Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy barátom aki fél éve...

Van egy barátom aki fél éve tartozik nekem. Hogy tudom visszaszerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
A felállás egyszerű, 10 euróval tartozik nekem egy személy. Megverni nem akarom vagy valahogy is megszégyeníteni, hiszen egy viszonylag jó barátom, viszont sehogy nem tudom belőle kicsikarni a pénzem... Valami ötlet?

2018. márc. 5. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Mondogasd neki a pénzt, amennyit csak lehet, hangsúlyozd, hogy kellene a pénz.

2. Ha ettől nem jön rá, hogy vissza kellene adni, hagyd és könyveld el tanulópénznek, hogy többet senkinek nem adunk kölcsön. Senkinek. Ezt egy alkalomból már mi is megtanultuk, az egyik haver kölcsönkért, adtunk neki, nem keveset, erre kiderült, hogy sok százezres gyűrűt vett a csajának, részben belőle. Aztán hónapok múltán alig tudtuk visszakérni a pénzt. Én többet nem finanszírozom senki gyémánt gyűrűjét.

2018. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire nem hajlandó megadni, én hagynám a francba a pénzt is és az egész barátságot is és örülnék, hogy csak ennyibe került az egész. Bosszú, megszégyenítés nem opció, ennyire mélyre sose süllyednék, pláne nem szaros 10 euró miatt, de nem barátkoznék valaki olyannal, aki ennyi korrektségre se képes velem szemben.
2018. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag olcsón megúsztad ezt a tanulópénzt. Tekintsd annak. A barátod meg ezek után a barátodnak mondod?? Ezen is el kéne gondolkodnod.
2018. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Csak hiszed hogy jo baratod... Ennyire vak nem lehetsz.

Viszont azt elterjesztheted hogy nem rendezi tartozasait, legalabb masokat is ne huzzon le.

2018. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj ne is mondd, egy nagyjából 10-szer ekkora összeget adtam kölcsön én is "haveromnak". Megállapodtunk egy határidőben, nyilván nem tartotta be.

Utána én kerestem fel vele, ami miatt még ő cseszett le engem, hogy nem bízok benne :D (miután tojt a megállapodásunkra és még csak hozzám se szólt hónapok óta.) Persze még akkor sem tudta visszaadni, csak egy héttel később. Ezután nem beszéltünk többé.

Erre legalább jók az ilyen esetek, megmutatja az úgymond barátaink igazi mivoltját.

Elhiszem én, hogy előfordul, hogy az ember megszorul anyagilag és ilyenkor jó is, ha vannak barátai, akikre támaszkodhat.. de visszaélni a támogatásukkal egy nagyon gerinctelen dolog :(

Ez a 10 EUR viszont annyira azért nem egy mellbevágó tétel. Ha tényleg viszonylag jó barátod, és mondjuk fel szoktátok köszönteni egymást ünnepekkor, következőnél felmentheted a tartozása alól ajándékként (valami kreatív módon) :D Csak egy ötlet.

2018. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem "írd le" veszteségként, a srácot meg, csak "ehhez mérten" tekintsd barátodnak. Hiszen, ha ennyire nem lehet megbízni benne, akkor nehezen nevezhető barátnak.
2018. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a korrekt, ésszerű válaszokat! Sok mindenben igazatok van, hát igen, nekem is van még min gondolkodnom...
2018. márc. 6. 07:07
 8/8 anonim ***** válasza:
"Hát, szerintem írd le veszteségként, a srácot...", meg a pénzt is.
2018. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!