Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan értessem meg a barátomm...

Hogyan értessem meg a barátommal, hogy nem tudok neki munkát adni a vállalkozásomnál, mert nincs végzettsége?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom, elvesztette a munkáját még tavaly ősszel és azóta sem talált újat. Én januárban elindítottam egy saját vállalkozást, amelynek nagyon szeretne a része lenni, de sajnos végzettség hiányában nem tudok neki munkát adni, illetve az igazat megvallva meg is van a szükséges létszám.


Már többször visszautasítottam, de még mindig kérlel és rendszeresen felhozza a témát. Mondtam neki, hogy felvenném ha tudnám, de hiába, nem érti meg.


Mondtam, hogy segítek állást keresni ha kell, két ajánlatot szereztem is, de egyik helyen nem felelt meg, a másiknál nem tudtak megegyezni a bérezésben.


Ezt is zokon vette, sajnos egy betegség miatt neki nehézkes az álláskeresés.


Ha nem veszem fel tényleg rossz barát vagyok?


2018. febr. 20. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy rossz barát, szép világban élnénk, ha mindenhol így működne, elég van így is a sok protekciós okostojásból...

Én a helyedben, ha van irodád, akkor egy sima takarítói állást adnék neki max., de feltételezem, az sem lenne neki megfelelő. Afölött nyilván nem kaphat semmit, hát hogy a lótúróba csinálna valamit, amihez nem ért? Vagy gondolta, fizesd a két szém szeméért? Ez még családon belül is durva lenne.

2018. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem a szocializmusban élünk és nem te vagy benne az állambácsi.
2018. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Ja, a kérdésed: úgy értesd meg vele, ahogy ide leírtad. Ha nem hagyja abba, akkor a helyedben egy kicsit megsértődnék, hogy csak arra kellek neki, hogy legyen hol dolgoznia...
2018. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy az. Az üzleti ėlet ilyen.
2018. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Kései Sirató ***** válasza:
75%

Nem tudtak megegyezni a bérezésben? A barátod egyáltalán nem kompromisszumkész, akkor sem, amikor rá lenne utalva.

Magyarázd el neki, hogy te nem kevered az üzletet a barátsággal.

Az ilyen ember ha nálad dolgozna, csak lopná a napot, hiszen a barátjaként csak nem fogsz rászólni..

Mondd el neki, ha kell 10x is, hogy nem és nem.

2018. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Üzletben nincs barátság. Én is megsértődnék a helyedben, hogy csak munka miatt keres (még ha nem is így van). Egyszer és utoljára elmondnám, hogy neked ahhoz xy szakképzettségű ember jó csak és nem is tudsz több alkalmazottat megfizetni amúgy se, értse meg, fogja fel.

Segítettél is neki munkát találni, de ő nem élt a lehetőséggel, innentől oldja meg magának, felnőtt ember. Nem reagálnék többet az ilyen jellegű kérdésére.

2018. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagy rossz barát. Neki kell megoldani a saját életét. Nem vagy az apukája, hogy gondoskodj róla. Te segítettél neki, beajánlottak két helyre is. Az nem a te hibád, hogy nem felelt meg. Ha pedig annyira szüksége van munkára, akkor elvállalhatta volna a másodikat, akkor is, ha nem volt számára tökéletes a bérezés. Legfeljebb keres közben mást, de legalább van egy biztos helye addig is. Vagy ha beválik, akkor akár az adott cégnél is kaphatott volna lehetőséget jobb pozícióra és több pénzre.
2018. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, az igazat megvallva nem esik jól, hogy ezt csinálja, mar egy kisebt vitánk is volt emiatt, akkor amikor visszautasította a munkát.

Igazából neki konkrét elképzelései vannak, 200 ezer alatt nem hajlandó elmenni dolgozni és fizikai munkát sem akar végezni, bár a betegsége miatt nem is igazán végezhet nagyon megerőltető munkát.


Igazából megértem az elkeseredettségét, mert tavaly elvesztette a munkáját és a kapcsolata is tönkre ment, illetve vissza kellett költöznie a szüleihez, ami így 30 évesen nem a legkellemesebb...


Ugyanakkor azt sem érti meg, hogy egy érettségivel és egy középfokú nyelvvizsgával nem igazán tud válogatni.

2018. febr. 20. 10:55
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint nem csak az az elvárás feléd, hogy adj munkát, hanem még meg is kéne adnod a 200ezres fizetést :D
2018. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Az rosszabb lenne ha felvennéd és 2 hét múlva ki kellene rúgnod, mert alkalmatlan a munkakörbe.

Igazából nincs mit ragozni rajta, te elmondtad hogy képzett embert keresel, ő pedig nem érti meg. Hadd puffogjon.

2018. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!