Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ilyen barátnak hogyan...

Az ilyen barátnak hogyan lehet bármiféle elvárása? Nem tartozok semmivel sem neki, nemde?

Figyelt kérdés

Van néhány olyan barátom, akivel csak én erőltetem a kapcsolatot. Nem anyagi haszonszerzésért, csakúgy. Szimpatikusak, ennyi. Tudom, hogy árt az egómnak, önbecsülésemnek, de az egyik haverral 95%-ban én tartottam a kapcsolatot, tehát 100-ból ő max. 5-ször keresett. Igen, ez így eléggé mérgező számomra, tudom.


Szóba került, hogy mit csinálnánk, ha gazdagok lennénk. Szerinte én 90%-os eséllyel lenézném őt, és megszakítanám vele a kapcsolatot. Ezt úgy állította be, hogy én emiatt szemét vagyok.

Na de most komolyan... hhhhhhhhhh Én építettem fel a kapcsolatot, amit szinte egyedül felépítek, arról nem nekem van jogom dönteni?


Én is rákérdeztem, hogy ő mit csinálna. Azt írta, hogy utazgatna, vinne engem is magával. Szerintem addig vinne, amíg neki úgy tartja érdeke. Hozzátenném, hogy ő még sosem invitált a baráti társaságába, ahová nem kellettem, ő oda egyedül ment. Persze nem is várom el ezeket a dolgokat, de legalább ne kamuzzon. Erre írtam, hogy őszinteség 1-es, ő meg visszavágott, hogy bizalom 1-es. Ekkora pofátlanságot :D Csak én tartom ezt annak?


Nem várok el semmit sem tőle. Ő viszont milyen alapon vér el, vagy számít tőlem bármire is, amikor a "kapcsolathoz" semmit sem adott hozzá.


Egy példát írok. Ősszel megbeszéltük, hogy kimegyünk a helyi tóhoz. Megbeszéltük, kihangsúlyozom még egyszer. Erre felhívta 2 haverját, hátha ők is akarnak jönni (hozzá tenném, hogy engem még egyszer sem hívott el, amikor más haverjaival bárhová ment). Van bennem is hiba, nem vagyok az a népszerű ember, sőt lehet ő kínosan érez engem nyilvánosan. Nyersen szoktam fogalmazni, de csak ha muszáj, szóval nem kötekedek folyamatosan.


Jogosan kérdezhetitek, hogy mit is akarok én? Nem igazán akarok eldobni egy régebbi kapcsolatot, inkább megszeretném tanulni kezelni az ilyen típusú embert.

Csóró családban született, egyedüli gyerek volt, végtelenül önző, és szerintem azt gondolja, hogy ő neki a csórósága miatt járnak bizonyos dolgok, pl. lehúzhatja a másikat, csak mert annak van. Engem nem igazán tud lehúzni. Lehet az ilyen típusú emberrel bánni?

Nem igazán keresem már, tavalyi évben összesen 5-ször írtam neki. Azonban az év utolsó hónapjaiban ő is keresett kb. ugyanennyiszer.

Szerintem csak azért keresett, mert hiányolta a csicskát, aki mindig írt neki (régebben nagyon sokszor írtam neki), és véleményem szerint nem a személyem hiányzott neki, hanem a tetteim.

Például ha van egy tehenem, akit mindig fejek, és eltéved, akkor nekem a tehén eléggé fog hiányozni, de a tehén hamar elfelejt.

Az a vicc, hogy előre tudtam mit fog csinálni. Biztos voltam benne, hogyha egyenlő kapcsolatra akarok vele törekedni, akkor majd kihátrál, neki nem ér meg ennyit.


Most viszont nem tudom biztosra hová fogunk jutni év végéig. Szerintem keresni fog maximum 5-ször ebben az évben. Ti mit jósoltok? Tapasztalatok? Veletek is volt ilyen?


2018. jan. 18. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt most jól kiadtad magadból :D
2018. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.: :DD

Csak pár mondatot akartam írni, de végül ilyenre sikerült. Remélem azért érthetően fogalmaztam, nem terveztem előre, csak jöttek maguktól.

2018. jan. 18. 21:54
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt még bevallom, hogy régen azért tepertem nála annyira, mert láttam hogy sok haverja van, jár bulizni. Úgy gondoltam hogy rajta keresztül majd megismerek rengeteg embert. Hát nem ismertem meg rajta keresztül egy embert sem :D

Rájöttem, hogy neki szándékosan célja másokat elszigetelni, így ő lehet mindig a középpontba. Az mondjuk eszébe nem jutott volna, hogy akár megpróbáljon bevonni a haveri körébe, cserébe meg egy picivel kevesebb haszna legyen belőlem. Sőt szerintem még direkt elhordott mindennek.

Amúgy nem csak velem csinálta ezt. Minden ember ilyen? Tudom nem másokon kéne felmásznom (mondjuk én ezt csak reméltem), de akkor is szemétség volt amit csinált.

Vagy haver valaki, vagy nem. Olyan ez, mint amikor egy lány hülyít egy fiút, hagyja magát meghívni erre-arra, lelkiszemetesnek használja.

Amúgy mindketten srácok vagyunk. Felnőttek, majdnem a 20-as éveink közepén járunk.

2018. jan. 18. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:

"véleményem szerint nem a személyem hiányzott neki, hanem a tetteim." Ilyet éltem meg én is egy barátnőmmel,báris szerinte azok voltunk.Azért volt jó neki,hogy találkozunk,mert mindig helybe mentem hozzá,ő meg csak beszélt,beszélt magáról meg agondjairól.Kérdezett rólam is de vagy meg se várta a választ vagy terelte a témát vagy egyszerúen látszott csak aflnak beszélek.Minden összejöveteléből kihagyott-más barátait nem,egy alaptiszteletet nem tudott megadni.Most utoljára mikor összefutottunk(meg irkált néha sms-t azóta,hogy eltávolodtam tőle) mondta menjek már el hozzá mert nagyon hiányoznak a beszélgetéseink,meg persze én is,de a beszélgetések azok nagyon.Na itt elszólta magát,hogy mi hiányzik neki igazán.Meg tavaly is mikor egyszer sokára elmentem hozzá mondta már ki volt éhezve egy jó beszélgetésre.Tehát van olyan,hogy valakit nem a személyünk érdekel,hanem a tetteink,valami amit remél,vár tőlünk,lehet az információ valakiről valamiről,egy beszélgetés vagy egyszerűen azokkal a dolgokkal amikről beszéltek tágítod az ismereteit,világnézetét.

Visszatérve akérdésedhez nem jogos az elvárása.Nem tartozol neki semmivel legjobb leépíteni az ilyeneket.

P.s a tehenes hasonlat nagyon jó!Azt megjegyzem :-)

2018. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.: Na amikor eltávolodtam tőle, akkor ő is olyan kétségbe esetten akart visszatérni, mintha az élete múlna rajta. Aztán "elfelejtettem", és rögtön nem voltam érdekes.

Bár azért olyan utálatos dolgokat nem csinált, hogy csak magáról beszélt, én meg hallgathattam a hülyeségét. Mondjuk szerintem ez fiúknál nem gyakori.


Be is vallotta, hogy ő csoportokra osztja az embereket. vannak bulizós haverjai, kockulósak, stb.

Egy közös havernál voltunk mindig, aztán ott döglés volt. Ez tartott össze mindent. Én meg ugye pörgősebb típus vagyok, mentem volna mindenfelé, de ők nem akartak. Lusta dögök... Pl. túrázás közben is lehet beszélgetni, akkor meg minek az ágyon, vagy a gép előtt dögleni??

Nekem ebből lett elegem, hogy mindig az van amit ő akar.

A közös haverral azért jóban vagyok, ő tud kompromisszumokat kötni, de akiről szól a kérdés... 0 alkalmazkodás, pedig a séta ráférne, eléggé megvan hízva.

2018. jan. 18. 22:44
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy a gondolataimról szeretek beszélni, magamról annál kevésbé, bár gondolom ezt észrevettétek :)


Mielőtt írnátok, nem szenvedek feltűnési viszketegségben, csak szeretnék többet tudni, na meg itt ezt meg is tudom beszélni névtelenül. És hitelese, őszinte válaszokat is kaphatok. Mert azért a gyk valljuk be nem a tapintatosságról híres :D

2018. jan. 18. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen,olyankor már látszólag tennének a kapcsolatért amikor a másik távolodik.Csak az se tart sokáig,ha a másikon látják,hogy megpuhult akkor kezdik újból az egészet,mert a változtaás nem őszintén belőlük fakadt inkább fenn akarnak atrtani eyg helyzetet és ez az ami valójában hiányzik nekik.

A kockulás ismerős téma.Van nekem is olyan barátnőm,aki t nem sok helyre lehet elhivni maximum nyáron néhányszor úszni.Amúgy bent szeret lenni,a sok munkára hivatkozik otthon.Szerintem meg be van kényelmesedve,aztán meg elvan keseredve,hogy nincs pasija,szeretne férjet,gyereket.Csak úgy nehéz lesz valakit találni ha nem mozdul ki.Kevés az esély rá,hogy a herceg a fehér paripán egy napon befog vágtatni a családi gazdaságukba.

2018. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!