Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Apámat meglopta a legjobb...

Apámat meglopta a legjobb barátom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél millió forintról van szó. Az állítólagos legjobb barátom egyszer feljött hozzánk. Nem sokkal rá édesapám kereste a félretett pénzét, de az nem volt a helyén. Feljelentést tettünk a rendőrségen, de ki sem jöttek helyszínelni, csak kihallgatták apámat, a "barátot", meg engem. A "barát" kétes múltú, már többször ült börtönben ilyen dolgok miatt, de állítja, hogy nem ő vitte el, sőt mi több, engem gyanúsított meg vele. Ezek után autót és több drága dolgot is vett, mikor nincs munkahelye és anyagi gondjai voltak. A rendőrség bizonyíték hiányában lezárta az ügyet. Ez a jó barátom ezután megfenyegetett minket, hogy becsületsértésért feljelent, de ez ügyben azóta sem cselekedett. Minden ismerősöm előtt besározott, kábítószerfüggőnek állított be, és eddig a pillanatig állítja, hogy azt a pénzt én loptam el, és ő ártatlan. Azóta más ilyen jellegű ügy miatt ült előzetesben, de onnan is kihazudta magát. Kérdésem a következő: Mit tegyek most? Hogy tudom bebizonyítani bűnösségét? Fontos lenne, mert egy ideje megszakítottam vele minden kapcsolatot, de hiába, mert tönkre akarja tenni az életem.

22F



2018. jan. 24. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Följelented. A tanúvédelem folytán nem tudhatja meg, hogy te voltál. Apád rájött, és kész.

Előbb-utóbb kiderülne,viszont így még van esély rá, hogy megtérül valamicske a kárból. Ha már eltapsolta mind a félmillát, aligha fogtok szerencsésen kimászni belőle.

2018. jan. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Feljelentettük. Le is zárták az ügyet bizonyíték hiányában.
2018. jan. 24. 02:17
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

"kereste a félretett pénzét, de az nem volt a helyén. Feljelentést tettünk a rendőrségen, de ki sem jöttek helyszínelni,"


Itt a lényeg: nem volt helyszínelés, pedig jó eséllyel hagyott ujjlenyomatot a pénz dugihelyén, mivel gyorsan kellett dolgoznia, ezért nem hiszem, hogy kesztyűt intézett volna magának.


Ha erőltetnétek, hogy a nyomozók vegyenek ujjlenyomatot a dugihelyről, talán még lenne remény.

2018. jan. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dorián.G válasza:
71%
Fogadjatok fel magánnyomozót
2018. jan. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Állítólagos 'legjobb' barátod , aki állítólag meglopta apádat, "kétes múltú, már többször ült börtönben ilyen dolgok miatt".

Felhívod/beengeded a lakásba, aztán az előbbiek tudatában egyedül hagyod, hadd keresgéljen.

Életszerűtlen - legalábbis nekem.

.

"Similis simili gaudet!" - mondá a római, ami azt jelenti szoros fordításban: "Hasonló a hasonlónak örül!", 'magyarosított fordítzásban: "Madarat tolláról, embert barátjáról!"

.

Itt is van egy kis bibi: "autót és több drága dolgot is vett". Fél millából a 'több drága dolog' mellett még roncs kocsira is nehezen futja.

.

Azt is nehezen hiszem el, hogy apád könnyen elérhető helyre 'dugta' pénzét, te pedig - ismervén 'barátod' előéletét olyan hosszú időre hagytad magára, hogy nyugodtan tudott keresgélni anélkül, hogy felfordulást csinált volna.

Ha mégis, akkor megkockáztatom, hogy neked is közöd volt az esethez.

.

"ki sem jöttek helyszínelni"

Mit vártál?

Általad is és köztudottan többszörös tolvaj 'barátod' hosszabb időre egyedül hagyod lakástokban, aztán a rendőrök közpénzen keressék ujjlenyomatát, hogy hol kotorászott?

2018. jan. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tanúlság? Kétes eredetű fazonokmal nem érdemes barátkozni.Sajnos ilyenben van tapasztalatom,és az is biztos,hogy a magyar igazságszolgáltatás az ő érdekeit védi.Az ő szava áll a tiéddel szemben,bizonyítani aligha lehet,hogy ő a tettes.Beszélj vele,erőszakold ki belőle valahogy,hogy bevallja ő tette.Vedd fel a beszélgetést,régi bevált trükk.
2018. jan. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!