Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozni a pedagógussal?

Barátkozni a pedagógussal?

Figyelt kérdés

Olyan emberek tapasztalatára vagyok kíváncsi, akiknek sikerült baráti kapcsolatot kiépíteni gyermekük tanítójával, tanítónénijével. Konkrét baráti kapcsolatra gondolok, tehát nem áll meg ott a kommunikáció, hogy mi van a gyerekkel, mi van az iskolában, hanem normális, mélyebb beszélgetések, esetleg közös (akár családi) programok is szerveződnek, stb.

Pl látok olyan szülőt, akinek már a 4. gyerkőce jár a suliba és jól ismeri a tanárokat, és van, akivel olyan a kapcsolata, hogy nyáron együtt járnak strandolni, felköszöntik egymást (vica-versa), stb.


Hogy jut el idáig az ember?

Hiszen azért a szülő-tanár kapcsolat féligmeddig mégiscsak egy hivatalos dolog. Hogy alakul ki ebből egy barátság?



2018. febr. 19. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem spontán alakul így a dolog.Szimpatikusak egymásnak,szóba elegyednek más beszéd témákról is,ha összefutnak a városban lehet megisznak együtt egy kávét,megbeszélnek más közös programot és alakulnak a dolgok.

Én a fiatal fogorvosnőmmel futottam össze olyan programon ami mindkettőnknek érdeklődési köre.Akkor mélyebben elbeszélgettünk.Szimpatikusak vagyunk egymásnak,van sok közös ismerősünk is.Ebből akár könnyen barátság is lehetne,de idő szűkében most nem tudok járni azokra a programokra,meg nem is forszírozom,ha spontán úgy alakul nincs ellenemre,ha nem,akkor se leszek csalódott,mert mindenképp egy jó ismerősöm.Engem is felszokott köszönteni születésnapomon.

2018. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!