Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha nektek van olyan, hogy...

Ha nektek van olyan, hogy legjobb barát, vagy közeli barátok (barát és nem haver! ) akár egy vagy több is, akkor ti hetente hányszor találkoztok velük, és hányszor kommunikáltok velük?

Figyelt kérdés

Milyen aktívan és rendszerességgel tarjátok a kapcsolatot, hogy az rendben működjön és igazi barátságnak lehessen mondani,ne csak ilyen felszínes haverságnak?


Sajnos az én "barátaim" eléggé ritkán érnek rá, és ritkán tudnak időt szakítani rám... Van 1 hónapig nem is találkozunk, de valakivel csak 2 3 havonta találkozunk!... Mesengeren vagy facebookon sem beszélgetünk sűrűn csak így hébe-hóba! Telefonon meg aztán végkép ritkán!... Szerintetek ez igaz barátság? Mert én nem érezném teljes mértékben annak... Szerintem a barátok több időt szánnak egymásra. És nem csak hébe-hóba találkoznak meg beszélgetnek egymással... Nektek mi a véleményetek erről?

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2018. febr. 2. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetőségeikhez mérten időt szakítanak egymásra.Nem mindig a gyakoriság a mérvadó bár kétségtelenül fontos az is.Ha valaki csak néhány havonta szakít időt a másikra akkor az inkább egy haver vagy ismerős.Persze előfordulhat,lehet olyan időszak valaki életében,hogy az átlagosnál elfoglaltabb,leterheltebb.Kb.kéthtente vagy hetente találkozok velük,előfordult már egy hónap kimaradás is,de üzenetben hetente mindenképp halljuk egymást egyszer vagy néha többször is,ez szituáció függő.Valakivel a távolság miatt ritkábban,de mégis jó barátok vagyunk.
2018. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ez "lefektetve", hogy milyen gyakran találkozunk. Van időszak, amikor naponta, máskor hetek, "maradnak ki". Azért olyan nem nagyon fordul elő, hogy hónapokig "nem tudunk" egymásról.
2018. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem túl sűrűn tudunk találkozni,1-2 havonta csak,viszonylag távol lakik tőlem. kb60-kmre

De szinte mindennap beszélünk ,facen még ha keveset is de írunk egymásnak és kb 1-2 hetente videochaten is beszélünk.

2018. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetlen barátom van, ő általános iskola 7. 8. osztályától a barátom, ő az egyetlen aki megmaradt és komolyabb. Azaz kb 10 éve a barátom. Mivel ő BP re járt egyetemre én meg vidéken éltem, most meg én kerültem fel BP re ő meg vissza vidékre így most ritkán. De ha ugyan abban a városban vagyunk mindig találkozunk és jókat beszélgetünk, illetve 1-2 hetente neten is megtaláljuk egymást valami sztorival.
2018. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az igazi barát először is nagyon ritka!

Az emberek manapság szinte a felszínes kapcsolatokat se nagyon ápolják.

Amit te írsz a barátaidról, azok maximum haverok. Egy barát nem ilyen. Egy barát törődik, egy baráttal törődünk. Egy barátra nem időt szakítok, hanem időt szánok. Mert fontos nekem!

Ha barátot szeretnél, akkor legyen egy olyan ember, akivel törődsz. Látni fogod, hogy viszonozza-e. Ha nem akkor nincs értelme, lépj tovább.

Nem a mennyiség, a minőség! A barátot egy idő után ismered. A baráttal jólérzed magad! A barát eszedbe jut.

Általában az ember a természetes közegében találja meg a barátot. Suli, munkahely stb.

2018. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Apszolút egyet értek veled! Én is maximálisan így látom!
2018. febr. 3. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!