Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan értessem meg a barátomm...

Hogyan értessem meg a barátommal, hogy nem tudok neki munkát adni a vállalkozásomnál, mert nincs végzettsége?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom, elvesztette a munkáját még tavaly ősszel és azóta sem talált újat. Én januárban elindítottam egy saját vállalkozást, amelynek nagyon szeretne a része lenni, de sajnos végzettség hiányában nem tudok neki munkát adni, illetve az igazat megvallva meg is van a szükséges létszám.


Már többször visszautasítottam, de még mindig kérlel és rendszeresen felhozza a témát. Mondtam neki, hogy felvenném ha tudnám, de hiába, nem érti meg.


Mondtam, hogy segítek állást keresni ha kell, két ajánlatot szereztem is, de egyik helyen nem felelt meg, a másiknál nem tudtak megegyezni a bérezésben.


Ezt is zokon vette, sajnos egy betegség miatt neki nehézkes az álláskeresés.


Ha nem veszem fel tényleg rossz barát vagyok?


2018. febr. 20. 10:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem még örülj is, hogy nincs végzettség. Tuti viták lennének, ha nálad dolgozna. Szerintem eleve nem jó, ha a barátunk a főnökünk.

De látom, neki túlzott elvárásai vannak. Így borítékolható a konfliktus.

Menjen dolgozni, fogadja el a kevesebb pénzt. Átmenetileg az is jobb, mint a semmi.

2018. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Magyarázd meg neki, hogy

üzletben, háborúban, szerelemben nincs barátság.

Ha nem érti meg, nagy paripa himbi-limbi a popójába.

.

Érettségi, tán soha nem beszélt középfokú nyevvizsga, ezzel nincs nagy válogatási lehetősége, pláne szakképesítés nélkül.

2018. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Tisztában vele a barátod mennyibe kerül neked egy 200ezres fizetés? Vagy kit kéne elküldeni hogy a helyé betegye a seggét? És ha betenné, tud olyan szinten annyit dolgozni mint akit kirúgnak miatta? Na ezt kérdezd meg tőle. Ha meg erőszakos, akkor ez nem barát, pióca.
2018. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Apám vállalkozó (15 fős a cég). Megmondta hogy rokont/barátot soha nem fog felvenni, mert nincsenek jó tapasztalatai. Diákként még nyári munkára sem mehettem a cégünkhöz, mert nem akarta, hogy én legyek a főnök kisfia.

Jobb ezt tisztázni a haveroddal. Én akkor sem venném fel ha lenne végzettsége, mert az üzletben nincs barátság.

2018. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%

Elárulhatnád, mi az a munka amihez posztgraduális tudás kell, mert a nagyra tartott munkakörök jelentős része is csak betanított fatverés erősen, akárhogyan csicsázzák a tevékenységet.


Ha tényleg a legjobb barátja lennél, akkor legalább 1 hét próbaidőt adnál neki, de semmi kivételezéssel.Tapasztalja meg, lássa be ő s te meg, megy e vagy sem e munka.


Egy alkalmazottat meg kirúghatsz egy legjobb barátért, erről szól a barátság normálisoknál.Más az érdek féléknél ugye, de hát pénz beszél s a kutyasz@r táncol-a világ mottója meg a sz@rfatúaké.


Alkalmazottat mindig találni, de legjobb barátot ritkábban már vagy soha.

Vajon fordított helyzetben, te mit tennél, örülnél egy olyan "barátnak" , mint te???

Kétlem...

2018. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%

Ja, aztán a felvett jóbarát elkezd kiváltságokat kérni magának a többi alkalmazottal szemben, neki nem kell annyit dolgozni mert a főnök haverja, neki előbb jár a bónusz mindenkinél mert a főnök haverja, őt bármikor elengedi a főnök, mert.. Érted gondolom.

Az a legnagyobb marha, aki barátot vagy családtagot vesz fel a vállalkozásába és nem fair a többi dolgozóval szemben sem.

2018. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%

# 16


Te azt felejted el, hogy egy jóbarát vagy normális családtag nem fog ilyesmivel élni-elvárni, hanem a közös-eredményes célért tesz ugyanúgy, mint a többiek.

Lehet nálad a határok máshol barátságban...emberre válogatja ugye...

2018. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Te azt felejted el, hogy egy jóbarát vagy normális családtag nem fog ilyesmivel élni-elvárni"


Pénz beszél, kutya ugat. Mindegy a korábbi kapcsolat, amint pénz és megélhetés kerül a képbe. Az mindig elrontja az embert. Semmi köze a baráti körhöz, de ezt pontosan tudja, aki már tapasztalta.

2018. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%
Leírhatnád mi az a munkakör most már kíváncsi vagyok.
2018. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Meg kell mondani, hogy nem veszed fel, és szálljon le a témáról!


- Van diplomád? Nincs, a munkakör betöltéséhez kötelező, úgyhogy NEM alkalmazlak. Téma lezárva.


Ha továbbra is nyúz, akkor ignorálás.

2018. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!