Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek nagy részének van...

Az emberek nagy részének van legjobb barátja?

Figyelt kérdés

Fiatalok körében legalább is ezt vettem észre, hogy az a ritkább, ha valakinek nincs legjobb barátja, ha nem is sulin belül, akkor gyerekkorból, sulin kívül, környéken tuti van majdnem mindenkinek egy. Nem?

Tudom, hülye kérdés, de gáz, ha valakinek nincs?

Egyszerűen nincs, de nagyon szeretnék egyet. :/



2018. márc. 4. 08:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim alapján az igaz női barátság nagyon ritka.

A rivalizálás,a másik háta mögött kibeszélés és kifúrás,felszínes érdekbarátságok sokkal gyakoribbak,mint a férfiak között.

Még 30-as nők is képesek féltékenységből tönkretenni egy sok éves barátságot,mert a barátnőjének gyereke lesz,vagy mert szebb élete van.

Sok lány nem véletlenül keresi az ellenkező nemű barátok társaságát főleg tini korban(több kevesebb sikerrel),mert sokan csalódnak az állítólagos legjobb barátnőikben.


A kérdésre is válaszolva:igen,a többségnek van legjobb barátja,de a fenti gondolatmenetet kiegészítve,nem biztos hogy ők ezekkel a barátokkal hosszútávon jobban járnak,mint az akinek egy sincs.


Nekem gyerekkoromban sok barátom volt,középiskolában már csak max haverjaim voltak.Azt hittem,hogy nekem már nem lesznek barátaim,aztán érettségi után továbbtanultam és így ismerkedtem meg egy lánnyal,akivel azóta is barátok vagyunk.


23f

2018. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem. Lehet benne valami, mert én is hallottam egy ilyet, hogy nők könnyebben kötnek kapcsolatokat, felszínesebb barátságokat, mint a férfiak, de alapvetően képesek (vagyunk) mély barátságok kötésére is, csak ez ugye ritka.

Férfiak pedig nehezebben kötnek barátságot, de az akkor általában mélyebb, szorosabb.

Mondjuk ez egy általános cucc, szóval sok kivétel van.

Talán majd találok valakit, akivel kölcsönösen megfelelünk egymás elvárásainak.

2018. márc. 5. 21:13
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz, kérdező! Számtalan olyan tulajdonság birtokosai vagytok, amelyekben mi pasik a nyomotokba sem érhetünk, de a barátság nem tartozik ezek közé. Ennek evolúciós okai vannak. A barátság tulajdonképpen egy érdek- és dacszövetség. Mint a párkapcsolat. Csak míg utóbbi a faj-, addig az első a létfenntartást szolgálta. Az őskorban a férfiak vadásztak, vagy az ellenséges hordákkal hadakoztak. Nekik szükségük volt olyan társra, BAJTÁRSRA, aki megvédte a seggüket, ha bajba kerültek. A nők abban az időben gyűjtögettek. Nekik a másik nő nem segítség, hanem konkurencia volt. Ezért az ő barátságuk gyengébb, sérülékenyebb, könnyebben feláldozható a pillanatnyi érdek oltárán.
2018. márc. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Amúgy van ebben az őskori hasonlatban valami. Tetszik :D
2018. márc. 6. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!