell, az be fog lépni az életedbe, ha akarod, ha nem, ez igaz barátságra éppúgy, mint szerelemre. De ne sürgesd.

2018. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető. És mikről szeretnél beszélgetni? Azért ilyen beszélgetős napokat-estéket nem olyan vészes összehozni, ha van kivel. De tényleg számít, hogy mi érdekel, mennyire befogadó a környezeted vagy te mennyire vagy befogadó más környezet felé.

Ez az érdeklődés valami konkrét tervezgetéstől a tét nélküli életcél fejtésig bármi lehet. Csak egyezzen a beszélgetőpartnerrel.


Azt el kell ismerni, hogy barátkozni nem könnyű. Napi szinten emberekkel dolgozok, nagyon meg lehet figyelni a legtöbbön, hogy csak akkor keresnek, amikor segítségre van szükségük, egyébként elzárkóznak és utol sem lehet őket érni.


#1,#9 voltam

2018. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#12 attól félek, hogy ennek a várakozásnak az lesz a vége, hogy még 80 évesen is csak üldögélek majd és várok. Ha semmit nem változtatok, akkor elmegy mellettem az egész élet úgy, hogy végig csak vártam és nem történt semmi.


#13 van netről egy barátom, akivel jól el tudunk beszélgetni. Néha én hallgatom meg, ha ő mesél valamit, vagy elmondja a problémáit, és ő is meghallgat engem. A valóságban is ilyen beszélgetéseket szeretnék, én szívesen meghallgatom bárki problémáit, vagy bármit, amit meg szeretnének osztani velem. Eddig a legtöbb ismerősöm emiatt "lelki szemetesládának" használt, én hallgattam a problémáikat és segítettem, amiben tudtam, de ha nekem lett volna szükségem valamire, vagy csak azt szerettem volna, hogy meghallgasson valaki, akkor le voltam sz*rva, és meg is szakadt a kapcsolat, amikor segítséget kértem.

2018. jan. 17. 21:33
 15/16 anonim ***** válasza:

"#12 attól félek, hogy ennek a várakozásnak az lesz a vége, hogy még 80 évesen is csak üldögélek majd és várok. Ha semmit nem változtatok, akkor elmegy mellettem az egész élet úgy, hogy végig csak vártam és nem történt semmi."


Hát, ahogy gondolod. Én eddig úgy tapasztaltam, hogy aminek be kell következnie, az be is fog következni, legyen az emberrel való találkozás, új munka, új szerelem, gyermekáldás...bármi. Olyan is volt életemben, hogy sürgettem dolgokat, és utólag kellett látnom, hogy jobb lett volna, ha nem sürgetem.


Nagyon pesszimista vagy, ez átjön a válaszaidból. Ennyire nem szabad negatívan látni a világot. Az ember mindig azt hiszi, ennél rosszabb már nem lehet, és amint tapasztal újabb és újabb dolgokat, rádöbben, hogy de, lehet még annál is rosszabb, de itt akkor álljunk meg egy pillanatra, mert sokszor, amit rossznak hiszünk magunkra nézve, az valójában jó, a fejlődésünket szolgálja. Természetesen vannak nagyon szélsőséges dolgok, pl. ha megölnek vagy megerőszakolnak, az nyilván nem jó; szóval én úgy értem, hogy kisebb negatív dolgokat képesek vagyunk sokkal sötétebben látni, mint amilyenek azok valójában. És van, hogy éppen a negatív dolgok nyitják fel a szemünket, azok által fogunk megváltozni.


Szerintem lehetőségek mindig vannak, azokkal érdemes élni. Legfeljebb nem vesszük észre őket. Persze ha valamivel kapcsolatban erős ellenállást érzel, mintha nem neked való volna a dolog, akkor ne vállald.


Szóval úgy gondolom, teljesen lehetőségek nélküli,totálisan céltalan és haszontalan élet nincs. Én abban hiszek, hogy minden egyes ember valamiféle céllal születik,már az, hogy megszületik, egy lehetőség, hiszen van, aki meg sem születik, vagy születése előtt hal meg.


"#13 van netről egy barátom, akivel jól el tudunk beszélgetni. Néha én hallgatom meg, ha ő mesél valamit, vagy elmondja a problémáit, és ő is meghallgat engem. A valóságban is ilyen beszélgetéseket szeretnék, én szívesen meghallgatom bárki problémáit, vagy bármit, amit meg szeretnének osztani velem."


De vele találkozhattok élőben is, nem? Addig meg maradhat a netes kapcsolat. Nem olyan ridegek a netes kapcsolatok, elég sok érzést lehet beléjük csempészni, igazából minden hozzáállás kérdése.

2018. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 rimini válasza:
100%
Szia :) Ahogy a soraidat olvastam, nem kicsit lepődtem meg, mert rettenetesen hasonlít a leírásod a jelenlegi énemre és életemre. Én át tudom érezni, amin most átmész. Igazából még én is keresem a választ az általad feltett kérdésekre. Neked talán annyiból jobb a helyzeted, hogy interneten tudsz ismerkedni, én még ahhoz sem érzek bátorságot. Néha nekem is olyan érzésem van, hogy senkit nem érdeklek (ez bizonyára nincs így) és mindenki azért tűnt el az életemből, mert unalmas voltam (nem buliztam, ittam stb..) nekik. Szóval minden mondatod ismerős, az egyetemi részéről nem is beszélve. Mellesleg nem vagyunk unalmasak, csak nem mindenki érti meg mi zajlik le bennunk, mert nem feltétlenul kiáltjuk bele a nagyvilágba. Igen, az egyedulléttel nehéz megbírkózni, de jobb, mint olyanok közt lenni, akik meg sem próbálnak megérteni. Viszont te próbálsz kapcsolatot teremteni és nem adtad fel, így biztos, hogy hamarosan meg lesz az eredménye.:D 20/L
2018. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!