Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Éreztétek már, hogy attól,...

Éreztétek már, hogy attól, hogy valaki esetleg többet tud mint a másik beképzelté vált volna?

Figyelt kérdés
Én és egy barátnőm már más gimibe járunk. Ő egy országosan is elismertbe, én egy kevésbé elismertbe. Okos lány, könnyen tanul, nem is azzal van a bajom, hogy okosabb nálam, mert ez tény, hanem azzal, hogy a személyisége annyira megváltozott. Ritkán jön el velünk valahova, mert épp a sulijának a városában bulizik az ottani barátaival. Oké, új barátok, ezt is megértem. Amikor eljön velünk akkor is mindig kérkedik azzal, hogy ő milyen suliba jutott, meg hogy a tanár ott milyen hű meg á, meg úgy beszél róluk, mintha nagy spancik lennének. Meg ha valamilyen idegennyelvi kifejezés jön velünk szembe akkor már akcentussal mondja, meg a magyart is mintha már törné. Egyszer 2 osztálytársát is elhívta, de azok is annyira beképzeltek voltak, hogy idemennek, ott voltak, ilyenekkel találjoztak, ilyent próbáltak ki, hogy már idegesített (főleg a hangsúlyuk is). Aztán meg be is szólogattak, hogy mi miért nem járunk minden nyáron el vmilyen tengerpartra, meg miért nem beszélgetünk velük valamilyen idegennyelven. És az ilyen piszkálódásokba már a barátnőm is beszállt. Lehet mondani irigy vagyok, meg én is járnék el a tengerpartra, de én sem vagyok rossz tanuló 4,6os átlaggal, meg több tárgyból teszek idén előrehozottat, de nem kérkedek és nézek le másokat, mert velem nem angolul beszél.
2018. febr. 13. 14:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Kedvencem volt, kérkedtek azzal, hogy ők elmentek tűntetni januárban és efy kisebb tömeg előtt felszólalhattak, meg neki álltak okoskodni, hogy mit hogyan kéne megváltoztatni.
2018. febr. 13. 14:57
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérkedés lehet, hogy ellenszenves, de az irigység is az.


Szerintem itt a legkézenfekvőbb probléma, hogy nincs közös témátok, nincs ezen mit elemezni. Mond azt, hogy ne beszéljenek a saját életükről, mert az téged idegesít, de mit érsz el vele? Ebből csak az jön le, hogy kiderülhet, hog nincs miről beszéljetek, mert te sem erőltethetsz rájuk olyan témákat, ami talán nekik nem tetszik;) Ha te kezdenél el áradozni az életedről, akkor lehetséges, hogy az már őket zavarná, nem tartanák érdekesnek. Ezért is nem kell erőltetni ezt a barátságot.

Azzal sem értem, hogy mi gondod, hogy akcentussal beszélik az angolt, ebből is látszik, hogy túlirigykeded ezt. Lehet, hogy idegesít téged, de ez visszás dolog is, őket is zavarhatja, ha érzik az irigykedésedet.

2018. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem úgy irigykedek, hogy jaj ők tudnak én nem, mert én is tudok angolul, csak szimplán az idegesített, hogy ők ilyen fennhangon közlik a mondani valójukat, és úgyy csinálnak, mintha ők valami előkelő társaság tagjai lennének.
2018. febr. 13. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egyszer 2 osztálytársát is elhívta, de azok is annyira beképzeltek voltak, "


Éppen erre gondoltam én is, talán az egész könyezete olyan és azért változott meg, mert hozzájuk szokott.

Ahol lakom, ott is szokták mondogatni, hogy "a város legjobb sulijában mennyi beképzelt ember jár".:)) Nekem is volt tapasztalatom ilyen helyzetben (nem gyerekkori régi baráttal, csak az "előkelő suli ivadékaival"):D

2018. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Más környezetbe, más emberek közé került. Ettől persze még nem kellene lekezelően bánnia a régi ismerősökkel, barátokkal, de ez van, vannak ilyen emberek. Ha ennyire egyértelmű és zavaró a helyzet akkor mar csak azt kell eldöntened, hogy elviseled, vagy "átteszed" a barátok közül, az ismerősök közé.
2018. febr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!