Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Neked van legjobb barátod? Mi...

Neked van legjobb barátod? Mi teszi azzá?

Figyelt kérdés
Mesélnél a kapcsolatotokról?

2018. jan. 22. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerencsére van egy nagyon jó barátnőm a gimiben. Igazából általános suliban nem is igazán voltak barátaim, visszahúzódó típus voltam, az, akit könnyen megtalálnak a bunkók. Így eléggé örültem, hogy kiszabadultam ebből a közegből. Viszont a gimiben is magamra maradtam, az osztályom nagy része sokkal inkább társasági ember volt, mint én, ezért sokat voltam egyedül az első évben. Aztán üléscsere történt, és így ismerkedtem meg azzal a lánnyal, akivel már közel 5 éve nagyon szoros a barátságunk. Mindent meg merünk osztani a másokkal, elfogadjuk egymást, pedig nagyon különböző nézeteink vannak az életről, és mindezek ellenére mindig nagyon jókat nevetünk és beszélgetünk. Ha valami baj van, mindig ott vagyunk, hogy meghallgassuk egymást. Természetesen a továbbtanulás terén is teljesen más terveink vannak, de támogatjuk egymást, bármi is lesz. Már most hiányzik, ha arra gondolok, hogy ősztől nem találkozunk olyan gyakran. :')
2018. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*másikkal
2018. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van de sajnos már ritkán találkozunk. Messzebbre költözött, gyerekek lettek. Az élet megváltozott. Én is. A párom a legjobb barátom jelenleg, mert vele szórakozom és dolgozom, vele tervezek, vele beszélgetek.
2018. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, van. :) Még felső tagozatban ismertem meg őt. Azóta az élet úgymond elsodort minket, a gimit már külön fejeztük be, egyetemre pedig teljesen különböző országokba járunk. Most szokjuk még azt, hogy nem vagyunk teljes mértékben elérhetőek egymásnak, hiszen nem tudok rögtön átutazni több országot, ha neki éppen baja van.

De számomra a kölcsönös tisztelet, a mindkét oldalról befektetett energia és az egymás iránti szeretet teszi ezt a barátságot valami felsőbb szintre. Mi mindig ott voltunk egymásnak, a mi kapcsolatunk akkor sem romlott meg, amikor a társaságunk feloszlott. Meghallgattuk a másikat mindig, próbáltunk segíteni és nem féltünk a másik szemébe mondani, ha éppen hülyeséget csinál. Nagyon ritka a minőségi barátság az életben. Szerintem akkor igazán jó egy barátság, ha tényleg ott vagy a másiknak, támogatod, még akkor is, ha fizikailag ez mondjuk nem valósulhat meg. Mi nem vagyunk teljesen egyformák, ő inkább szociálisabb személy, én zárkózottabb vagyok. Még az érdeklődési körünk sem teljesen hasonló. Mégis nagyon jól megvagyunk. Lehet ezzel csak én vagyok így, de az én szememben a hasonló humorérzék és a hasonló világlátás is sokat nyom a latba. Én szeretem, hogy a legjobb barátnőm értelmes, relevánsan tud válaszolni bármire, nemcsak pletykálkodásra vagyok jó neki, hanem értelmes dolgokról is tudunk beszélni. Viszont, ha úgy van sírva tudunk röhögni a saját hülyeségeinken vagy végig tudjuk viccelni az egész napot. Ha éppen olyan kedvünk van, akkor a másikat viccelve "szapuljuk", de tudjuk,hogy ez csak poén, sosem vesszük komolyan és nem sértegetjük egymást. Minden a kommunikáción múlik. Azon, hogy merjük elmondani a másiknak, ha valami nekünk nem tetszik, hogy tényleg teljesen őszinték lehessünk.

Most így hirtelenjében ennyi jutott eszembe. :)

2020. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!